zeeland 119 15.000 euro Drukte maar een alpaca op het veld Alles halve prijs CARIANNE mode Axelse (23) brengt rijverbod door met nuttigen van nog meer drank Spel, muziek, bierquiz en optredens op feest Vragenhalfuurtje voor inwoners van dorp Vernieler draait door na aanhouding Jongen gooit eieren tegen woning dinsdag 14 juni 2011 Dat was de opbrengst van de actiedag ten bate van projecten voor jonge ren in Peru, waar IJzendijkenaar Bas Lievens helpt Alleen al de Peruaanse Roulette op het voetbalveld leverde zo'n 11.000 euro op. De verscillende evenementen in de regio trokken afgelopen weekeinde onge kend veel mensen. Auto's stonden werkelijk overal. Het leidde in Eede tot een ware opstopping; het verkeer stond zeker een kwartier muurvast! Ondertussen lopen er in IJzendij- ke wel heel aparte dieren over het voetbalveld. Twee alpaca's trekken er de aandacht. Ze zijn de hoofd rolspelers in een potje Peruaans Roulette. Het spel is onderdeel van een goede doelendag ten bate van een hulpproject van IJzendijken aar Bas Lievens, die tijdelijk in Pe ru verblijft. Zo'n tweehonderd deelnemers legden 50 euro in om te raden op welk gedeelte van het veld de beesten op een bepaald tijdstip staan. Een menigte toe schouwers en deelnemers kijkt aan de rand van het veld vol span ning toe. De beesten staren net zo hard terug, stomverbaasd over alle aandacht die hen opeens ten deel valt. Wie gokte op vak G5 is uitein delijk de gelukkige winnaar. Die renhaters kunnen na die 'beesta- chige' zaterdag nog niet opgelucht ademhalen. De struisvogels zijn zondag (en ook maandag) nog steeds te bekijken, en dat doen dui zenden mensen dan ook. Een paar kilometer verderop, in Eede, is het nóg drukker bij de jaarljkse trek paardenwedstrijden. En in Hei kant laten schapen zich voortdrij ven, als onderdeel van de Stuikers- feesten. Zijn er dan helemaal geen evene menten zónder dieren te vinden in de streek? Jawel: in Groede bij voorbeeld. Daar staat het weekend in het teken van oldtimers. De op brengst van het evenement gaat naar... de stichting Zwerfkatten... Alpaca-moeder Pollita en dochter Jarrita aarzelen nog in welk vak ze uiteindelijk zullen gaan staan. foto's Mark Neelemans Markt 10 - 4501 CJ Oostburg TERNEUZEN - Een 23-jarige vrouw uit Axel is in de nacht van vrijdag op zaterdag tot twee maal toe be trapt op rijden onder invloed. Rond middernacht kreeg ze op de Herengracht in Terneuzen een rij verbod van een uur. Ze doodde die tijd met het nuttigen van nog wat drankjes en stapte weer achter het stuur. Op de Axelsestraat moest ze opnieuw blazen, waarbij ze weer de klos was. Dit keer kreeg ze een rijverbod van drie uur. Dezelfde nacht werd op de Abdaalseweg in Hulst een 37-jarige Hagenees betrapt met drie keer te veel drank op en een uur later hiel den agenten een 23-jarige man uit de gemeente Sluis aan op de Eede- weg in Aardenburg. Hij had vier keer teveel gedronken. Beiden moesten hun rijbewijs afstaan. BEVEILIGING I INBRAAKBEVEILIGING I BRANDBEVEILIGING I CAMERABEWAKING ^erkend *erk< rkend BORG Beveiligingsbedrijf 'kend BranddelactiebBdrijf I MELDKAMER PAC I TOEGANGSCONTROLE I ALARMOPVOLGING Lewestraat 43 Goes/Kloetinge Tel.: 0113-213720 E-mail: info@colijnbv.nl Internet: www.col iinbv.nl fijnbv.nl Vlietstraat 15, Terneuzen Tel. 0115-614082 Bij ziekenhuis "De Honte" ZAAMSLAG Zaamslag viert komende donder dag, vrijdag en zaterdag het jaarlijk se dorpsfeest. Op donderdagmid dag is er een zigzagspel en talenten- wedstrijd voor de jeugd. In de avond is er in feesttent een bier quiz. Een dag later laten kinderen om 16 uur ballonnen op. Zij mogen dan ook ezeltje rijden, 's Avonds is er een djembee-workshop met een optreden en een demonstratie van een gymnastiek -en twirlvereni- ging. De band Whatever sluit de vrijdag af. Zaterdagochtend staat een rommel markt op het programma. Er is dan ook een hondendemonstratie en een optreden van The Good, The Bad Bart. Voor het volledige programma, zie: www.dorpsfeestzaamslag.nl WESTDORPE De dorpsraad Westdorpe houdt vanavond 'vragenhalfuurtje', voor afgaand aan de bestuursvergade ring. Iedereen kan vragen stellen en meldingen doen over dingen die de leefbaarheid in Westdorpe aangaan. De bijeenkomst vindt plaats in restaurant De Tukker aan de Graafjansdijk A169. Aanvang 19.30 uur. TERNEUZEN Een 32-jarige man uit Terneuzen is zondagavond opgepakt nadat hij spullen vernielde in een tuin van een woning aan de Handellaan in zijn woonplaats. Toen hij werd aan gehouden, bedreigde hij agenten met de dood. Op het bureau ging de man vervolgens compleet door het lint, waarna hij naar Torentijd in Middelburg is gebracht. TERNEUZEN De politie heeft in de nacht van zondag op maandag een 17-jarige Terneuzenaar aangehouden. Hij gooide eieren tegen een woning aan de Langs de Kreek in zijn woonplaats. De politie verdenkt hem ervan dat hij dat al vaker heeft gedaan. Hij ontkent echter.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 59