18 ipssa 'Pinksterweekend in Renesse is 30^uiMNG 40% 20% SUMMER SALE Vooral waterschade na brand Aquadelta Eén auto gestolen, één auto leeggeroofd Bijna 10.000 euro voor goede doelen KNRM helpt twee vastgelopen jachtjes PINKSTERFEEST Om de veiligheid van duizenden feestvierders te garanderen, werden er dit jaar geen festiviteiten op straat georganiseerd tijdens het Pinksterweekend in Renesse. Fietser (67) overleden na aanrijding Politie zoekt getuigen ongeval N59 TOT 50% KORTING dinsdag 14 juni 2011 NET ««SS» Restaurant De Eetkamer Wagenaarstraat 13 -15 Middelburg 0318-635676 B RU INI SS E Een brandje in een appartement van vakantiepark Aquadelta in Bruinisse heeft forse waterschade veroorzaakt. Het relatief kleine brandje ontstond zondagmiddag in de keuken van het appartement. Doordat een koppeling naar de wa terleiding smolt, kwam er veel wa ter vrij. Op het moment dat de brand uitbrak, was er niemand in het appartement aanwezig. De oor zaak is nog onbekend. SCHOUWEN-DUIVELAND Twee autobezitters waren afgelo pen weekend de dupe van diefstal. In Brouwershaven werd zon dagnacht tussen o.oo en 9.00 uur een grijze Mercedes E-200 is gesto len. De eigenaar had de auto afge sloten achtergelaten. Een dag eer de, op zaterdag, werd tussen 17.00 en 20.30 uur een aan de Rampweg in Renesse geparkeerde auto be roofd van een radio cd-speler, slaap zak, jas en een koffer met kleding. BURGH-HAAMSTEDE De rommelmarkt van de Gerefor meerde Kerk in Haamstede heeft zaterdag 9850 euro opgeleverd. Een derde van de opbrengst gaat naar de kerk. De rest van het geld gaat naar 'Help 2 help', dat kinderen in de sloppenwijken van Calcutta helpt en 'Helping Hands and Heart Foundation' dat actief is bij een kin derziekenhuis in Sarajevo. SCHARENDIJKE De bemanning van KNRM-red- dingsboot de Griend heeft zaterdag twee vastgelopen jachtjes losge trokken op het Grevelingenmeer Rond 17.00 uur lag kajuitjacht Bui tengewoon vast in de buurt van de haven van Scharendijke. Even na 21.00 uur werd het Duitse jacht De- hier geholpen. Die was vast komen te liggen in de buurt van de haven van Den Osse. In beide gevallen hadden de jachtjes geen schade op gelopen. ■■■■■■■hbhbhb door Joeri Wisse Wat? Mogen we hier niet drinken op straat? De twee meisje uit Keulen die met een fles zoete bubbeltjes wijn op het muurtje voor het poli tiebureau zich opmaken voor een avondje stappen, zijn zich van geen kwaad bewust. „We zijn hier nog maar tien minuten, als het goed is zijn twee vrienden van ons er ook. Die gaan we zo maar eens opzoeken, want we hebben nog geen slaapplaats." Officieel geldt er een verbod op het drinken van alcohol in de stra ten van Renesse, maar op zaterdag avond zijn er toch hier en daar beugelflesjes, shootertjes, halve li terblikken bier en andere alcoholi sche drankjes op de Hogezoom en de Korte Reke te bespeuren. Ondanks dat is het geen groot drinkgelag. De meeste drank blijft achter op het transferium, waar de menigte gecontroleerd wordt voor dat ze naar de cafés trekken. Daar zorgen bewakers ervoor dat drank jes die binnen of op het terras wor den genuttigd niet op straat te recht komen. Ook de gasten die, ondanks de Duitse persberichten en de foldertjes op de campings, niet op de hoogte waren van de nieuwe regels, worden overal dui delijk gemaakt dat de burgemees ter dit jaar strenger is. 'Akohol auf der Strasse polizeilich verboten. Vie len Dank jür ihr Verstandnis', mel den affiches bij café De Stulp. Degenen die toch een drankje bij zich hebben, worden met rust gela ten door de politie. Die hoeft aan het begin van de stapavond weinig anders te doen dan aanwezig te zijn. Repressief optreden zou al leen maar voor onrust zorgen, die de goede sfeer zou bederven. Want ondanks dat er dit jaar geen buitenbarretjes en podia op de straten staan, is de sfeer goed, con stateert ook Roel Krijger. De 22-ja- rige Renessenaar heeft, net als z'n iets oudere maat, al heel wat Pink sterweekends achter de rug. „Met al die Duitse'rs erbij heb je bijna geen problemen. Die luisteren ge woon." Zijn stapmaat is het met 'm eens. „Eigenlijk zijn we weer te rug bij af. Het is weer zoals voor de tijd dat er van alles werd georga niseerd op straat." Gerard Kobussen, eigenaar van de grote jongerencamping Duin en Strand, komt ook even een kijkje nemen. „Het feestje dat we ge wend waren, is het niet", merkt hij op. „Ik denk dat ik volgend jaar mijn disco op de camping open doe. De gasten vroegen wel waar om er nergens iets was georgani seerd." Toch waren de meeste Duitsers goed geïnformeerd over de nieuwe situatie. „Het is tegen woordig een hele snelle wereld." Een stukje verderop, in de brand weerkazerne, voeren betrokken partijen, waaronder horeca, hand having en politie geregeld overleg over de situatie. Het is Bruno van der Hoek, die namens de café's aan het 'motorkapoverleg' deel nam, prima bevallen. „Er waren zo veel mensen, dat het zaterdaga vond al snel druk werd op het transferium. Op zo'n moment be sluit je samen om de bussen een half uur eerder te laten rijden." Bezoekers bouwden hun eigen feestje op straat. Bruno van der Hoek nam regelmatig poolshoogte. g mm mmmsmma m gwaawMMK oude tonge - Een 67-jarige man uit Oude Tonge is zaterdagochtend in het Erasmus Medisch Centrum in Rotterdam aan zijn verwondin gen overleden. Hij en zijn vrouw werden vrijdagmiddag aangereden door een auto op de parallelweg van de N59, even voorbij de Greve- lingendam. Volgens politie Rotter dam-Rijnmond is het echtpaar ver moedelijk van achter aangereden, terwijl ze in de richting van Oude Tonge fietsten. De vrouw ligt in kritieke toestand in het zieken huis. De bestuurder van de auto is verhoord door de politie. Langstraat - Arnemincten - vvww.vvalkvschoêniT ass?ffismmsmm&mi 'Sprookjes van het CDA' Verslaggeefster Ali Pankow frist het geheugen over podiumbeleid op. Zie haar blog op pzc.nl/cultuurdichtbij TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto kerwerve - Een onbekende auto mobilist, die vermoedelijk in een grijze Mercedes reed, heeft door ge vaarlijk rijgedrag een ongeluk ver oorzaakt. Met hoge snelheid kwam hij gisteren rond 12.00 uur vanaf de Heerenkeet de N59 over gestoken. Een 67-jarige Duitse au tomobilist moest zo hard voor de man remmen, dat een 55-jarige au tomobilist met caravan uit Oud dorp niet meer op tijd kon rem men en tegen de Duitser botste. De politie zoekt getuigen van de aanrijding, om zo de bestuurder van de grijze auto te vinden. vanaf woensdag 15 juni IV /I r"*\ C Langstraat 73 Arnemuiden IVlV_/LyL. Tel.0118-606200 www.3xn-mode.nl hui liiifdttn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 48