Rover vecht voor kaartje Lichaam vermiste Yersekenaar in Turkije gevonden Gevaarlijke achtervolging door Vlissingen OV-CHIPKAART Reizigersvereniging voert actie tegen verdwijnen van keuzemogelijkheid Kinderen redden Delta Ride for the Roses breekt records opa in Hansweert van verdrinking 4 en 5 door Luc Oggel MARMARIS - Het lichaam van Yerse kenaar Bart Koster (53), die sinds donderdag was vermist in de om geving van de Turkse badplaats Marmaris, is gisteren gevonden. Hij blijkt te zijn verongelukt tij dens een fietstochtje op een moun tainbike. Wat er precies is gebeurd, en waar hij is gevonden, is nog on duidelijk. De afgelopen dagen is in het gebied een grootscheepse zoek tocht gehouden naar Koster, lei dinggevende bij een schaal -en schelpdierbedrijf in Yerseke. Afgelopen nacht zou een Neder lands reddingshondenteam afrei zen naar Turkije. Dat had aanvan kelijk veel moeite om een vlucht te boeken. Experts in het gebied en familie hielden tot op het laatst hoop op een goede afloop. pagina 20 en 21: dagen tussen hoop en vrees Het papieren treinkaartje moet blijven reageer op www.pzc.nl reacties: 664 Supermarkten die alcohol verkopen aan minderjarigen, mogen geen drank verkopen oneens 21% Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 168811555530'1 DINSDAG 14 juni 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 139 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 WALCHEREN GOES - De Delta Ride for the Roses lijkt hard op weg naar een mooie toekomst. De derde editie van het fietsevenement, zaterdag over vier routes verreden vanuit Goes, brak alle eigen records. Het deelnemerveld groeide ten op zichte van vorig jaar aan tot 4160 fietsers. Samen brachten ze 109.607 euro aan sponsorgeld bin nen. Het bedrag gaat naar de KWF Kankerbestrij ding, de Vlissingse stichting Palazzoli en hospice Het Clarahofje in Goes. Afgezien van een paar kleine valpartijen op de gladgeregende wegen, verliep het evenement zonder incidenten. Op de foto maken toerrijders in de buurt van Viane plaats voor het profpeloton van de Delta Tour Zeeland. ®foto Johan van der Heijden pagina 2/3: goede doelen zet velen in het zadel VLISSINGEN - Op eerste pinksterdag vond er op klaarlichte dag door het centrum van Vlissingen een ge vaarlijke achtervolging plaats. Een motoragent zag in de Spuistraat een motor rijden zonder kenteken plaat. Hij ging er achteraan maar de bestuurder ging er vol gas van door. Hij scheurde onder meer over het Bellamypark. Om het pu bliek in de stad te waarschuwen zette de agent sirenes en zwaailich ten aan. Op de Nieuwendijk moes ten mensen wegspringen voor de motorrijder. Op de Koningsweg is hij tot stilstand gebracht. Hij bleek een 18-jarige Middelburger zonder motorrijbewijs. De motor was van een vriend. De Middelburger moet zich binnenkort bij de recht bank verantwoorden voor zijn ge vaarlijke rijgedrag, het rijden zon der kentekenplaat, het rijden zon der helm, het negeren van een stopteken en rijden zonder rijbe wijs. DEN HAAG - De reizigersvereniging Rover is* een actie begonnen om het papieren treinkaartje te behou den. De NS maakten vorige week bekend eind 2012 volledig op de OV-chipkaart over te gaan. Rover zegt daardoor te zijn ver rast, omdat er volgens de organisa tie nog veel problemen met de chipkaart zijn. Zo is het onmogelijk om er een in ternationale reis mee te maken, be staat er geen voordelig kinderkaart je en is er nog geen oplossing voor de meereiskorting. Daarnaast dreigt reizen op veel punten duurder te worden. De houder van een voordeelurenkaart die vóór 9.00 uur incheckt, betaalt ook na 9.00 uur vol tarief, het on derbreken van de reis kost de reizi ger opnieuw opstaptarief en ook het reizen met meerdere vervoer ders wordt fors duurder. Daar naast kan er niet gewisseld wor den tussen het reizen met eer- ste-of tweede klasse. Rover zegt na het besluit van de Nederlandse Spoorwegen te zijn overspoeld met klachten van reizi gers. Velen geven aan nooit op de OV-chipkaart te willen overstap pen, ook niet als de meeste proble men zijn opgelost. Zij vinden de OV-chipkaart te duur in aanschaf, zijn bang minder overzicht te hou den op hun reiskosten of vrezen voor inbreuk op hun privacy. Rover wil dat reizigers de keuze blijven houden tussen het papie ren vervoerskaart]'e en de chip kaart. Met dat doel is de reizigersvereni ging een petitie begonnen op inter net. www.reizigersprotest.nl/treinkaartje HANSWEERT - Twee jongens, van 14 en 13 jaar oud, hebben gistermid dag aan de Zoutestraat in Hans- weert het leven van de 68-jarige opa van een van de jongens gered. De man liep met de kinderen, op een touwbaan boven de vijver in zijn achtertuin, toen hij viel. Hij kwam zo'n drie meter lager met zijn hoofd in de beschoeiing te recht. De man bezeerde zijn hoofd en raakte buiten bewustzijn. De jongens sprongen de opa achterna en hielden zijn hoofd boven wa ter. Toen de kleinzoon er zeker van was dat hij z'n opa alleen goed vast kon houden, is het vriendje uit het water geklommen en heeft hij 112 gebeld. In totaal is de man een minuut of vijf buiten westen geweest. Hij is overgebracht naar het ziekenhuis, waar hij is opgenomen. Hij heeft een hersenschudding opgelopen. Zonder de hulp van de jongens was de man volgens de politie ze ker verdronken. Pinkpop 2011 festival vol emoties Christine Lagarde zoekt steun als topvrouw IMF 11

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1