buitenland 9 Minder nieuwe EHEC-besmettingen B Waarom zou u thuisblijven? stipreizen.nl Kaddafi-troepen vallen oppositiebolwerk aan Olifanten richten ravage aan CRISIS Bacterie gevonden op komkommer Tuinders willen aanbod beperken Zwitsers willen af van kernenergie Zwaargewonden bij ongeluk kusttram donderdag 9 juni 2011 misurata - Duizenden Kaddafige- trouwe strijders hebben gisteren een aanval uitgevoerd op het voor naamste bolwerk van de oppositie in het westen van Libië, de haven stad Misrata. Er zijn zeker tien do den en 26 gewonden gevallen, meldde een woordvoerder van de rebellen in de belegerde stad. Misrata is van drie kanten zwaar onder vuur genomen met raket ten, tanks en artillerie. Duizenden Kaddafimanschappen zouden heb ben geprobeerd de stad binnen te dringen, maar zijn tegengehouden. Om de havenstad wordt al weken zwaar gevochten. De stad is strate gisch van groot belang in de machtsstrijd tussen de rebellen en de troepen van Kaddafi, omdat het lange tijd de enige plaats was in het westen van Libië waar de opstandelingen nog vaste voet had den. Misrata viel in de afgelopen weken tijdens bloedige gevechten afwisselend in handen van de twee strijdende partijen. De NAVO blijft zo lang als nodig actief in Libië. Dit heeft secreta ris-generaal Rasmussen van het militaire bondgenootschap giste ren gezegd tijdens een bijeen komst van de NAVO-ministers van Defensie. Het Nederlandse ka binet voelt er niks voor om grond doelen te gaan bombarderen in Li bië. Bronnen binnen defensie ver wachten niet dat Nederland een grotere rol op zich zal nemen, zo als de NAVO wil. BANGALORE - Een 55-jarige man wordt in de Indiase stad Mysore aan gevallen door een wilde olifant. Hij overleed aan zijn verwondingen. Twee wilde olifanten richtten giste ren een ravage aan toen zij door de stad raasden. Een woordvoerder van de gemeente verklaarde dat de ko lossale beesten 's morgens voor dag en dauw de stad binnenkwamen vanuit een nabijgelegen bos. Zij hiel den drie uur lang huis in de stad en stampten alles wat op hun pad kwam kapot. Medewerkers van de dierentuin konden de dikhuiden ver doven. foto Jagadeesh Nv/EPA zie onze website:buitenland Video van de op hol geslagen olifanten Aantal nieuwe EHEC-gevallen neemt af, maar nog geen sein veilig. Bacterie gevonden op kom- kommerresten in Maagden burg. Ziekenhuis Hamburg vraagt om bloedplasma. berlijn - De crisis rond de EHEC-bacterie in Duitsland zou wel eens snel voorbij kunnen zijn. De Duitse minister van Volksge zondheid, Daniel Bahr, zei giste ren dat het aantal nieuwe besmet tingen duidelijk terugloopt. Het is volgens hem nog te vroeg om het signaal veilig te geven. „Er zullen nog nieuwe gevallen bij komen en we moeten voorbereid zijn op meer sterfgevallen, maar het aantal nieuwe infecties is aan merkelijk aan het dalen", zei Bahr. De bewindsman van de liberale FDP voegde eraan toe dat een ana lyse van de laatste gegevens 'een re delijke aanleiding tot hoop geeft'. Er is veel kritiek op het optreden van de Duitse autoriteiten, maar Bahr wijst die grotendeels van de hand. Hij erkende wel dat de infor matievoorziening naar de buiten wereld niet goed is geweest. Zeker 2.300 mensen in 14 landen zijn tot dusver ziek geworden door de darminfectie, die diarree, darm bloedingen en in ernstige gevallen nierfalen kan veroorzaken. In Frankrijk is gisteren voor het eerst officieel sprake van een patiënt die ziek is door de EHEC-bacterie. De bacterie heeft ten minste aan 25 mensen het leven gekost, vrij wel allemaal in Duitsland. Minis- foto anp den haag - De tuinders willen de productie van groenten als kom kommers en tomaten beperken. Ze willen de groente niet laten door groeien tot die rijp is, maar al voor die tijd uit de kas halen. Zo blijft het aanbod beperkt en daardoor ho pen de telers een betere prijs te krij gen voor hun producten. Het beperken van de productie staat op gespannen voet met de me dedingingswet, maar belangenorga nisatie LTO Nederland vraagt een tijdelijke tegemoetkoming. De Tweede Kamer vergadert vandaag over de problemen. Het Europese steunbedrag voor de tuinders gaat omhoog van 150 naar 210 miljoen euro. Staatssecretaris Bleker (Landbouw) is optimistisch gestemd over de export van Neder landse groenten naar Rusland. Als er overeenstemming komt over een aantal afspraken, verwacht Ble ker dat binnen dagen de ban op producten wordt opgeheven. ter Bahr denkt dat de bron van de besmetting nooit bekend zal wor den. Onderzoekers hebben op komkommerresten in een vuilnis bak in het Duitse Maagdenburg de ziekmakende EHEC-bacterie ge vonden. Hoe de bacterie op de komkommer in het afval terecht kwam, is onduidelijk. De vuilnis bak is van een familie die besmet was met de bacterie. De komkom merresten lagen al minstens ander halve week in de bak. Duitse ziekenhuizen hebben meer bloedplasma nodig om patiënten met zware Complicaties als gevolg van de darmbacterie te kunnen helpen. Het universitaire zieken huis in Hamburg deed gisteren een hernieuwde oproep om bloed te doneren. Alleen al in de Noord-Duitse havenstad hebben artsen de afgelopen drie weken ruim 6.000 doses bloedplasma ge bruikt. Dat is een hoeveelheid waar zij onder normale omstandig heden drie tot vier maanden mee doen. Artsen van de universitaire klinieken in het Duitse Bonn en Greifswald hebben aanwijzingen gevonden dat de darmbacterie EHEC bij sommige patiënten het immuunsysteem ontregelt en zo zware complicaties veroorzaakt. BERN Het Zwitserse parlement heeft gis teren een voorstel aangenomen ge leidelijk van het gebruik van kern energie af te stappen. Het is de be doeling de vijf kernreactoren in 2034 definitief te sluiten. Momen teel dragen kerncentrales voor 40 procent bij aan de Zwitserse ener giebehoefte. De rest wordt vrijwel geheel opgewekt door waterkracht centrales. Tegenstanders zeggen dat het voorstel hogere kosten voor de consument met zich meebrengt en bovendien meer vervuiling. BRUSSEL Bij een ongeluk met de kusttram in het Belgische Oostduinkerke zijn gistermiddag achttien gewon den gevallen. Drie van hen verke ren in kritieke toestand. Onder hen is ook de trambestuurder. Onder de slachtoffers bevinden zich schoolkinderen. Zij raakten lichtge wond bij het ongeval. De Vlaamse publieke omroep VRT heeft dat gis teren gemeld. Het ongeluk gebeur de, doordat de tram tegen de kraan- arm van een mobiele werkplaats reed. pers. per kamer cxcL Calamiteitenfonds/reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 9