'Shrim perzei Iers zijn apartelingen' 9fUI/®NG i8l zeeland SUMMER SALE 30% ~5o% 20% 4®0/o MODE KORTING Nieuwe danscafé opent op Grote Markt Hond overleden na aanrijding met auto Cegelec haalt 17.000 euro op voor Roparun Michael Boogerd helpt Boezemvrienden op weg naar de 8 van Nederland Slotoffensief tegen windpark ZEILTOCHT Enkele tientallen eigenaren van shrimpers, kleine zeilbootjes, doen deze week Zeeland aan tijdens hun jaarlijkse zeiltocht ergens in Europa. dinsdag 14 juni 2011 vanaf woensdag 15 juni Langstraat 73 Amemuiden Tel.Ol 18-606200 www.3xn-mode.nl GOES Goes krijgt er per 2 juli een nieuwe uitgaansgelegenheid bij. Die dag opent Plan B haar deuren op de Grote Markt Het gaat om een dans café in 'mondaine sfeer' waar on der andere nationaal en internatio naal bekende DJ's zullen komen draaien. Plan B is gevestigd op de benedenverdieping van het pand van Coffeeshop Aarden, maar be halve de eigenaar (Gerard Aarden) hebben beide gelegenheden geen link. Het danscafé heeft een aparte ingang. De entree is altijd gratis. WESTKAPELLE Een 34-jarige man uit de gemeente Veere is zaterdagmiddag thuis aan gehouden omdat hij daarvoor in de Kloosterstraat in Westkapelle een hond had aangereden en was door gereden. De Jack RusSel overleed onderweg naar de dierenarts. Een getuige, die door de automobilist over zijn tenen was gereden, no teerde het kenteken en waarschuw de de politie. De man bleek bijna vijf keer teveel te hebben gedronken. Zijn rijbe wijs is ingevorderd. VLISSINGEN Het Roparun-team Cegelecrunners uit Vlissingen heeft de benefiet-es tafetteloop van Parijs naar Rotter dam volbracht in een tijd van 36 uur en 12 minuten. Dat is een ge middelde van 16,64 kilometer per uur. Daarmee was het team uit Vlis singen de snelste. De Cegelecrunners hebben 17.000 euro opgehaald voor de stichting Roparun. Roparun heeft onlangs aan het hospice in Middelburg een nieuwe tuinmeubelset geschon ken. I INBRAAKBEVEILIGING I BRANDBEVEILIGING I CAMERABEWAKING end "erkend BORG Boveiligingabodrijt Branddelecliebedrijf I MELDKAMER PAC I TOEGANGSCONTROLE I ALARMOPVOLGING Lewestraat 43 Goes/Kloetinge Tel.: 0113-213720 E-mail: tnfo@coIijnbv.nl Internet: www.c ?coiijnbv.nl iv-colijnbv.nl^/ RILLAND - De Boezemvrienden gingen zondagmorgen om 8.00 uur van start voor de 8 van Nederland. Een fietstocht van 1.300 kilometer over ze ven dagen door Nederland. De opbrengst van de sponsortocht is bestemd voor het KWF. Familie en kennissen zwaaiden de zeven fietsers en twee be geleiders uit. Oud-profwielrenner Michael Boogerd (derde van links) was ook van de partij en fietste tien kilometer mee met de Boezemvrienden. Gisteren reden de Boezemvrienden door de Limburgse heuvels. foto Peter van Trijen/het fotoburo OUWERKERK - In een ultieme poging een meerderheid van de gemeente raad te overtuigen dat er geen 'megam- olens' aan de Gouweveerse Zeedijk tussen Zierikzee en Ouwerkerk mo gen komen, hebben de verenigde te genstanders een slotoffensief ingezet. Alle ruim vierhonderd bezwaarma kers zijn persoonlijk uitgenodigd om de commissievergadering van van avond bij te wonen. Daarin wordt het plan behandeld en mogen bezwaarma kers de gemeenteraadsleden toespre ken. Die zijn allemaal nog eens voor zien van een A4-tje waarop de zes be langrijkste argumenten, waaronder een gebrek aan draagvlak en nood zaak op een rijtje zijn gezet. door Luc Oggel Een shrimperzeiler? Die is meestal gepensio neerd én heeft geld. Want voor de relatief kleine zeilbootjes van Britse makelij moet niet alleen ge middeld veertig mille worden neergelegd, er moet ook nog eens een krachtige Volvo cross country of Jeep bij worden aangeschaft om het doorwegende vaartuigje per trailer te kunnen vervoeren. zijn best apartelingen. Er zitten veel knutselaars bij die hun bootje van allerlei slimme snufjes voor zien." In Nederland zijn er in totaal maar 25 shrimpers, de meeste liggen in Friesland. De voorzitter van de Ne derlandse afdeling, Harry Breuking, komt dan ook uit die provincie. Hij is uiteraard ook van de partij bij het uitje naar Zeeland. Volgens hem is shrimperzeilen geen elitaire aangelegenheid. „Wel een individualistische. Want hoe wel we elkaar allemaal helpen en elkaar in de haven ook wel opzoe ken voor een drankje, gaat op het water ieder zijn eigen weg." De shrimpers hebben de afgelo pen dagen achtereenvolgens Kort- gene, Veere, Middelburg en Co- lijnsplaat aangedaan. Yerseke en Zierikzee volgen nog. www.shrimperowners.org Tenminste, als je wilt meedoen aan de zeilweek die de Vereniging van Shrimper Eigenaren jaarlijks ergens in Europa houdt. Deze week is Zeeland aan de beurt. Ruim veertig authentieke shrim pers maken tot en met vrijdag een toer over het Veerse Meer en de Oosterschelde. De naam shrimper is afgeleid van de vissersbootjes waarmee vroeger op garnalen (shrimps) werd ge vist. Het ontwerp is daar op geba seerd, met dat verschil dat ze een stuk luxer zijn. De zeilbootjes zijn wel authentiek, maar niet antiek; ze worden pas sinds begin jaren tachtig gemaakt op een werf in het Engelse Cornwall. Sindsdien zijn er zo'n duizend geproduceerd. De Shrimper Owners Association die dit jaar het dertigjarig jubi leum viert, heeft in totaal zo'n achthonderd leden, voornamelijk in Europa. Afgelopen zaterdag zijn Engelsen, Duitsers, Italianen, Bel gen en een Portugees met hun bootje op de trailer achter de auto afgereisd naar Kortgene, van waar uit de tocht is begonnen. Adri de Muynck is het enige Zeeuwse lid, zij heeft de tocht van dit jaar geor ganiseerd. De Muynck, sinds 2003 aangesloten bij de vereniging, spreekt vooral aan dat de bootjes op allerlei wateren kunnen varen en trailerbaar zijn. „En door de jaarlijkse zeiltochten kom je op plekken waar je anders niet zo snel naartoe zou gaan." De shrimpers trekken altijd veel bekijks, weet de Zeeuwse uit erva ring, vooral als ze met een grote groep in een haven liggen of dicht bij elkaar varen. „Shrimperzeilers Zeilers uit verschillende landen maken zich klaar voor vertrek. Adri de Muynck is het enige Zeeuwse lid van de shrimpervereniging. Langstraat 7 - Arnejttüiden - www.walkyschoanrnode.n!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 38