binnenland 19 Denktank moet CDA weer gezicht geven Voorjaarsstunt! B 399,- <>2 molenaar PARTIJ Oud-gedienden en hoogleraren buigen zieh over koers voor de komende vijftien jaar Vertraging korting AOW-partnertoeslag NU 'Bisschop Hurkmans biedt excuses aan' Piloot ontkent lekken staatsgeheimen Bon voor oRA^ brochure! vrijdag 10 juni 2011 Een club van 23 CDA'ers gaat de politieke koers van de partij bepalen. Een her kenbaar profiel moet kiezers terughalen. Oud-minister De Geus bepaalt de richting. door Lianne Sleutjes Het CDA staat er drama tisch voor in de peilin gen. Het is tijd voor een club die de koers voor de komende jaren gaat uit stippelen. Op concrete thema's gaat beoogd voorzitter van het Strategisch Beraad van het CDA, zoals de club gaat heten, nog niet in. „Deze groep is van de bredere inhoud. Wij kijken hoe het CDA zich kan profileren. Wij gaan met DEN HAAG De geplande korting op de AOW-partnertoeslag voor 65-plus- sers met een jongere partner die zelf weinig inkomsten heeft, loopt weer vertraging op. Minister Kamp (Sociale Zaken) zei gisteren in de Tweede Kamer dat er te weinig tijd is de bezuiniging per 1 juli door te voeren. Het wordt nu 1 au gustus. De Eerste Kamer dwong Kamp al de maatregel uit te stellen van 1 januari 2011 tot 1 juli. thema's aan de slag en daar halen we de koers uit. Wij leggen het fundament", zegt oud-minister Aart-Jan de Geus die vanaf septem ber de voorzitter van het beraad is. Tot die tijd is hij nog plaatsvervan gend secretaris-generaal bij de Or ganisatie voor Economische en So ciale Ontwikkeling. Het beraad moet 'idealen vertalen in politiek van deze tijd', zegt partijvoorzitter Ruth Peetoom. Tot september leidt zij de groep. De denktank is volgens Peetoom nodig omdat de kiezer niet meer weet waar het CDA voor staat. De partij leed vier verkiezingsnederla gen op rij. Voor het beraad heeft zij 23 CDA'ers bij elkaar gezocht. Er zitten oudgedienden bij als Pie- ter van Geel (voormalig fractie voorzitter) en ex-staatssecretaris Jack de Vries. Ook hoogleraren (zo als econoom Lans Bovenberg, be stuurskundige Hans de Bruijn) en Ruth Peetoom, partijvoorzitter van het CDA. foto Valerie Kuypers/ANP diverse wethouders en onderne mers maken er deel van uit. „Ik heb mensen geselecteerd op hun denkkracht en of ze op hun ter rein vernieuwend zijn. Niet op hun naam. Ik heb evenmin geke ken of ze katholiek zijn of protes tant of uit welke provincie ze ko men", aldus Peetoom. Dat was binnen de partij wel ge bruikelijk om de verschillende CDA-geledingen te vriend te hou den. In het beraad zitten voor- en tegenstanders van de huidige kabi netsconstructie met de PW. Jack de Vries vertrok vorig jaar als staatssecretaris van Defensie van wege een buitenechtelijke relatie met een ondergeschikte. Peetoom heeft hem aangezocht wegens zijn expertise met 'kiezersstromen'. „Wij willen alle denkkracht benut ten. We selecteren mensen niet op hun liefdesleven." De denktank moet een grote visie neerleggen over onderwerpen als duurzaamheid, sociale zekerheid, economische ontwikkeling en on derwijs. Over een jaar moet de groep met zijn bevindingen ko men. Dat het CDA nu deel uit maakt van het kabinet is volgens Peetoom geen belemmering voor het uitstippelen van een politieke koers. Gratis brochure? B< direct leverbaar Tot 15 km bereik op één volle accu J Geschikt voor binnen en buiten vr Makkelijk en veilig te bedienen Verstelbare stuurkolom, - armleggers ehssföë'l Anti-rol stand Kleinste draaicirkel De Capri is een scootmobiel die te klein en te goedkoop is om 'm in de showroom te laten staan. Hebt u uw scootmobiel niet vaak nodig? Kunt u nog prima lopen maar hebt u een compacte oplossing nodig voor de langere afstanden? De opvouwbare scootmobielen van Molenaar Welzijnsproduclen laten zich gemakkelijk vervoeren en opbergen. Handig als u de 'scootmobiel mee wilt nemen in de auto of met het openbaar vervoer. Elders 899,- Adviesprijs 699,- Haal de zitting eraf Klap de stuurkolom in Ook eens het huis uit? Altijd en overal mobiel! Moeite met ver lopen of fietsen? Bisschop Hurkmans DEN BOSCH 'Van mijn kant wil ik u namens de kerk oprecht mijn excuses aanbie den'. Dat heeft bisschop Antoon Hurkmans van het bisdom Den Bosch volgens een 65-jarig slachtof fer van seksueel misbruik in een brief aan haar geschreven. De vrouw is als 9-jarige misbruikt door een pastoor uit Malden. Of de bisschop andere slachtoffers ook een excuusbrief heeft gestuurd, wil de het bisdom niet zeggen. DEN HAAG Een 37-jarige piloot die wordt ver dacht van het lekken van staatsge heimen aan een kolonel uit Wit- Rusland, ontkent dit in alle toon aarden. Hij deed dat bij de recht bank in Den Haag. De vlieger geeft wel toe met de kolonel gesproken te hebben, maar niet over staatsge heimen. Die heeft hij ook niet over handigd, verzekerde de F-16-piloot. n Hl m 1 i Molenaar biedt opvouwbare scootmobielen aan legen de allerscherpsle prijs van Nederland! De scootmobiel is onderhoudsvrij en past in elke auto. 35 modellen. 67% van de 50plussers heeft slaapproblemen! Bent u ook toe aan een betere nachtrust? Geniet met volle teugen en ga zelf op pad, samen met uw vaste scootmobiel. Met maximale stabiliteit, verstel mogelijkheden en een groot bereik. 24 modellen. Moeite met traplopen? Verhuizen niet nodig! Samen komen we tot het slaapsysteem waar u dag en nacht plezier van krijgt. Met comfortabele lighoogte, verrijdmogelijkheden en elektrische verstel mogelijkheden. Als u eenmaal een traplift in huis hebt, wilt u beslist niet meer zonder. Met een voudige bediening, veiligheidsgordel, montage op de trap en op maat gemaakt. of bel direct 0341 - 27 40 40 Q Scootmobielen 'Bedden -'Q Rollators jNaam: i Adres: Trapliften Postcode: i Telefoon: Plaats: 'Vraag naar de voorwaarden Niet geldig i.c.m. andere aclies. Gratis demo thuis? Bel direct: 0341 - 27 40 40 Be'zöêk een Molenaar deals De vestigingen zijn geopend van ma l/'m vrij van 10 Alkmaar Rijnstraat 117 Amstelveen Handweg 133 Best [indhovenseweg 30 Heerlen in de Cramer 21 Hengelo Vosboerweg 16 Houten Duwboot 22 Katwijk Lageweg 35 Nunspeet Laan 18 (ma. gesloten) Ridderkerk Noordehweg 6 Roden Westeresch 8' Veenendaal Groeneveldselaan 19 Waddinxveen Mercurfusweg 15 Bij ome dealers slaan alleen scooimobielen. Bedden e bij u thuis ol bij onze speciaalzaak in Nunspeet (hier sti j u in ce Duur! ren op zal van 10-17 uur. KOFFIE OF IHEE! i Irapliften demonstreren we graag I at hel complete assortiment) i E-mail: M4pzc_wk23 Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet Showroom Laan 18 8071 JA Nunspeet WWW.moleriaarwelzijn.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 9