economie 115 Dekking fondsen steeds beter Sociale diensten in het nauw 'Video on Demand' steeds populairder Bedrijven zitten vaker op sociale media Rabobank: gestage groei van economie 'Productiestop Saab slechts enkele dagen' Cao-overleg streekvervoer zit vast Klanten zeer tevreden over hun supermarkt Mix voor nasi of macaroni veel te zout BIJ DE OPEL DEALER vrijdag 10 juni 2011 AMSTERDAM - In het eerste kwar taal van 2011 zijn de dekkingsgra den van de pensioenfondsen ver der verbeterd. De gemiddelde dek kingsgraad is toegenomen van 107 procent eind 2010 tot 112 procent, meldde De Nederlandsche Bank (DNB) gisteren. De dekkingsgraad geeft de verhou ding aan tussen de beschikbare middelen en de verplichtingen van een pensioenfonds. Die ver- houding verbeterde de afgelopen maanden dankzij de stijging van de lange rente, waardoor de ver plichtingen van de fondsen in de boeken in waarde zijn gedaald. „Door de hogere rente hoeven pen- sioenfondsen minder geld te reser veren voor toekomstige uitkerin gen", aldus DNB. De dekkingsgraad van de bedrijfs takfondsen groeide in het eerste kwartaal van 105 naar 110 procent, die van ondernemingspensioen fondsen van 112 naar 116 procent en die van beroepspensioenfond sen van 117 naar maar liefst 126 pro cent. Het aantal mensen dat is aan gesloten bij een pensioenfonds dat nog onder de gewenste dekkings graad van 105 procent zit, daalde van drie miljoen naar 1,2 miljoen. De waarde van de beleggingen van pensioenfondsen daalde over de zelfde periode licht. De verplichtin gen namen af met 41 miljard euro tot 660 miljard euro. 081 UTRECHT - Iedereen die op de een of andere manier ondersteuning ontvangt van de sociale dienst, 1 gaat merken dat er minder geld be schikbaar is. Dat geldt voor de al leenstaande moeder die de tege moetkoming in de schoolkosten van haar kind ziet teruglopen, voor de jongere die geen of een uit gekleed leerwerktraject krijgt en voor de oudere wiens gesubsidieer de baan verdwijnt. Dat sombere beeld schetst Divosa, de organisatie van sociale dien sten, in haar jaarlijkse monitor, die gisteren is verschenen. De finan- 1 ciële situatie van de gemeentelijke sociale diensten ziet er akelig uit. Het jaar 2009 was al wat minder, 2010 was heel slecht en 2011 en 2012 beloven weinig beters, aldus de monitor. Er is flink gekort op het budget dat gemeenten voor de bijstand van het Rijk krijgen. Het aantal men- :sen met een bijstandsuitkering nam echter vorig jaar met 26.000 toe tot 307.000 en de gemeenten moesten zelf geld bijpassen. Sa men kwamen zij afgelopen jaar 340 miljoen euro tekort. Voor 2011 zal het beeld niet anders zijn. Vorig jaar kregen gemeenten nog 1,4 miljard euro voor mensen die moeilijk zelf aan het werk komen. In 2012 is dat nog maar de helft. AMSTERDAM Aanbieders van Video on Demand (VoD) in Nederland verwachten dat het aantal aangevraagde pro gramma's dit jaar met 35 procent stijgt tot 135 miljoen. Dat verwach ten de aanbieders UPC, Ziggo, KPN en Samsung. Bij VoD kan de consument films, tv-series en tv-programma's kijken wanneer het hun uitkomt. De dienst wordt aangeboden via de ka bel en internet. AMSTERDAM Bedrijven maken steeds vaker ge bruik van sociale media om nieu we klanten te winnen. In 2010 wist 48 procent van de Nederlandse on dernemingen nieuwe klanten te winnen via zakelijke sociale net werken. Inmiddels is dat gestegen tot 57 procent. Dat blijkt uit wereldwijd onder zoek van Regus, aanbieder van flexibele werkplekken. UTRECHT Economen van de Rabobank voor zien voor 2011 een gestage economi sche groei. Het bruto binnenlands product komt naar hun inschatting eind dit jaar weer op het niveau van voor de crisis te liggen. De Nederlandse economie heeft een sterke start ge maakt en zal de rest van 2011 ge staag verder groeien, maar wel in een wat gematigder tempo dan in het eerste kwartaal. AMSTERDAM De productie bij Saab ligt hoog stens enkele dagen stil. Dat heeft Spyker-topman Victor Muller giste ren gezegd. Bij Saab staan al enkele dagen de lo pende banden stil, omdat nog niet met alle leveranciers een akkoord is bereikt over betalingen en leve ringsvoorwaarden. Muller bevestig de dat enkele leveranciers vragen om contante betalingen. UTRECHT De cao-onderhandelingen voor het streekbusvervoer zijn in de nacht van woensdag op donderdag vast gelopen. De werkgevers bieden een loonsverhoging van 2,5 pro cent in twee jaar tijd en een eenma lige uitkering van 0,5 procent. De bonden vinden dat te weinig. Het bod moet nog aan de achter ban worden voorgelegd, maar het CNV houdt nu al rekening met ac ties. DONGEN Consumenten zijn meer dan ooit te spreken over hun supermarkt. Dat stelt onderzoeksbureau GfK. „Consumenten beoordelen hun ei gen winkel gemiddeld met een 7,42" De winkels van Albert Heijn XL zijn voor de vijfde keer op rij verko zen tot de beste supermarktketen van Nederland. De klanten van Al- di zijn het minst tevreden. DEN HAAG - Met een bord macaro ni, spaghetti of nasi gemaakt met een kruidenmix krijgen eters on gemerkt te veel zout binnen, ge middeld twee tot drie gram. De kruidenmelange voor nasi goreng van Honig spant veruit de kroon: wie flink opschept werkt 7,2 gram zout naar binnen. Dat blijkt uit onderzoek van de Consumentenbond dat vandaag verschijnt. De bond roept de fabrikanten op het zoutgehalte van hun mixen fors terug te brengen. Rond 2500 Nederlanders gaan jaar lijks te vroeg dood doordat ze te veel zout binnenkrijgen, is de schatting van de bond. De Gezondheidsraad adviseert niet voor niks om hooguit 6 gram zout per dag te eten, nog minder is beter. Zout verhoogt de bloed druk en draagt daarmee bij aan het ontstaan van hart- en vaatziek ten. De komende weken wordl de snowroom opnieuw ingericht. Dot betekent dot u profiteert von scherp gepiijsae o.ctiemodelfen. voi i'uxe extrc.'s fcn u riidt er direct mee weg! Bekijk nu het actuele oanbod en maak een supet dei www.opel.ni/soie Gemiddeld brandstofverbr uik en CO - uitstat: :r;i00km: 11.0- 3.5: kms/liter: 9.1 2b.ó: CC. gr/km: othon.Kprik odellen kunr Wir leben Autos. rloii ver5rhillen von de werkelijke uitvoenngc Voordeel tot Voordeel tot Voordeel tot

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 15