241 Ptwiljam De Steiger dinsdag 14 juni 2011 Het getij denhaventje van Hoedekenskerke. Buitendijks, aan het charmante getijdenhaventje in Hoedekenskerke ligt Paviljoen De Steiger. Een eenvoudig restaurant met een riant uitzicht over de Westerschelde. Maar bootjeskijkers moeten snel zijn. In november sluit de tent voorgoed. De Steiger 'moet plaatsmaken voor een dijkversterking volgend jaar. Of er een nieuwe uitspanning komt, is nog maar de vraag. De jachtjes in getijdenhaven De Val bij Hoedekenskerke vallen bijna droog. DIn het glimmende slik scharrelen scholeksters en meeuwen hun kostje bij el kaar. Langsvarende schepen die de scheepsroute volgen in de Westerschelde trekken de aandacht. Ooit konden passagiers vanuit deze haven' oversteken naar Terneuzen. Het karakteristieke wachtlokaaltje uit 1930 herinnert nog aan het veer. Met wat fantasie zie je de passagiers gezellig keuvelend voor het loket Staan. De diuiueiige kalmte op het havcnplateait werkt louterend. Met zo'n uitzicht kom je tot rust als je vakantie wil, maar niet meer dan een paar uur de tijd hebt. De geelgekleurde, pasgemaaide dijk snakt naar een regenbuitje. Ervoor ligt Paviljoen De Steiger. Twee fietsers stappen af Net als wij komen 's morgens voor het terras. Een bordje 'gesloten' ver spert de ingang. Blijkbaar fietsen ze vaker langs de Zuid-Bevelandse dijk. „Ik was er al bang voor", roept de man. Dat de tent gesloten is, vinden ze jammer, want 'je zit hier zo mooi'. Na de middag proberen we het nog eens. Al gauw genieten we van een drankje en het prachtige uitzicht. Aan één tafeltje horen we Duits spreken. Verder lijken de eters uit de omgeving te ko men. „We hebben onze vaste klantjes", bevestigt uitbater Geert Bonestroo ons vermoeden. „Ook veel Belgen weten de weg naar Hoedekenskerke te vinden. Vanmiddag nog vierde een Vlaming bij ons zijn verjaardag met champagnp pn een bittergarnituurtje. Dat zijn leuke dingen." Geert en zijn vrouw Monique exploiteren sinds vijfjaar het restaurant. „Eigenlijk is het mijn vrouw haar werk. Ik werk als loods op de Schelde, maar in mijn vrije tijd help ik haar graag een handje. Helaas komt daar over een paar maanden een eind aan. Dan stop- Het terras van Paviljoen De Steiger. foto Mechteld Jansen Het Paviljoen wordt dit najaar afgebroken. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 54