Zeeland PZC De toekomst van Veere ter discussie Bij de club WALCHEREN 18 en 19 17 20 en 21 CONSULTATIE Gemeente wil mening bewoners horen over toekomstbeeld Hond overleden na aanrijding met auto Man aangehouden voor bedreiging Auto in sloot bij N57 door rijden met drank almanak AmuseMe Festival overtreft verwachting Dinsdag 14 juni 2011 'Shrimperzeilers zijn best apartelingen' Biggekerke 5 is niet te houden Tip? walcheren@pzc.nl m u tst door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - Een Verrukkelijke Veer- se Verleiding is geen culinair hoog standje, maar een discussienota van het Veerse gemeentebestuur. In deze proefballon worden de ontwikkelingen en veranderingen in de komende vijftien jaar ge schetst. Het is een voorloper van de struc tuurvisie die de gemeente begin 2012 in het kader van de Wet Ruimtelijke ordening klaar moet hebben. Die ruimtelijke en maat schappelijke visie moet een beeld geven van hoe de gemeente er over vijftien jaar uitziet en wat de gemeente daar zelf voor doet. Opnieuw wil het gemeentebe stuur bewoners, ondernemers en verenigingen 'consulteren' opdat zij hun wensen op het gebied van wonen, toerisme, natuur, land schap en agrarisch gebied en cul tuur en cultuurhistorie kenbaar kunnen maken. 'Veerse Verlei ding' is daarbij een vertrekpunt voor een openbare discussie die morgenavond om 19.30 uur plaats vindt in De Parel in Domburg. 'Het is een proefballon, waar een ieder op kan schieten. Het heeft geen politiek lading' benadrukte het college van B en W nog eens extra tijdens, de raadsvergadering van afgelopen week. De WD-frac tie had er. echter wel grote moeite mee dat een nota zonder status de inspraak ingaat. Wethouder Jaap Melse: „Het college heeft in dit ge val de keuze gemaakt om eerst de burgerij te horen en die input te gebruiken om de structuurvisie op te stellen. We hebben dat ook al schriftelijk gedaan door 75 organi saties zoals dorps- en stadsraden, te vragen hun suggesties in te die nen. Er zijn nu dus nog geen poli tieke keuzes gemaakt, dat gebeurt pas als de definitieve visie wordt opgesteld. In dit discussiestuk staat een aantal prikkelende stellin gen, waarover we discussie ver wachten." De categorisering van de dorpen zal zeker voer voor de bewoners zijn: Toeristische kernen versus landelijke kerkdorpen; monumen taal stadje Veere tegenover meer bedrijfsgerichte kernen. Met de daarbij behorende beperkingen of specifieke mogelijkheden. Richten op zorgtoerisme en zorg- economie, onderscheid tussen per manent en toeristischeobewoning zal vervagen, de 'markt' bepaalt de ontwikkelingen op watersportge bied (Veerse Meer, Oostwatering), groen moet groen blijven, concen tratie nieuwbouw bij een beperkt aantal kernen en geen grote toe komst voor intensieve veehouderij en megastallen, zijn nog wat van die proefballonnetjes in de nota. VLISSINGEN - Het AmuseMe Festival in Vlissin- gen heeft de gehoopte 2500 bezoekers ge haald. Het evenement waarbij bezoekers per restaurant drie kleine gerechtjes - amuses - kunnen bestellen, trok opvallend veel mensen van buiten de provincie die van het festival ge hoord hadden en er een dagje Zeeland van ge maakt. „We hebben zondagavond helaas ook mensen moeten wegsturen omdat er geen WESTKAPELLE Een 34-jarige man uit de gemeente Veere is zaterdagmiddag thuis aan gehouden omdat hij eerder in de Kloosterstraat in Westkapelle een hond had aangereden en was door gereden. De Jack Russel overleed onderweg naar de dierenarts. Een getuige, die door de automobilist over zijn tenen was gereden, no teerde het kenteken en waarschuw de de politie. De man bleek bijna vijf keer teveel te hebben gedron ken. Zijn rijbewijs is ingevorderd. VLISSINGEN Een 19-jarige man uit Vlissingen is zondagmiddag rond kwart voor twee aangehouden voor bedrei ging. Hij had in de Walstraat perso neel en de uitbater van een horeca gelegenheid bedreigd. Ook zou hij mensen buiten voor het pand be dreigd hebben. Toen agenten ter plaatse kwamen troffen ze de man op straat aan. De uitbater had hem ondertussen buitengezet. De Vlis- singer kon zich niet legitimeren en is daarop aangehouden. MIDDELBURG MIDDELBURG - Een 28-jarige Middel burger is zondag rond 07.00 uur met zijn auto in de sloot beland langs de N57 in Middelburg. De be stuurder bleef ongedeerd. Hij had te veel gedronken. Zijn rijbewijs was een paar uur eerder ingeno men bij een alcoholcontrole in Goes. Daar had hij bijna drie keer te veel gedronken. Na het ongeluk had hij nog steeds te veel alcohol in zijn bloed. Hij kreeg opnieuw een proces-verbaal. plaats meer was. Mensen stonden in de rij voor een tafeltje", aldus René Willems van AmuseMe. foto Izaak Verkeste Tip? redactie@pzc.nl De jongedame uit Hoofdplaat was te gast op een borrel van een chi que serviceclub toen ze werd aan gesproken door een wat ballerige jongeman. Het partijtje bleek ter ere van hem, want het was hem vergund lid te worden van de club. Een eer die niet iedereen ten deel valt. Tijdens het gesprek vertelde de jonge dame dat ze in Temeuzen een oplei ding volgde. Wie een blik op de kaart werpt, ziet dat het een ritje is van zo'n twintig kilometer vanaf haar woonplaats. De feestende jonge ling vond het echter nogal bijzonder dat ze elke dag een dergelijke reis on dernam om maar op school te ko men. Topografie behoort blijkbaar niet tot de vereiste vaardigheden om lid te worden van de club, want hij vroeg: „Is het niet vervelend om elke dag door die tunnel te moeten?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17