Zeeland PZC Goese kerken als muzikaal centrum Bij de club BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 17 18 en 19 CONCERTREEKS Gratis zomerconcerten in beide Maria Magdalenakerken Klassiekers lopen nog gesmeerd Belangstelling voor nieuwe woonwijk Verpleegafdeling in Rehoboth Maansverduistering te zien bij Veerse Dam almanak 'Shrimperzeilers zijn best apartelingen' Dinsdag 14 juni 201T Michael Boogert helpt Boezemvrienden op weg Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Oaudia Somdervan GOES - De twee Maria Magdale nakerken, tegenover elkaar in hart je Goes, willen een muziekpo- dium met tradities worden voor de Goesenaren. „We willen door het jaar een aantal concerten als vast evenement op de kalender zet ten, bij wijze van nieuwe traditie. Zodat de mensen weten: 4 mei, dan is er een Herdenkingsconcert. En 1 januari, dan is er om 16.00 uur een Nieuwjaarsconcert", zegt Arno van Wijk, de organist en can tor van de Grote- of Maria Magda- lenakerk. Er wordt ook gedacht aan canta te-diensten en optredens met ka mermuziek en solisten in de zij beuken van de Grote Kerk. De tweede editie van het Nieuwjaars concert vergt nog hoofdbrekens; komend nieuwjaar is op een zon dag. „Veel mensen willen op zon dag geen concert." Sinds zijn aantreden, anderhalf jaar geleden, werkt Van Wijk met de nieuwe stichting Muziek in de Grote Kerk Goes aan de program mering van vrijdagavondconcer ten voor een laag entreebedrag en gratis marktconcerten in de zo mer, elke zaterdag in juli, augustus en september om 13.30 uur - de kermisweek uitgezonderd. Dit jaar sluit voor het eerst de RK Maria Magdalenakerk aan bij die gratis marktconcerten: elke dinsdag in juli en augustus om 11.00 uur. De concerten zijn bedoeld voor toeristen en passanten, maar trek ken ook een groeiend vast publiek. „We willen de kerken een muzika le ontmoetingsplaats laten zijn", stelt Van Wijk, „en een mooie elk- weervoorziening. Daarom gaat de programma's ook naar de cam pings en in de Badkoerier." De eerste zaterdagse concerten reeks "in de Grote Kerk sloeg aan: al bij het derde concert waren er meer dan zeventig toehoorders. „De vrijdagavondconcerten varie ren sterk in belangstelling: van twintig tot negentig mensen." In'de katholieke kerk treedt drie keer de Zeeuwse Koorschool op en verder, net als in de Grote Kerk, Van Wijk zelf en een reeks gastor- ganisten van grote kerkorgels in ons land, conservatoriumstuden ten en leerlingen van Van Wijk. In Zeeland heeft hij veertien leer ling-organisten van zeventien tot zestig jaar. Op donderdagmiddag doceert Van Wijk nog enkele men sen in Zaltbommel, waar hij voor heen speelde. www.muziekindegrotekerkgoes.nl WILHELMINADORP - De Molentocht, de jaarlijk se rondrit van oldtimers over de Bevelanden, beleefde zondag de 23ste editie. De honder den klassieke auto's trokken als vanouds weer veel bekijks. Start en finish waren dit jaar op het terrein van Koninklijke Maatschap de Wilhelminapol- der in Wilhelminadorp.' Er werd onderweg halt gehouden op de Grote Markt in Goes, KAPELLE Voor de toekomstige wijk De Vei lingmeester die op het voormalig veilingterrein in Kapelle zal verrij zen, is veel belangstelling. De ver koop is zaterdag officieel begonnen op locatie en die heeft geleid tot vier verkochte woningen, zeven tien opties en dertig nieuwe in schrijvingen. „Overweldigend", zegt directeur Arie Brouwer van ontwikkelaar Apron uit Ridder kerk. Hij schat dat er zo'n tweehon derd mensen zijn langsgeweest. GOES Stichting Zorgverlening opent mor gen een nieuwe verpleegafdeling voor dementerende ouderen in zorgcentrum Rehoboth in Goes. In kleine woongroepen ontvangen de cliënten 24-uurs zorg, op een ge sloten afdeling, met alle service on der een dak. De afdeling beschikt ook over een winkel, een restau rant, een kapper en een fysiothera peut. Stichting Zorgverlening biedt in Zeeland zorg op reformatorische grondslag. VROUWENPOLDER Morgenavond vindt er een maans verduistering plaats. De maan komt totaal verduisterd op, om en kele minuten voor tien uur. Mede werkers van Volkssterrenwacht Philippus Lansbergen staan tegen tien uur met telescopen klaar op de Veerse Dam bij Vrouwenpolder. Met wat geluk is de totaal verduis terde maan een uur lang te zien. Rond elf uur trekt de maan weer langzaam uit de schaduw van de aarde weg het Trekkermuseum in Nisse en bij de mini- spoorbaan in Hoedekenskerke. foto Willem Mieras Tip? redactie@pzc.nl De jongedame uit Hoofdplaat was te gast op een borrel van een chi que serviceclub toen ze werd aan gesproken door een wat ballerige jongeman. Het partijtje bleek ter ere van hem, want het was hem vergund lid te worden van de club. Een eer die niet iedereen ten deel valt: Tijdens het gesprek vertelde de jonge dame dat ze in Terneuzen een oplei ding volgde. Wie een blik op de kaart werpt, ziet dat het een ritje is van zo'n twintig kilometer vanaf haar woonplaats. De feestende jonge ling vond het echter nogal bijzonder dat ze elke dag een dergelijke reis on dernam om maar op school te ko men. Topografie behoort blijkbaar niet tot de vereiste vaardigheden om lid te worden van de club, want hij vroeg: „Is het niet vervelend om elke dag door die tunnel te moeten?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37