van Boonman 'Ge moet geen angst hebben voor de Westerschelde' sport 33 WK onder zeventien 'Natuurlijk maak ik ook fouten, net zoals spelers en trainers dat doen' Angelo Boonman vrijdag 10 juni 2011 Aan het WK voor spelers tot zeven tien jaar doen 24 landen mee. Eu ropa wordt door zes landen verte genwoordigd: Frankrijk, Engeland, Tsjechië, Duitsland, Denemarken en Nederland. Het team van bondscoach Albert Stuivenberg werd vorige maand in Duitsland nog Europees kam pioen. Bijna twee jaar geleden strandde Oranje onder zeventien op het WK in Nigeria in de groeps- fase. Terneuzenaar Tom Boere (Ajax) maakte destijds deel uit van de Nederlandse selectie. In Mexico is Nederland ingedeeld in poule A met Noord-Korea, Con go en het gastland. Het eerste duel speelt Oranje op zaterdag 18 juni in Morelia met Congo. Op dinsdag 21 juni is Noord-Korea in dezelfde stad de tegenstander, drie dagen later sluit Nederland de poulefase in Monterrey af tegen Mexico. ZATERDAG Wulkentoernooi 35+. Aanvang: 10.00 uur. Zeeuwse jeugdkampioenschappen. Lo catie: tennisvereniging Zierikzee. Aan vang: 10.15 uur. Districtscompetitie. Gemengd, hoofd klasse: Tiola-MLTC, De Schelde-Souburg, Gravelsteps-Westerschouwen, Yerseke- Game'78. ZONDAG Finales Wulkentoernooi 35+. Aanvang: 10.00 uur. Finales Zeeuwse jeugdkampioenschap pen. Locatie: tennisvereniging Zierikzee. Aanvang: 10.15 uur. VOETBAL ZATERDAG Jaap Goud Regiotalenten toernooi 2011. Toernooi voor spelers onder de 23 jaar met deelname van JVOZ, Schouws elf tal, Reimerswaals elftal en Walchers elftal. 11.00 uur: JVOZ-Schouws elftal, 11.50 uur Reimerswaals elftal-Walchers elftal, 12.40 uur Walchers elftal-JVOZ, 13.30 uur Schouws elftal-Reimerswaals elftal, 14.20 uur Reimerswaals elftal-JVOZ, 15.10 uur Walchers elftal-Schouws elftal. Locatie: sportpark 't Eultje te Ouwerkerk. MAANDAG Districtsbeker. Duel om extra ticket voor KNVB beker: Goes-BW. Locatie: W Victoria'03, Oudenbosch. Aanvang: 14.30 uur. VOETVOLLEY ZONDAG Beach Voetvolley Vogelwaarde. Toer nooi met veertig koppels. Locatie: par keerterrein W Vogelwaarde. Organisatie: stichting Beach Voetvolley. Aanvang: 12.00 uur. Finale omstreeks 18.00 uur. WIELRENNEN VRIJDAG Delta Tour Zeeland. Proloog in Vlissin- gen. Aanvang: 18.00 uur. Start: Badhuis straat bij Leeuwentrap. Finish: Badhuis straat bij Stadhuisplein. Ronde van Oudelande. 18.00 uur: ama teurs B. 18.01 uur: S/P-klasse. 19.15 uur: amateurs A. 19.16 uur: amateurs 40+. In schrijven: Dorpshuis, Oudelande. ZATERDAG Delta Tour Zeeland. Eerste etappe, Mid- delburg-Goes. Aanvang: 12.30 uur. Start: Markt, Middelburg. Finish: Nansenbaan, Goes. ZONDAG Delta Tour Zeeland. Tweede etappe, Ter- neuzen-Terneuzen. Aanvang: 12.00 uur. Start: Markt/Stadhuisplein, Terneuzen. Fi nish: Binnenvaartweg, Terneuzen. Tijdens de Schelderegatta varen de zeilboten langs de containerschepen. Ze worden van Hansweert tot Antwerpen begeleid door Zodiacs. door Roeland van Vliet ANTWERPEN - Makkelijk is het niet, zeilen op de Westerschelde, Het la veren in de sterke stroming, langs de zandbanken en tussen de be roepsvaart vergt het nodige vak manschap. „Maar ge moet er geen angst voor hebben", zegt Harry Van den Bergh. „De Westerschel de is een prachtige zeilwater." Van den Bergh was zo'n tien jaar geleden de bedenker van de Schel deregatta, de grote voorjaarswed strijd van Hansweert naar Antwer pen. Zaterdag 18 juni staat die weer op de agenda. De Belgische zeilrot - drievoudig kampioen van België, twee keer Belgisch/Neder lands kampioen - viste de naam op uit het archief en plakte hem op een nieuwe wedstrijd. „Vroe ger waren er allemaal wedstrijden op de Westerschelde", vertelt hij. „Iedere Antwerpse zeilclub had z'n race. Maar die kwijnden alle maal weg. Toen heb ik gedacht: er moet toch weer iets komen. Ik kon inmiddels, wegens lichame lijk ongemak, niet meer zelf zeilen en dus heb ik de Schelderegatta in gericht." De man van de Royal Yacht Club België legde contact met WSV Sint-Annaland en WSV Ooster- schelde in Wemeldinge en creëer de een race vanuit Hansweert naar de Belgische havenstad. Aan de eerste editie in 2003 deden 28 boten mee en dit jaar staat het maximale aantal van tachtig bo ten op de deelnemerslijst. „We hebben zelfs boten moeten weige ren", weet Van den Bergh. De deelnemers liggen in de nacht van vrijdag op zaterdag gratis in de haven van Wemeldinge. Op za terdagochtend varen ze over het kanaal naar Hansweert, waar om 12.00 uur wordt gestart. De wed strijd staat alleen open voor CR-gemeten zeiljachten. CR (Crui se Rating) is een Belgisch handi- legt Boonman uit. „Ik heb in Zeist een medische keuring gehad, voor de Fifa. We hebben uitleg gehad over Mexico, ik heb een aantal in entingen moeten halen en we krij gen een heel pakket mee van de mensen bij het Sport Medisch Cen trum in Zeist. Daarin zitten onder meer drankjes om snel te herstel len en ook een koelvest. Dat kun nen we bijvoorbeeld tijdens de rust aantrekken om snel af te koe len. Veel van de spullen die wij mee hebben gekregen, krijgen de spelers van Oranje onder zeventien ook." Vanaf zijn balkon in het Royal Ped- regal kan hij uitkijken over Mexi- co-Stad, de agglomeratie die zo'n 22 miljoen inwoners telt Met de an dere arbiters zal hij echter ook hard moeten trainen. Boonman: „Er wordt dan vaak met videobeel den gewerkt. Of er komt een plaat selijke voetbalploeg langs, die spe lers moeten dan situaties naboot sen. Daarnaast zullen we van de Fi fa ook instructies en richtlijnen voor het toernooi krijgen. Dat hoort bij zo'n groot toernooi en ik vind dat prima. Het mooiste is dat ik dit allemaal mee kan maken." Tijdens het WK onder zeventien, dat van 18 juni tot en met 11 juli duurt, zal Boonman vanaf volgende week ie dere zaterdag in deze krant over zijn ervaringen in Mexico vertellen. capsysteem, vergelijkbaar met IRC of ORC. Een CR-meting is relatief goedkoop en dus is de drempel laag. Gemiddeld komt dertig procent van de deelnemers uit Nederland. De meesten van hen zijn Zeeuw en. Als het aan Van den Bergh ligt, groeit het aantal Hollanders bij volgende edities. „In 2012 is on ze tiende editie. Dan wordt het groot feest", kondigt hij tijdens de persmeeting in Antwerpen uit. „Ik nodig schippers uit havens aan de Westerschelde en Oosterschel- de uit zich aan te melden. Vanuit Goes of Colijnsplaat is dit toch ook geen grote stap?" De organisator weet dat er bij Ne derlandse zeilers nogal wat huiver is voor de door containerschepen bevaren Westerschelde. „Maar dan is juist de Schelderegatta een mooie gelegenheid om ermee ken nis te maken. De boten worden heel goed begeleid en overal langs geleid door Zodiacs." De beloning voor elke zeilequipe is een heldenontvangst op de Lin keroever van Antwerpen, waar de 160 jaar oude Royal Yacht Club België is gevestigd in een prachtig, historie ademend onderkomen. Van den Bergh stelt dat hij perfec tionistisch is en iedere deelnemer op een chique manier in de wat ten legt. „Wij doen het hier nog op een old fashioned way." Harry Van den Bergh heeft de Schelderegatta nieuw leven in geblazen. foto's Royal Yacht Club België

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 33