Niet alleen geld reden vertre Voorverkoop NAC tegen Zeeuws elftal van start Rumoer in Formule 1 301 sport Dressuurruiters sterk op NK Gemakkelijke zege Bolt op Bislett Games Zeilers doen mee om de medailles Barcelona jaagt weer op Cesc Fabregas FC TWENTE Trainer Michel Preud'homme verlaat al na één jaar FC Twente. De Belg zou zich ondergewaardeerd preud'homme is de derde trainer op nj die voortij- voelen bij de club uit Enschede. ook met Steve McLaren en Fred Rutten. vrijdag 10 juni 2011 de steeg - De Zeeuwse dressuur ruiters maakten gisteren een goe de indruk op de tweede dag van het NK in De Steeg. Hans Peter Minderhoud eindigde met Jo hnson in het tweede onderdeel van de Lichte Tour als tweede. De voormalige Westkappelaar heeft een riant uitzicht op een podium plaats. Thamar Zweistra uit Schore greep op het eerste onderdeel van de klasse ZZ Licht met Hexagons Zorion de gedeelde derde plaats. De score van 68.190 procent was een fractie minder dan die van winnares Lynne Maas. Chantal Nijpjes uit Sint Laurens scoorde met William in deze klasse 63.904 procent en werd daarmee dertien de. Bij het NK voor aangepaste spor ten greep Tessa Baaijens-Van de Vries uit Goes het zilver in de klas se Grade 111. Met haar paard Riana noteerde ze 73,085 procent. OSLO Usain Bolt heeft gisteravond tij dens de Bislett Games in een regen achtig Oslo (Diamond League) een gemakkelijk zege geboekt op de 200 meter. Die ging in 19,86 secon den, de beste tijd van het seizoen. De 24-jarige Jamaicaanse sprinter startte voor het eerst in ruim een jaar op deze afstand. Patrick van Luijk finishte in 20,73 als zevende. De limiet voor deelname aan de WK staat op 20,55. De wereldrecordhouder (19,19) was een klasse apart. De Noor Jaysuma Saudy Ndure, geboren in Gambia, was voor eigen publiek Bolts 'naas te' concurrent met 20,43. WEYMOUTH De Nederlandse medaillekandida ten hebben gisteren bij de Sail for Gold Regatta in Weymouth hun po diumplaats behouden. Met nog twee wedstrijddagen voor de boeg liggen Dorian van Rijsselberge (tweede in RS-X), Rutger van Schaardenburg (derde in Laser) en Marit Bouwmeester (tweede in La ser Radial) er prima bij. Zij hebben een olympische nomi natie en een startbewijs voor de pre-olympics op dezelfde locatie in Engeland (begin augustus) binnen handbereik, die een belangrijke stap richting Londen 2012 zijn. LONDEN Barcelona onderneemt wederom pogingen om Cesc Fabregas los te weken bij Arsenal. Een jaar nadat Arsenalmanager Arsène Wenger persoonlijk een mogelijke over gang dwarsboomde, lijkt de Spaan se club nu betere kansen te hebben om middenvelder over te nemen. Naar verluidt heeft Wenger zijn verzet gestaakt en mag Fabregas, die zijn jeugdopleiding in Barcelo na genoot, verkassen als een club de vraagprijs (mogelijk vijftig mil joen euro) wil betalen. Wenger zou hebben ingestemd met het vertrek van de middenvel der mits hij niet naar een Engelse club gaat. dig vertrekt bij FC Twente. Voordien gebeurde dit Michel Preud'homme voelt zich zwaar ondergewaardeerd in Nederland. Dat steekt de Belgische oefenmeester enorm. Het zou ook één van de belangrijk ste oorzaken zijn van zijn vertrek bij FC Twente. foto Vincent Jannink yerseke - De voetbalvereniging Yerseke viert dit jaar het negentig jarig bestaan. De club staat op 18 juni stil bij dit heugelijke feit en houdt dan een jubileumdag voor leden, donateurs en sponsors. Het hoogtepunt van de jubileum viering wordt de wedstrijd van het Zeeuws elftal tegen NAC, die zater dag 16 juli op sportpark Cleyn Moereken in Yerseke wordt ge speeld. De ontmoeting begint om 16.00 uur. Voorafgaand is er een duel tussen het Zeeuwse vrouwen elftal en het vrouwenteam van Club Brugge (14.00 uur). Voor de wedstrijd tussen NAC en het Zeeuws elftal is er een voorver koop op touw gezet. De voorver koop begint morgen. De voetbal liefhebbers kunnen op de volgen de adressen terecht: Vlissingen: Primera Lange Zelke 2; Middelburg: Primera Korte Delft 7; Goes: Primera Kloveniershof 13-15; Zierikzee: Sport 2000 Grevelingen- straat 6; Terneuzen: café 't Bierwinkel tje Markt 15; Kapelle: Herselman Sport Ooststraat 1; Kruiningen: Bakke rij de Gangmaker Markt 20; Wemeldin- ge: Spar Tax Dorpsplein 22; Yerseke: w Yerseke Hogeweg 15; Hoogerheide: Primera Raadhuisstraat 98; Bergen op Zoom: Primera Zonneplein 2; Halste ren: Primera Dorpsstraat 62; Roosen daal: Primera Kennedylaan 88; Et- ten-Leur: Primera Burchtplein 78. door Johan Stobbe montreal - Op het circuit van Montreal wordt dit weekeinde ge woon geracet in de Formule 1. On dertussen is er rumoer over de ra cekalender en de nieuwe motoren. De druk op FIA-baas Jean Todt is groot. Want het Ferrari-rood dat voorma lig teammanager Todt jaren als ge goten om zijn lichaam zat, zit hem nu op de hielen. De Italiaanse ren stal is momenteel een van de grote criticasters van de internationale autosportfederatie FIA. Twee jaar geleden verruilde Todt zijn sportie ve rode outfit voor een driedelig FIA-pak. Zijn organisatie ligt van uit meerdere richtingen onder vuur. Bahrein is 'een van de hete hangij zers in Formule t-land. De ope- nings-GP werd dit seizoen afgelast vanwege de onstabiele politieke si tuatie in het land. Inmiddels staat Bahrein weer op de kalender. Of dat zo blijft is de grote vraag. Cou reurs, onder aanvoering van Mark Webber, en teams zien racen op 30 oktober niet zitten. Ook team bazen uitten hun ongenoegen. Formule i-baas Bernie Ecclestone is na een merkwaardige omme zwaai ook tegen. Aanvankelijk was de Britse grootaandeelhouder in het Formule i-circus voorstander van de terugkeer op 30 oktober, la ter vond hij de race aan het einde van het seizoen beter en uiteinde lijk meldde hij dat er dit seizoen niet gereden wordt. Alles om gooien is volgens Ecclestone niet te doen. India zou door het inpas sen van Bahrein moeten uitwijken naar 11 december. De FIA houdt ondertussen vast aan de beslissing. Een van de vi- ce-presidenten, de Spanjaard Car los Gracia, bezocht Bahrein en merkte nauwelijks iets raars op. „Het was stil in de straten en in de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 30