Mevrouw Morcus De wethouder we helemaal nergens meer' :eeland23 Uitstoot van chloor binnen de normen |eope°d M Welstandsexpert monumenten vrijdag 10 juni 2011 „Ik heb mijn flatje helemaal aangepast aan mijn wensen, omdat ik dacht dat dit de laatste keer in mijn leven was dat ik zou verhuizen. En nu dit. Ik heb een nieuwe kast nodig, maar die koop ik maar niet." „Tuurlijk, ik vind ook dat die mensen prachtig wonen aan 't Pleintje. Daar om wil ik ook heel zorgvuldig omgaan met hun belangen. Er is ons alles aan gelegen om hen gezamenlijk te verhuizen." Mevrouw Van den Hoven, mevrouw Morcus, meneer Mortier, mevrouw Bogaert, mevrouw de Coninck en mevrouw de Nijs; zeer tevreden bewoners van 't Pleintje, die er nog vele jaren hopen te kunnen blijven wonen. foto's Mark Neelemans door Wout Bareman DEN HAAG - Kunstmestproducent -Zuid-Chemie (nu Rosier) in Sas van Gent heeft bij de uitstoot van luchtvervuilende stoffen de nor men niet overschreden. Het Ge rechtshof in Den Haag heeft het bedrijf vrijgesproken. De zaak - de feiten dateren van 2007 - werd eerder behandeld door de economische politierech ter in Middelburg. Ook die sprak de producent vrij, waarna de offi cier van justitie in beroep ging. Vol gens het Openbaar Ministerie we zen metingen in juni en oktober 2007 uit dat de uitstoot van chloor- ■verbindingen de norm van 30 mil ligram per kubieke meter over schreed. Dat was aanleiding voor een uitgebreid strafrechtelijk on derzoek. Uiteindelijk bleken de meetresulta ten niet juist, toonde advocaat René de Groot namens het bedrijf aan. Aan de hand van verschillen de proeven kon onomstotelijk wor den bewezen dat de daadwerke lijke uitstoot veel minder was dan het maximum van 30 milligram. De overschrijding die eerder was gemeten, bleek veroorzaakt door condens die die metingen negatief beïnvloedde. Zuid-Chemie (Ros ier) heeft, nu blijkt dat het bedrijf zich niet schuldig heeft gemaakt aan een milieudelict, besloten de gemaakte advocaatkosten (politie rechter en Gerechtshof) op de Staat te verhalen. TERNEUZEN - De welstandscommis sie van de gemeente Terneuzen wordt uitgebreid met een monu- mentendeskundige. Deze deskun dige moet cultuurhistorische aspec ten van een vergunningsaanvraag beoordelen. Het huidige welstands- beleid kan met die toevoeging tot 2014 worden voortgezet, conclu deert het college van B en W. r, J Bergen op Zoom Goes Koudekerke Kruiningen MEEST CELEZEN 1. Jongeren mishandelen horecabaas 2. Plan voor skischans in Terneuzen 3. Besluit over zeesluis in het najaar ANDERE REGIO'S Nieuws uit andere Zeeuwse regio's le zen? Kijk op de Bevelandse, Walcher- se en Schouwse webpagina's. TIPS NAAR zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51