üsss 50% 'Shrim perzei Iers zijn apartelingen' Biggekerke 5 niet te houden i8|ze< au SUMMER SALE TOT KORTING MODE Sns'è Ondernemersplein ZEILTOCHT Enkele tientallen eigenaren van shrimpers, kleine zeilbootjes, doen deze week Zeeland aan tijdens hun jaarlijkse zeiltocht ergens in Europa. Heler van bromfiets aangehouden Pmkstermarkt Architectenprijs voor Gij's Adriaansens NET IETS MEE* Restaurant De Eetkamer straat 13 -15 Middelburg 0118-635676 vanaf woensdag 15 juni Langstraat 73 Amemuiden TeLOl 18-606200 www.3xn-mode.nl iitpi ngoa dinsdag 14 juni 2011 1 W De rubriek Ondernemersplein Walcheren verschijnt deze week niet op dinsdag, maar op woens dag. Heeft u tips? Mail ze naar walcheren@pzc.nl VLISSINGEN Een 25-jarige Vlissïnger is in de nacht van zondag op maandag aan gehouden voor heling van een brommer. De politie hield de man op het Kolibriepad in Vlissingen staande om zijn papieren te contro leren. De man zei net naar het poli tiebureau te willen met de van dief stal afkomstige scooter. De scooter is in november 2010 gestolen bij de Van Dishoeckstraat. De man is aan gehouden voor heling en naar To- rentijd gebracht. Uit onderzoek bleek dat hij de brommer zelf had gestolen. Hij moet binnenkort voor de rechter verschijnen. MIDDELBURG De uit Middelburg afkomstige Gijs Adriaansens heeft vorige week in New York de Hunter Douglas Awards gewonnen. Deze prestigieu ze internationale architectuurprijs van Archiprix International wordt om de twee jaar uitgereikt aan jon ge, getalenteerde architecten. Er waren 300 projecten uit 70 landen ingezonden. Adriaansens is een van de acht winnaars. Hij ont wierp Amsterdam Alphabet, nieu we gebouwtypes voor de Wibaut- straat in Amsterdam. Adriaansens werkt aan de Technische Universi teit van Eindhoven. VLISSINGEN - De Pinkstermarkt op de boulevard in Vlissingen is zondag heel goed bezocht. Er stonden honderdvijftig kraampjes met kleding, siera den, broekriemen en snuisterijen. foto Izaak Verkeste door Luc Oggel Een shrimperzeiler? Die is meestal gepensio neerd én heeft geld. Want voor de relatief kleine zeilbootjes van Britse makelij moet niet alleen ge middeld veertig mille worden neergelegd, er moet ook nog eens een krachtige Volvo cross country of Jeep bij worden aangeschaft om het doorwegende vaartuigje per trailer te kunnen vervoeren. Tenminste, als je wilt meedoen aan de zeilweek die de Vereniging van Shrimper Eigenaren jaarlijks ergens in Europa houdt. Deze week is Zeeland aan de beurt. Ruim veertig authentieke shrim pers maken tot en met vrijdag een toer over het Veerse Meer en de Oosterschelde. De naam shrimper is afgeleid van de vissersbootjes waarmee vroeger op garnalen (shrimps) werd ge vist. Het ontwerp is daar ook op gebaseerd, met dat verschil dat ze luxer zijn. De zeilbootjes zijn wel authentiek, maar niet antiek; ze worden pas sinds begin jaren tach tig gemaakt op een werf in het En gelse Cornwall. Sindsdien zijn er zo'n duizend geproduceerd. De Shrimper Owners Association die dit jaar het dertigjarig jubi leum viert, heeft in totaal zo'n achthonderd leden, voornamelijk in Europa. Afgelopen zaterdag zijn Engelsen, Duitsers, Italianen, Bel gen en een Portugees met hun bootje op de trailer achter de auto afgereisd naar Kortgene, van waar uit de tocht is begonnen. Adri de Muynck is het enige Zeeuwse lid, zij heeft de tocht van dit jaar geor ganiseerd. De Muynck, sinds 2003 aangesloten bij de vereniging, spreekt vooral aan dat de bootjes op allerlei wateren kunnen varen en trailerbaar zijn. „En door de jaarlijkse zeiltochten kom je op plekken waar je anders niet zo snel naartoe zou gaan." De shrimpers trekken altijd veel bekijks, weet de Zeeuwse uit erva ring, vooral als ze met een grote groep in een haven liggen of dicht bij elkaar varen. „Shrimperzeilers zijn best apartelingen. Er zitten veel knutselaars bij die hun bootje van allerlei slimme snufjes voor zien." In Nederland zijn er in totaal maar 25 shrimpers, de meeste liggen in Friesland. De voorzitter van de Ne derlandse afdeling, Harry Breuking, komt dan ook uit die provincie. Hij is uiteraard ook van de partij bij het uitje naar Zeeland. Volgens hem is shrimperzeilen geen elitaire aangelegenheid. „Wel een individualistische. Want hoe wel we elkaar allemaal helpen en elkaar in de haven ook wel opzoe ken voor een drankje, gaat op het water ieder zijn eigen weg." De shrimpers hebben de afgelo pen dagen achtereenvolgens Kort gene, Veere, Middelburg en Co- lijnsplaat aangedaan. Yerseke en Zierikzee volgen nog. Q www.shrimperowners.org Zeilers uit verschillende landen maken zich klaar voor vertrek. Adri de Muynck is het enige Zeeuwse lid van de shrimpervereniging. door Rian Janse WESTKAPELLE - Er stond zaterdag geen maat op Biggekerke 5. Zij wer den in Westkapelle kampioen van de derdeklas wedstrijd van de Zeeuwse Ringrijders Vereniging. Biggekerke 5 haalde maar liefst tien ringen méér dan de nummer twee. De trend van de afgelopen klasse wedstrijden werd voortgezet: zeer goede prestaties in de kop van het klassement, een Biggekerks drietal dat promoveert en een Biggekerk- se persoonlijk kampioen. Het mag duidelijk zijn dat Biggekerke, met heel veel talentvolle jonge rijders en ervaren 'oudere' rijders een zeer succesvolle start van het ring rijders jaar 2011 kent. Vanaf het begin was duidelijk met welke missie Biggekerke 5 naar Westkapelle was gekomen. Ze wil den promoveren met zoveel moge lijk ringen. Maas Boogaard, Anika Lampert en Adrie Brasser staken 82 van de 90 ringen. De strijd om de tweede plaats was spannend. De degradanten van de tweede klas van vorig jaar, Koudekerke 5 en Zoutelande 2, streden samen met Souburg 2 om het reservekam pioenschap. Na 30 beurten had den ze allemaal 72 ringen gesto ken. Uiteindelijk trok Zoutelande 2 aan het langste «ind waardoor ze volgend jaar weer in de tweede klas mogen uitkomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 18