Deel van bestuur WD S9uis stapt op Zeeland Oud ziet oud in Groede Vreemd ongeluk kent rare afloop Cetu'gen he|Pen p°|itie in Hu|st RUZIE Voorzitter Jan de Ridder en vice-voorzitter Frans Reijniers weg vanwege onenigheid met fractie ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 18 en 19 door Martijn de Koning AARDENBURG - Jan de Ridder en Frans Reijniers stappen op als be stuursleden van de WD Sluis. De voorzitter en vice-voorzitter zien geen heil meer in samenwerking met fractievoorzitter Stan Lauret. De twee bestuursleden lieten afge lopen donderdag, tijdens een le denvergadering, een brief voorle zen waarin ze aangaven geen ver trouwen meer te hebben in Lau ret. De problemen ontstonden in maart, toen de de drie fractieleden van de WD zich door het bestuur onder druk gezet voelden om in de gemeenteraad te stemmen te gen verkoop van het voormalige gemeentehuis in Aardenburg. Jan de Ridder is voorvechter van be houd van het gebouw. Fractievoor zitter Stan Lauret bekritiseerde la ter openlijk die gang van zaken. Hij noemde die 'ontoelaatbaar'. Het duo stelt nu 'geen motivatie meer te kunnen opbrengen om nog samen met de fractievoorzit ter op te trekken'. De Ridder zei gisteren in een reactie de hele zaak te betreuren. „Frans en ik hadden een weg voor de WD in ons hoofd die de fractie en ook de rest van het bestuur blijkbaar niet zag zitten. Jammer, want ik weet zeker dat Frans en ik de WD de groot ste partij in Sluis kunnen maken." Met de huidige fractie lukt dat niet, vreest De Ridder. „Dat zie je ook aan de tegenvallende resulta ten van onze partij in Sluis tijdens de laatste Statenverkiezingen, en aan het dalende ledenaantal." Voor Lauret kwam de stap van het tweetal als een verrassing, geeft hij aan. „Ik denk ook niet dat dit no dig was geweest; zeker niet op de ze manier. Aan de andere kant kunnen deze mannen nu zonder enige last op hun schouders aan hun plannen werken. Het belang rijkste is dat we ze in de streek niet kwijtraken; ze doen heel veel voor onze regio." De Ridder erkent dat hij nu een juk minder hoeft te dragen. „Ik denk nog steeds dat de bestuurs functie prima te combineren is met de andere dingen die ik doe, maar als dat in de praktijk anders blijkt te werken, is deze stap nood zakelijk." De vier overgebleven leden van het bestuur hebben niet overwo gen ook op te stappen, zegt be stuurslid Chantal de Jonge. „Wij hebben het volste vertrouwen in de fractie." Het viertal praat bin nenkort over een herverdeling van de taken. door Wilma Valk Dinsdag 14 juni 2011 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl GROEDE - Hoe rijdt een oldtimer met een bakje water op de motor kap door de straatjes van Groede? Zonder te morsen? Dat was maar één van de proeven die de deelne mers aan het Oldtimer Weekend in Groede moesten afleggen. Onder de vele kijkers was ook een drietal 'Kezandse boerinnetjes'. In hun tijd waren de deelnemende auto's, allemaal 25 tot 80 jaar oud, uiterst modern. Voor de bezoekers van nu is het ware nostalgie. De ruim vijftig personenwagens en lange stoet legervoertuigen trok ken drie dagen lang door het Land van Cadzand. „Er is van alles ge beurd," wist Adri Neuféglise van de organisatie. „Tijdens een proef voor legervoertuigen is de wagen in een zandput blijven steken. Er moest een kraan aan te pas komen om hem los te trekken. Verder stond de enige deelnemende vrachtwagen ineens zonder die sel." Maar dat mocht de pret niet drukken, vond Neuféglise. „Het was een geweldig weekend." De opbrengst, 500 euro, wordt ver deeld onder drie goede doelen: Stichting Zwerfkat Groede, de Stichting WO2GO en een nog te realiseren oorlogsmonument in Groede. Drie 'Kezandse boerinnetjes' bewonderden in Groede ander cultuurhistorisch erfgoed. foto Mark Neelemans Een schaap verwacht je nog, maar een alpaca op het veld? Water is rode draad bij Stuikersfeesten TERNEUZEN - De betrokkenen bij een vreemd auto-ongeluk zaterda gochtend in Terneuzen hebben zich gemeld bij de politie. Ze ga ven aan de zaak onderling te heb ben opgelost. Getuigen zagen zaterdag net na zessen dat twee auto's bij de roton de Rooseveltlaan-Serlippenslaan met elkaar in botsing kwamen. De ene auto belandde onder aan de dijk, de andere sloeg over de kop. Inzittenden van die laatste auto slaagden er desalniettemin in hun voertuig weer aan de praat te rij den en hun weg te vervolgen. Het voertuig werd een poosje later aan getroffen bij de jachthaven. In de andere auto werd niemand aange troffen. Op de Rooseveltlaan lagen ver spreid over tientallen meters glas, autoresten en tassen. De politie is uren bezig geweest met sporenon derzoek. Daarom was de weg de hele ochtend afgesloten. Beide bestuurders hebben zich la ter bij de politie gemeld. De auto onderaan de dijk bleek van een 36-jarige Terneuzense, de andere auto van een 19-jarige man uit Schalkhaar. Beiden gaven dezelfde verklaring: de vrouw wilde inha len en raakte daarbij de andere au to. Na het ongeluk hebben betrok kenen elkaar opgezocht en samen een schadeformulier ingevuld. Waarom beiden de plek van het ongeval zo snel verlieten en daar bij zelfs persoonlijke bezittingen op de weg achterlieten, onder zoekt de politie nog. HULST - Omstanders hebben er in Hulst zondag in twee situaties voor gezorgd dat een dronken automobilist niet verder kon rij den. Rond 20.30 uur zondagavond reed een 59-jarige vrouw uit Hulst in de Zoutestraat tegen een lantaarn paal. Een omstander nam pools hoogte en rook een alcoholgeur. Ze belde, ondanks fel protest van de bestuurster, de politie. De auto mobiliste bleek vier keer te veel te hebben gedronken. De vrouw raak te niet gewond; de auto en de lan taarnpaal waren geheel vernield. De Hulsterse moest haar rijbewijs afstaan. Een paar uur later probeerden om standers te voorkomen dat een 56-jarige Belg uit Verrebroek op de Markt in Hulst in zijn auto stap te. Toen hij uiteindelijk toch ging rijden, belden ze de politie. Die hield de man in de Steenstraat staande. Uit een blaastest bleek dat de Belg vijf keer te veel had gedronken. Ook hij moest zijn rijbewijs inleve ren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57