KORTING zeeland 13 Declaraties Labruyère aangepakt De sfeer Moe? Nee, was zo we reden bijzonder niet hard Op de brug Gelukkig was het wel geen lekke even afzien banden dinsdag 14 juni 2011 BOBBE DAMESMODE WALSTRAAT 199 VLISSINGEN GIMBRÈRE DAMESMODE LANGE DELFT 16 MIDDELBURG MIDDELBURG - De Algemene On derwijsbond (Aob) is boos over het declaratiegedrag van voorma lig topbestuurders van hogeschool Inholland, onder wie Lein La- bruyère, oud-voorzitter van de Ho geschool Zeeland. De bond vindt evenals staatssecretaris Halbe Zijl stra dat de in totaal ruim 900.000 euro aan 'foute declaraties' zo snel mogelijk moet worden teruggevor derd, maar waarschuwt dat de school daar niet de dupe van mag worden. De onderwijsinspectie publiceerde vrijdag een rapport, waaruit blijkt dat de de toenmalige bestuursvoor zitter Jos Eibers (vertrokken in 2007) en zijn secondant Labruyère (dit jaar vertrokken) tussen 2006 en 2010 geld van de hogeschool over de balk hebben gesmeten. Aob-bestuurder Ben Hoogen- boom zegt in een reactie dat Inhol land niet de dupe mag worden van het declaratiegedrag. „Het zegt veel over de verkeerde bestuurscul tuur die er in de voorbije jaren heeft geheerst: de toenmalige colle geleden verkwistten rijkssubsidie aan randzaken, terwijl ieder dub beltje dat bij die instelling aan on derwijs werd uitgegeven, drie keer moest worden omgedraaid. Be schamend." Labruyère komt uit Domburg. Hij was daar onder meer gemeente raadslid en nadien burgemeester van de toenmalige gemeente Brou wershaven. Van 1995 tot 2001 was hij bestuursvoorzitter van de Hoge school Zeeland. In die periode kwam de HZ in opspraak door een frauduleuze constructie met depandances in het buitenland en wettelijk niet als volwaardig erken de opleidingen. De school streek zo onterecht 12 miljoen euro aan overheidsgeld op. De Aob noemt het onverant woord 'dat instellingbestuurders op zo'n manier met belastinggeld kunnen omgaan'. De bond heeft de beloning van bestuurders in het onderwijs al vaker ter discus sie gesteld, met de top van Inhol land als 'prominent voorbeeld van hoe het niet moet'. door Marcel Modde Betere weersomstandigheden maken het fietsen leuker. De 25 kilometer kun je best op een gewone fiets afleggen. Met negen andere collega's van wo ningcorporatie l'Escaut uit VJissin- gen reed Klaas Schroevers de lang ste afstand. „Onderweg zijn we el kaar kwijt geraakt. Een paar reden verkeerd, een paar moesten zich la ten zakken en we belandden in een heel grote groep. We hebben elkaar na afloop niet meer alle maal teruggevonden, maar we we ten dat iedereen goed is thuisgeko men. Het was een fantastisch eve nement om aan mee te doen. De entourage, de sfeer onderweg. Heel bijzonder, heel gezellig. Het was ook zo leuk om tijdens de rit kinderen tegen te komen en men sen op normale fietsen die alle maal het goede doel een warm hart toedragen. Dat doet goed." Hoewel ze onderweg een zwart jasje over haar felroze tenue droeg, herkenden mensen Esmeralda de Groote uit Schapen bout wel uit de foto in de krant. „Kwamen er opeens volslagen on bekenden naar me toe. Ik herken je aan dat roze, zeiden ze dan." Voor De Groote was de 120 kilome ter lange tocht niet zo zwaar. „We fietsten met meerdere mensen sa men. Het tempo lag lager dan wat ik gewend ben. Maar dat maakt na tuurlijk helemaal niks uit." De Schapenboutse deed voor de derde keer mee aan de fietstocht. En daar komen nog wel wat deel names bij, als het aan haar ligt. „Volgend jaar doe ik weer mee. Ze ker weten." Een kapotte spaak, twee lekke ban den en slecht weer. Ondanks dat hij terugkijkt op een 'goeie rit', ver liep de 180 kilometer voor Wim Ravia uit Zierikzee en zijn team niet geheel vlekkeloos. Het zwaar ste gedeelte was de Zeelandbrug, waar vooral de aanhoudende har de regen en tegenwind de fietsers parten speelde. „De brug stond open, dus stonden we met z'n allen te wachten. En we moesten over het fietspad, dat was eigenlijk niet te doen omdat je nauwelijks kunt inhalen en er ook nog tegen liggers waren. Maar goed, op zo'n moment weet je waar je het voor doet." Het team van Ravia over weegt zelfs om zich in te schrijven voor de landelijke Ride. Ze had voor de zekerheid een re genjasje bij zich, maar toen het op de Zeelandbrug eenmaal begon te plenzen was er eigenlijk geen gele genheid om te stoppen om het aan te trekken. Maar ondanks een nat pak vond Marga Vermue uit Oudelande het een heel mooie tocht. „Lekke banden zijn me in elk geval bespaard gebleven", lacht ze. De Borselse wethouder reed de 120 kilometer met gemiddeld 27 ki- lomter per uur. Vermue deed zo wel mee aan de 'echte' Ride for the Roses in 2009 als de daaropvol gende Zeeuwse editie. „Die heeft minder deelnemers, maar het ge voel is hetzelfde. Het blijft indruk wekkend om daar met zijn allen bij de Zeelandhallen te staan." Lekke band vlak na de Vlakebrug. foto Johan van der Heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3