Dit najaar aanpak Buys Ballotstraat Zeeland OPRUIMING Opgevoed almanak HERINRICHTING Gemeente wil drukke weg tijdens werkzaamheden zo min mogelijk afsluiten BEVELANDEN-THOLEN 22 en 23 Waslijst aan overtredingen 24 en 25 Schoolsport Olympiade in Ovezande Oplevering eerste woningen Aria Problemen met deur toilet parkeergarage i WBMBPmïu KAPELLE - Een waslijst aan overtre dingen en een halve ton aan uit staande belastingschulden vorm den het resultaat van een grote ge zamenlijke controle bij Kapelle woensdag. Politie en Belasting dienst hielden 177 auto's aan en controleerden nog eens 1738 kente kens langs de Bernhardweg-Oost bij 's -Gravenpolder en de Viaduct- weg in Kapelle. De staande gehou den automobilisten betaalden 1221 euro direct. Er is voor 46.921,63 eu ro beslag gelegd. 28 bekeuringen zijn uitgedeeld voor misbruik van een handelaarskenteken, geen au togordels, te donkere ramen, on verzekerd rijden, gladde banden, bellen tijdens het rijden en onjuist heden bij aanhangwagens. van de reepe SCHOENMODE I Tip? redactie@pzc.nl Die moeder uit Ouuierkerk doet - zo- ais ze zelf zegt - haar 'stinkende best' om zoon Dillon van zes en dochter Eva van drie netjes op te voe den. Zo leert zij het kroost altijd met twee woorden te spreken en netjes 'dank u wel' te zeggen als er iets wordt aangeboden. De praktijktest vond gisteren plaats in de buurtsuper. Eva staat samen met mama aan de kassa als de caissière vraagt: „Wil je een snoep jeBij het overhandigen ervan voegt mama er pedagogisch verant woord aan toe: „En, wat zeg je dan?" Het antwoord van de peuter volgt zonder blikken of blozen: „Twee graag." door Luc Oggel GOES - Als het aan het Goese colle ge van burgemeester en wethou ders ligt, wordt de Buys Ballot straat in de stad nog dit najaar aan gepakt. Het plan bestaat uit drie elemen ten; verbetering van de waterhuis houding, vernieuwing van de as- faltdeklaag en (beperkte) aanpas sing van het wegprofiel, wat bete kent dat er een rode fietsstrook komt en een 'remmer' in het mid den van de weg. Bewoners hebben de gemeente om maatregelen gevraagd om de verkeerssituatie en leefbaarheid te verbeteren. Zij klagen over drukte, geluidhinder, vuil en stank. Op het gebied van verkeersonveilig heid gaat het met name om de fiet sers, die in de verdrukking komen door de relatief smalle fietsstro ken. Ook is de afgelopen jaren re gelmatig melding gemaakt van wa teroverlast. Volgens B en W kan de aanpak niet langer worden uite- gsteld en daarom wordt de raad ge vraagd om 313.000 euro voor de klus beschikbaar te stellen. Consequentie van de werkzaamhe den is overigens wel dat er enkele parkeerplaatsen zullen verdwij nen. De Buys Ballotstraat is een belang rijke noord-zuidverbinding en daarom wordt geprobeerd de weg tijdens het werk zo min mogelijk geheel af te sluiten. Wellicht zal dat 's nachts een keer voorkomen tijdens asfalteringwerkzaamheden en mogelijk wordt er tijdelijk een richtingsverkeer ingesteld. Hoewel de weg als gevaarlijk te boek staat, zijn er de laatste jaren amper ongevallen gebeurd Goes verwacht dat vanwege toekomsti ge ontwikkelingen (reconstructie kruispunt Patijnweg en aanleg zui delijke verbindingsweg de door stroming zal verbeteren. Ook is ge bleken dat de drukte in de Buys Ballotstraat de laatste jaren niet is toegenoemn. Dinsdag 14 juni is er om 20.00 uur een informatiebijeenkomst in het Stadskantoor. De gemeenteraad be spreekt het voorstel op 7 juli Vrijdag 10 juni 2011 Bouwbedrijf De Delta omarmt woningbouw in piepschuim Bij drinkwater draait alles om leveringszekerheid Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl OVEZANDE - Bijna vierhonderd leerlingen uit groep 7 en 8 van de Borselse basisscholen deden gisteren mee aan de Schoolsport Olympiade 2011 op Sportpark De Fazant in Ovezande. De organisatie Borsele Beweegt had 22 spelletjes bedacht rond het thema 'Spelen en Delen', die door 44 teams werden beoefend. Ook nam elke school een zelf verzonnen pleinspel mee. Die worden gebundeld en op een later moment aan de scholen uitgereikt. Alle leerlingen kwamen uiteraard op de fiets naar het sportpark. foto Willem Mieras GOES In nieuwbouwproject Aria in Goes is gisteren de eerste woning opgele verd. Het gaat om de rijwoningen van architect Jaco D. de Visser. In de komende dagen krijgen de ande re kopers de sleutel. Eén van de wo ningen wordt de komende week in gericht als modelwoning. Nog voor de bouwvak wordt begonnen met de bouw van 22 woningen uit de tweede fase. Daarvan zijn er inmid- del twintig verkocht. Op 25 juni is er van 10.00 tot 12.00 uur een info middag op locatie. GOES Het toilet in de parkeergarage West- wal in Goes is al lange tijd niet bruikbaar door technische proble men met de elektrische schuifdeur. De gemeente overweegt nu om er een draaideur in te plaatsen, ant woordde wethouder Loes Meeu- wisse gisteravond tijdens de raads commissie op vragen van het CDA. De eerste deur bleek te zijn krom getrokken, van het nieuwe exem plaar werkt het besturingssysteem niet. Het CDA spreekt van een 'on gewenste situatie'. Kwekerij open: elke zaterdag 9:00-16:00 uur Ravesteinweg 2a Crijpskerke d j info@zeelandplant.nl www.zeelandplant.nl I HET adres voor tuinplanten haagplanten lei/dakbomen heesters Mediterraan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41