41 binnenland Zo gaat ie Coalitie is verdeeld over mediabestel X0©S PAUL KUSTERS dinsdag 14 juni 2011 Volgend jaar weer 5, 10 en 15 kilometer! Als sponsor van de Avond4daagse feliciteert Hansaplast alle deelnemers met het behalen van hun medaille. En volgend jaar wordt de eindstreep natuurlijk weer gehaald. Want dan zijn wij, voor de derde keer op rij, er gewoon weer bij. Zodat ie ook dan goed gaat en weer een beetje beter. Official Sponsor Avond4daagse MEDIA Morgen duidelijkheid Publieke Omroep Pinkpop vol emoties De publieke omroep moet 2oo miljoen euro bezuini gen. Hoe is nog onduidelijk. Fusies, twee netten of een Nationale Mediastichting als enige zendgemachtigde? door Dick Hofland HILVERSUM - Tip voor de publieke omroep: Bel eens met Joop van den Ende. „Als iemand weet hoe je moet bezuinigen, is hij het", zegt Henri Beunders. De hoogle raar geschiedenis, media en cul tuur denkt dat het helemaal niet zo'n probleem is om 200 miljoen euro te vinden als 'ome Joop' zich ermee zou bemoeien. „Dan zijn ze er zo uit." Rode draad in de visie van Joop van den Ende is dat je moet den ken in kansen in plaats van in on mogelijkheden. Essentieel daarbij is dat je ook efficiënter naar de kos ten kijkt. En dat, zegt Henri Beun ders, is nu precies wat de publieke omroep nooit heeft hoeven doen. „Omdat bezuinigen nooit echt noodzakelijk is geweest, het geld kwam toch wel. Voor het eerst in een halve eeuw moet er nu echt worden bezuinigd en dan zie je dat Hilversum dat helemaal niet ge wend is." Het kabinet heeft de omroepen de gelegenheid gegeven zelf te zoeken naar 200 miljoen euro bezuini ging. De zendgemachtigden wer den het er, met frisse tegenzin, over eens dat ze 50 miljoen per jaar kunnen bezuinigen door te rug te gaan naar acht omroepbe drijven en doelmatiger te werken. Daarmee zou onder meer ophef fing van het Muziekcentrum van de omroep kunnen worden voor komen. De coalitie is verdeeld over dit voorstel. Het CDA, met de PvdA al tijd groot voorstander van de pu blieke omroep, lijkt er wel iets in te zien. De WD zou naast de NOS en de NTR alleen nog verder willen met de zes grootste omroepen. Minis ter Marja van Bij ster veldt van On derwijs en Mediazaken zal naar verwachting morgen duidelijkheid verschaffen. Het lijkt er in elk geval op dat Ne derland 3 blijft bestaan. Juist daar zet Beunders vraagtekens bij. Hij vindt dat Nederland meer naar de BBC of Canvas moet kijken. „Eén of twee serieuze nationale zenders zonder reclame. De rest naar com merciële zenders. Dus wel de wed strijden van het Nederlands voet balelftal, want dat is van belang voor de eenheid van het land, maar geen ander voetbal dat tien tallen miljoenen kost. En beter ook geen peperdure evenementen als de Olympische Spelen.En voor al niet alleen maar high- brow-tv.De publieke omroep heeft zich veel te eenzijdig op hoogopge leiden gericht en het is hoog tijd dat ze nu ook minder hoog opge leiden gaat bedienen." Daar is mediaondememer Ruud Hendriks het volledig mee eens. Hij stelt voor dat er een Nationale Media Stichting (NMS) komt. Dat is dan de enige zendgemachtigde waarin de overgebleven omroepen zijn samengesmolten en die een duidelijke taakomschrijving heeft. „Met herkenbare netten en radio zenders die waardevolle elemen ten uit het huidige bestel behou den: verslaggeving van nationaal belang, cultuur, programma's voor minderheden en dergelijke." Hendriks stelt dat dit niet alleen veel kosten bespaart, maar dat er dan ook geen omroepen meer zijn die hun visie of levensbeschou wing uitdragen. „Dan is er einde lijk sprake van een echte publieke omroep. Want het huidige bestel is al heel lang niet meer representa tief voor de bevolking." LANDGRAAF - De band Foo Fighters sloot gisteravond Pinkpop 2011 af. Andere acts waren onder meer Kings of Leon, Kaiser Chiefs, Wolf- mother en Elbow. Pinkpopbaas Jan Smeets uitte stevige kritiek op de 5% bUlTSERS tsOET EEK! WEEK MET 2ELPÏ5E ON&ERBROEK TfOOS l-ASS-VA NA L. Puzzel ouderwets gezellig mee en win de geweldige Transformer Mech Tech Leader! Kijk sne[ op www.lekkerpuzzelen.nl Een initiatief'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 4