50% koers onder de brug zeeland 125 ONTDEK ONZE GESNOEIDE PRIJZEN za STIHL STIHL Verhitte discussie kazerne Van Damme houdt voet bij stuk over camperbeleid Komkommers begraven op haventerreinen Koewachtenaar niet naar cel, wel in behandeling it's sale time bij DE NOBELAER The Van Jets, Robbie Ronalds en Sam Gooris VERVAET 2007 intwine Oonja Odijfe foto Mark Neelemans 2011 Tim Knol, The Van Jets Triggerfinger 20101e editie Hollands onder de brug -vrijdag 10 juni 2011 Z hulst - Algemeen Belang Groot Hulst, Lijst Van Eek en Progressief Hulst zijn tegen de bouw van een nieuwe brandweerkazerne op de schapenwei net buiten Hulst. Zij vinden dat het dagelijks be stuur meer tijd moet uittrekken om tot een betere locatiekeuze tge komen, zodat de aanrijtijden gega randeerd worden. Het feit dat het college 160.000 euro wil uittrek ken om elk huishouden in Hulst twee rookmelders te geven, ter 'compensatie' schoot ze dan ook in het verkeerde keelgat. Het CDA, de PvdA en Groot Hontenisse von den dan ook nog eens dat de ge meente die melders niet gratis moet weggeven (verspilling) maar dat burgers die tegen een geredu ceerd tarief kunnen ophalen. Dit amendement haalde het niet. De bouw van de kazerne op de wei gaat nu door. De smeekbede van Frans de Vries (PH) om het besluit uit te stellen, om een betere locatie te zoeken, werd tegen dovemansoren gezegd. echt doorbraken. Vinke: „We heb ben De Dijk ook eens gehad. Dat is heel leuk, maar uiteindelijk heeft het ons niets extra's ge bracht. Het was wat drukker dan anders, maar ook alleen tijdens het optreden van De Dijk. Die be zoekers drinken voor het concert een colaatje. Erna misschien nog eentje, maar dan zijn ze weg. Ie merkt bijvoorbeeld dat liefhebbers van een punkband wel een hele dag blijven hangen." The Van Iets en Tim Knol zijn de trekkers op de twintigste editie van het rockfestival (zaterdag), op vrij dag moeten vooral Sam Gooris (De Pfaffs) en Robbie Ronalds mensen trekken naar Hollands Onder de Brug, de opvolger van dansvariant Dance Around The Bridge. Na acht dansavonden gooide de organisatie het vorig jaar over een andere boeg. middelburg - Een 36-jarige man uit Koewacht is gisteren voor de rechtbank in Middelbrug conform de eis ontslagen van rechtsvervol ging. Wel moet de man gedurende een jaar wordt opgenomen in een psychiatrische inrichting en moet hij zijn zus een schadevergoeding van 2338 euro betalen. De man meende dat hij nog geld van zijn ouders te goed had, nadat hij uit de maatschap was gestapt die hij met zijn vader had gevormd. Toen hij dat niet kreeg, gebruikte hij no vember vorig jaar geweld om beta ling af te dwingen. Ook zijn ziis moest het fysiek ontgelden. Het financiële geschil is inmiddels opgelost. „Die vrijdagavond is in 2002 ont staan, omdat het zonde is om het podium maar één dag te gebruiken. Dance was een aantal jaren een groot succes, het trok ruim tweedui zend bezoekers. Maar op een gege ven moment werd het minder", zegt Vinke. „In het laatste jaar liep ik over het terrein en dacht 'wil ik dat mijn dochter hier naartoe gaat'. Nee dus. De beveiligingsmensen pakten veel, maar ze konden niet al le pilletjes uitbannen." Het festival valt dit jaar samen met Concert At Sea op de Brouwers- dam en Schelde Jazz in Terneuzen. „lammer", zegt Vinke. „Daar heb ben we ongetwijfeld wat 'last' van. Schelde Jazz is altijd het weekend na Pinksteren, er viel voor hen dus niet te schuiven. Wij willen dat ook niet. Wij houden ons festival al jaren in het derde weekend van juni. Eens in de twee jaar hebben we te maken met voetbalwedstrij den op het Europees Kampioen schap of Wereldkampioenschap. Maar ook dan houden we vast aan hetzelfde weekend. Het is voor ie dereen prettig dat duidelijk is wan neer het festival is." Vanaf volgend jaar wil Rock Around The Bridge meer met de corstukken op het festivalterrein doen. „En we moeten ons sponsor- beleid aanscherpen. Daarbij kun nen we volgens mij een voorbeeld nemen aan Vestrock in Hulst. Die hebben dat heel goed voor elkaar", aldus Korst. Maar goed, dat is voor later. Eerst de twintigste editie maar eens tot een goed einde brengen. Dan is er volgend jaar vast weer ruimte voor een beetje meer. www.rockaroundthebridge.nl hulst - De Hulster wethouder Dia na van Damme-Fassaert houdt voet bij stuk over de particuliere overnachtingsplaatsen (pop's) voor campers in de gemeente. Zij is niet van zins hier beleid op te maken, een vurige wens van René van Domburg (Progressief Hulst). Van Damme meent dat de provin cie niet op wildgroei van camper plaatsen zit te wachten. Zij wacht daarom liever een officieel provin ciaal standpunt af. Omdat Van Damme, op één (tot Van Domburgs ergernis afgewe zen) verzoek na, nooit een particu liere aanvraag voor een camper plaats heeft ontvangen, stelt ze dat er ook geen behoefte aan is. cent - De havenbedrijven van Gent en Antwerpen hebben vijftig hectare braakliggende haventerrei nen beschikbaar gesteld om er doorgedraaide en vermaalde kom kommers en tomaten van de groenteveilingen te begraven. Vlaams premier Kris Peeters is blij met het aanbod van de havens. Niet alle onverkochte groente kan namelijk dienen als veevoeder of worden verwerkt in vergistingsin- stallaties. Daarvoor is de hoeveel heid te omvangrijk. Het vermalen van de groente en de pulp vervol gens mengen met aarde, is volko men milieuvriendelijk. Immers, komkommers en tomaten bestaan voor 95 procent uit water. wij zijn 7 dagen geopend! moondag 13.00 uur - 18.00 uur dinsdag t/m vrijdog 10.00 uur - 18.00 u www.denobelaerdomburg.nl DE VAKHANDELAAR. STERK IN STEVIG WERK B.V. TRAKTOREN. LAND- EN TUlNSOUWWERKTVlGEN Edward Kindt BV Rapenburg 118-120 4581 AG Vogelwaarde Tel.: 0114 - 671316 www.edwardkindt.nl BIERVLIET Vervaet Biervliet BV Hoofdplaatsweg 1 B 4521 PE Biervliet Tel. 0115-481710 www.vervaet.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 53