binnenland 17 Digitale televisie nu de eerste j 3 maanden gral Brug stort ineens naar beneden Ouders boden dochter van 8 aan als seksslaaf I? 'Burgemeester weg als gemeente dwarsligt' vrijdag 10 juni 2011 fS»|ges?j In Waddinxveen viel een hefbrug gisteren bijna dertig meter naar beneden. Er vielen geen gewonden, maar het weg- en scheepvaartverkeer ondervindt grote hinder. foto Freek van den Bergh/ANP Geopend 2de Pinksterdag van 10.00 tot 16.00 uur waddinxveen - Experts van de On derzoeksraad voor Veiligheid heb ben gisteren poolshoogte geno men bij een ingestorte hefbrug over de Gouwe in Waddinxveen. De hefbrug stortte gisterochtend plotseling bijna dertig meter naar beneden. Niemand raakte ge wond. De schade viel mee. Op het moment van het ongeluk was er sprake van een stroomsto ring in het gebied en daarom werd de brug met een noodaggregaat omhoog gehesen. Ook in dit appa raat ontstond storing, waardoor de reminstallatie niet meer werkte. Hierdoor viel de hefbrug. De stalen constructie van de brug, gebouwd in 1935, stond'in 2012 ge pland voor groot onderhoud. Dat zie onze website:binnenland Plezierbootje vaart bijna tegen de dichte, kapotte brug op zou eerst dit jaar plaatsvinden, maar werd doorgeschoven omdat het 'voor horecaondernemers dicht bij de hefbrug zeer nadelig zou zijn voor hun terrasseizoen'. den haag - Burgemeesters die be sluiten van de rijksoverheid niet uit willen voeren, moeten maar op zoek naar een andere baan. PW-Kamerlid Hero Brinkman zei gisteren het verzet van de gemeen ten tegen een gedeelte van het be stuursakkoord te zien als de zoveel ste vorm van bestuurlijke onge hoorzaamheid. Tijdens overleg met minister Don- ner (Binnenlandse Zaken) vroeg Brinkman wat de minister aan on willige burgemeesters kan doen. De gemeenten legden woensdag vast dat ze het onderdeel van de bestuursakkoord over de arbeids markt niet voor hun rekening kun nen nemen. Dit akkoord bevat een aantal afspraken over de verdeling van taken en geld op terreinen als zorg en sociale zekerheid. In de ogen van Brinkman blokke ren de burgemeesters als 'ondemo cratisch benoemde bestuurders' be sluiten die door de Tweede Kamer zijn genomen. Dat komt volgens hem vaker voor, ook als het gaat om coffeeshops die niet te dicht bij scholen mogen zitten en uitge procedeerde asielzoekers. „Burge meesters die regels aan hun laars lappen, moeten een andere baan zoeken." PvdA-Kamerlid Pierre Heijnen be stempelde de opmerkingen van Brinkman als 'een waanzinnig plan om vierhonderd burgemees ters te ontslaan'. Hij wees erop dat ook bij democratisch gekozen ge meenteraden de weerstand leeft te gen een deel van het bestuursak koord. Donner zei dat het kabinet verder gaat met wetgeving om taken naar de gemeenten over te hevelen. De gemeenten moeten zich niet be moeien met de inhoud van beleid. den haag - Ouders die hun bloed eigen kind 'verhuren' als seksslaaf om geldproblemen op te lossen. In arme landen komt het wel va ker voor, maar ook in Nederland duikt er af en toe een zaak op. Gis teren maakte het Openbaar Minis terie (OM) bekend dat een vader (44) en moeder (43) uit Har- dinxveld-Giessendam dringend geld nodig hadden en toen maar hun 8-jarige dochtertje aanboden. Een 32-jarige man uit Heusden die interesse had in de seksdeal, is afge lopen woensdag aangehouden voordat hij kon toeslaan. De ouders werden in mei al opgepakt. Zulke zaken zijn zeldzaam in Ne derland maar het is eerder voorge komen, weet Jan Hendriks, bijzon der hoogleraar forensische psychia trie en psychologie aan de Vrije Universiteit Amsterdam. „Ik loop al 26 jaar mee en heb er enkele ke ren van gehoord", zegt Hendriks die ook bij forensische kliniek De Waag werkt met daders van sek sueel misbruik. „Zo was er ooit een zwakbegaafd stel dat geld no dig had en hun dochter aanbood via een kennis. Maar dat kwam al snel uit en het meisje is niet mis bruikt." Een ander voorbeeld waren een antisociale vader en moeder, ook met schulden en daarbij fikse drug sproblemen. „Deze mensen waren totaal grenzeloos en gewetenloos, die zouden zogezegd hun moeder nog verkopen. Dat meisje is toen wel misbruikt", aldus Hendriks. In het geval van het 8-jarige meisje waren politie en justitie er op tijd bij na een tip van een familielid dat de laptop van het koppel had geleend. Op de computer stond e-mailverkeer waarin werd onder handeld over hun dochter. Ook zouden er foto's van het meisje zijn uitgewisseld. Waar de ouders het geld voor wilden gebruiken, kon het OM niet zeggen. Het meisje is ondergebracht bij een gastgezin. Onduidelijk is of het kind weet wat haar te wachten stond en waarom zij uit huis is ge plaatst. Met zulke informatie wordt zeer voorzichtig omgespron gen, zegt Hendriks. „In het alge meen wordt er gekeken naar het ontwikkelingsniveau van een kind." De vader en moeder blijven de ko mende weken in de cel zitten. Het OM hoopt de twee binnen twee maanden voor de rechter te breng en op verdenking van het bevorde ren van seks met een minderjari ge, het maken en verspreiden van kinderpornografisch materiaal en mensenhandel. De Heusdenaar is opgepakt voor bezit en versprei den van kinderpornografisch mate riaal en misbruik van een kind. Vijver- en Vissencentrum 't Groene Kikkertje en Rana Natuurpark Dreischor Tel.nr. 0111 -401459 www.hetgroenekikkertje.nl Bestel nu snel op: www.kpn.com/pzc of bel: 010 -266 09 06 (lokaal tarief) EXCLUSIEF VOOR U ALS LEZER VAN DEZE KRANT Prijsvoordeel gebaseerd op standaard abonnementstarieven van Digitenne en analoge tv-abonnementstarieven van UPC en Ziggo. De aansluitkosten zijn 25,-. Digitenne wordt geleverd met 1 ontvanger, per abonnement zijn maximaal 3 ontvangers aan te sluiten. Digitaal tv-kijken met Digitenne van KPN - Voor maar 9,- per maand ontvangt u de 23 meest bekeken tv-zenders en de 18 best beluisterde radiostations - Met Digitenne kijkt u bijna 50% goedkoper tv dan dat u analoog tv-kijkt via UPC of Ziggo* Digitenne van KPN ontvangt het digitale tv-signaal uit de lucht met een kleine antenne. Dus zonder kabelaansluiting, u heeft alleen een stopcontact nodig. Met Digitenne kunt u direct tv-kijken, binnen 10 minuten installeert u het zelf. U mag Digitenne de eerste 30 dagen vrijblijvend proberen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 7