Deur Kloveniersdoelen THert Auto's 261 zeeland MEGA MEUBEL 10-DAAGSE Vijfde kunstroute in Oostkapelle Openluchtconcert in tuin van Polderhuis Restaurant voert actie voor goede doelen Rondleidingen binnen poorten Abdijcomplex Pinkstervoetbalfestijn bij Voetbal Experience De plannenmakers voor een culturele bestemming van de Kloveniersdoelen kunnen aan de slag. In de eerste helft van 2012 moeten filmhuis en cinecafé opengaan. Ttoeede Pinksterdag 13 juni zaterdag 11 juni 2011 WESTKAPELLE Het Dagorkest van het Koninklijk Woerisels Muziekcorps uit Eindho ven geeft vanmiddag in de tuin van het Polderhuis in Westkapelle een gratis openlucht concert. Het motto van het tienjarige Dagorkest is 'Muziek maken van de wieg tot in het graf. Het concert begint om 15 uur. Bij slecht weer is het in Westkapelle Herrijst. VEERE Restaurant De Peperboom in Veere heeft voor het 12,5 jarig bestaan in mei geld ingezameld voor goede doelen in Zuid-Afrika: een school in Kaapstad en een opvanghuis voor kinderen in Gordon's Bay. De actie leverde op die ene dag al ruim 1100 euro op. Daarom gaat de actie door. In januari wordt het geld in Zuid-Afrika overhandigd. MIDDELBURG Binnen de poorten van het Abdij- complex in Middelburg worden tot 1 oktober rondleidingen gegeven. Onder leiding van een gids kan er een kijkje worden genomen in de Statenzaal, de crypte en de kruiden tuin. De rondleidingen zijn iedere dinsdag en donderdag om 11.15 uur. Kaarten a 8 euro zijn verkrijgbaar bij alle Zeeuwse VW's. MIDDELBURG Voetbal Experience in Middelburg houdt dit weekeinde een voetbal festijn op het plein voor de ingang. Er zijn diverse ludieke voetbalon derdelen, zoals sumovoetballen, een trapcatapult, voetbalflipper en blaasvoetbal. De activiteiten zijn gratis. In het eetcafé van Voetbal Experience komt een mega-fami- lïe-voetbaltafel. MEEST GELEZEN 1 Jonge bruinvis levend gevonden 2 Dampoortaquaduct is weer open 3 Politie zoekt getuigen in zaak dode man STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto Laatste weekend - Profiteer nog snel! u nri KLOVENIERSDOELEN Pot Interieur. Nieuwendijk 89. Axel. door Carla van de Merbei De Kloveniersdoelen in Middelburg krij gen eindelijk weer een functie in de stad. Na jaren van leegstand kan het historische pand aan een zoveelste leven beginnen. De directie van boekhandel De Drukkerij kwam in september vo rig jaar met een plan om van de doelen een cultureel centrum te maken, met een belangrijke plaats voor Cinema Middelburg. Nu de gemeenteraad akkoord is met een investering van zo'n 450.000 euro in het casco van de doelen en de Stichting Cinema Middelburg weet dat ze haar benodigde finan ciën (90.000 euro) rond krijgt, kunnen de plannen concreet wor den gemaakt. Anja de Groene van De Drukkerij laat zien wat er alle maal mogelijk is. Nadat de gemeenteraad maandag akkoord ging met het krediet voor de Kloveniersdoelen, heeft Anja de Groene de sleutel van de zware voordeur van het monumentale pand in haar zak. Voor een tijdje dan, daarna moet-ie terug naar de gemeente, de eigenaar van het ge bouw. Maar de directie van de Drukkerij (Anja de Groene en echt genoot Dick Anbeek) kan door met haar plannen. De Groene duwt de zware deur van de Kloveniers doelen open en steekt van wal. „Deze deur moet straks altijd open staan. Iedereen kan altijd zo binnen lopen." In de rechtse grote zaal op de 'beletage' komt een ho recagelegenheid ('het cinecafé'), in de linkse de filmzaal van Cinema Middelburg. Het cinecafé zal zeven dagen in de week open zijn, van ongeveer 10 uur 's ochtends tot 12 uur 's avonds. Iedereen kan hier te recht voor koffie, een broodje, soep, een wijntje en nog veel meer. „Het wordt een café of een lunchcafé, geen restaurant. Dan heb je ovens en een grote keuken nodig. Een restaurant is echt een totaal andere business. Dat is hier geopend van 12.00 uur tot 18.00 uur niet de bedoeling." „Daar zou de bar kunnen komen en daarnaast de kaartverkoop voor de Cinema", wijst De Groene. Hoe alles precies wordt ingericht, moet nog worden onderzocht. De Mid delburgse architect Johan de Ko ning gaat de tekeningen maken. Ook over de inrichting van de film zaal en de juiste plek voor het film scherm wordt nog nagedacht. In de zaal moet een tribune worden gebouwd voor ongeveer tachtig stoelen. Deze verhuizen mee uit de zaal in het Schuttershoftheater. Ook de nieuwe filmzaal heeft, net als die in het Schuttershof, een mooi balkenplafond. De houtsnij werken met wapens in de balken herinneren nog aan het verre schutterijverleden van het ge bouw. „De balken zijn niet zo mooi als die in het Schuttershof, maar ze kunnen er zeker mee door." De Groene is nu ook nog voorzitter van de Stichting Cine ma Middelburg. Om van haar pro bleem van 'twee petten' af te zijn, De Kloveniersdoelen is een fotogeniek gebouw, maar kan niet binnen worden www.mert-autos.nl Eerlijke service voor eeu eerlijke pnjs: Het juiste adres: Voor in verkoop van goede gebruikte auto's tegen kleine prijzen. Industriestraat 12 te Goes Tel: 06-24773709 OOSTKAPELLE - Schilderijen van - natuurlijk - het ringsteken, maar ook met andere onderwerpen, sie raden, glas-in-lood, beelden en tal van andere kunstuitingen waren gisteren, maar zijn ook nog van daag, te zien tijdens de vijfde Kunstroute Oostkapelle. Vandaag kan het publiek tussen 10.00 en 17.30 uur terecht bij de verschillen de kunstenaars die, verspreid over het hele kustdorp, laten zien wat ze maken en hoe ze dat tot stand brengen. Zoals aan de Duinweg (foto). De kunstroute is een initia tief van kunstenaars zelf Belang stellenden kunnen met een route kaart al voor vertrek uitzoeken bij wie ze wat willen zien. De Kunst route vindt ook op 2 en 3 septem ber plaats. foto Izaak Verkeste KINDERCENTRUM JUULTJE 'f Dagopvang 0 tot 4 jaar Buitenschoolse opvang 4 tót 12 jaar Zorgopvang 4 tot 12 jaar Weekendopvang 0 tot 12 jaar www.prokino.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 26