Humor maakt alles een stuk dragelijker uit! 5 podium en op pad donderdag 9 juni 2011 door René de Dreu Wij hebben in Zee land Champagne Charlie om terug te gaan naar de roots van blues, jugband en wat ragtime en in de VS hebben ze Pokey LaFarge and The South Ci ty Three. Daar staan ze te boek als nieuwe sensatie, omdat ze nog jong en sinds vorig jaar he vig aan de weg timmeren met een sprankelend album River- boat Soulen enerverende li ve-shows. Zaterdag treedt de band op in De Piek Pokey deed onder andere ervaring op als mandolinespeler bij de ook in Europa bekendere Hackensaw Boys en weet ook samen met zijn nieuwe band oude tijden te doen herleven. Terug dus naar de eerste helft van de vorige eeuw en de ver halen die de zwervende muzikan ten vanaf straathoeken, pleintjes en vanuit bars en rokerige tenten de wereld in strooiden. Niks rock 'n rolllaat staan Britse beats of re belse punk. Het is de authentici teit die bij Pokey Lafarge zegeviert. Wasbord en kazoo kunnen weer uit de kast, 78-toeren muziek in een digitale tijd. Jack White (White Stripes, Racon teurs) komt ook om de hoek kij ken. Van hem is bekend dat hij graag graaft in het muzikale verle den, maar vaak uitkomt bij nieu we rock- en bluesstijlen. Toch pro duceerde hij dit jaar een 7-inch op name van LaFarge en band. Het toeval speelt daarbij een rol. White hoorde een song van die band op de radio en ging gelijk om. Hij belde zelf naar Pokey. Die was met stomheid geslagen en dacht aan een grap, maar dat eer ste telefoontje resulteerde in vier opnamen in Nashville met Jack White, bandleden van de Racon teurs en een nu nog steeds verbaas de Pokey LaFarge. „Zoiets helpt je wel om een breder publiek te bereiken. Dat is in de VS gelukt. Maar we merken dat en het bereik waar Jimmy Rodgers (1897-1933) countrymuziek mee op de kaart zette. „De muziek blijft actueel, ook al dateert het uit de periode van De Grote Depressie. Die heerste in de VS en de rest van de wereld en juist dan bloeit muziek op. Het geeft lucht, doet ellende vergeten en geeft wellicht uitzicht op een betere toekomst. Vaak is het ook nog up-tempo muziek, goed dans baar en heeft het een sound die vrolijk maakt." „Ik schrijf over onderwerpen zoals de meeste songwriters dat doen, de dagelijkse ervaringen en ont moetingen en de ups en downs in het leven. De wereld biedt daar voor genoeg materiaal en tenslotte maakt iedereen wel z'n eigen de pressie mee. Met wat humor maak je alles een stuk dragelijker. We merken tijdens deze toer dat die muziek ook jongeren aanspreekt, waarschijnlijk juist door die uitstra ling en de beat en minder door de teksten." Pokey LaFarge en de South City Three spelen zaterdag 11 juni in De Piek in Vlissingen. Een dag eerder ook te zien in Paradiso in Amsterdam. In Vlissingen met Denvis The Real Duo in het voorprogramma. De zaal gaat open om 21.00 uur. het kiezen voor deze muziekstijl ons juist muzikaal wat onderschei dend maakt. Dat valt op in bijvoor beeld de line-up bij een festival. Oude muziek klinkt dan ineens verfrissend tussen al die meer mo derne stijlen." Juist het zoeken naar een manier om zich als jonge tiener van leef tijdsgenoten te onderscheiden bracht hem op het spoor van de Amerikaanse rootsmuziek. Nu komt LaFarge uit Saint Louis, waar die muziek een kleine eeuw gele den een oorsprong vond. De stad jes en dorpen langs Missouri en de daarop uitkomende Mississippi kregen alle muzieksstijlen uit die periode op bezoek en dus op een dienblad aangereikt. Daaruit ont stond die typische mix van de des tijds moderne en oude stijlen. In middels is ook die muziek te boek gesteld als Amerikaanse volksmu ziek. Het enige dat Pokey Lafarge en zijn South City Three doen is er - weliswaar geheel in traditie - nieuw repertoire aan toevoegen. Wie dat niet weet, denkt dat er een album of live-set vol klassie kers langskomt. LaFarge heeft de stem die het ge luid van de vroege opnames bena dert. Wat nasaal, maar ook alsof het eerst door een stoffige oer-mi- crofoon gaat en iets van de klank Pokey LaFarge and The South City Three DONDERDAG 9 JUNI Middelburg Miniconcert door het ensemble 'Tre di noi'. Zij spelen een programma met Duit se en Engelse barokmuziek. .Koorkerk, 15.00 uur, toegang gratis. Renesse Muziekoptreden door The Boneheadz, Rockcafé Lub, 22.30 uur. Terneuzen Jaap Kroonenburg geeft een orgelcon cert. Grote Kerk, 20.00 uur VRIJDAG 10 JUNI Aardenburg Concert Bart Naessens (orgel) en Roe- selaars Kamerkoor Protestantse Kerk, 20.00 uur Goes Carice Crutzen en Huub Stapel in 'De Kus'. Theater de Mythe, 20.00 uur Middelburg Qemists (UK) bij Drum 'n Bass in your Face. Ook met Teezer, Taktaalik Skrats (Be) en Jahua. De Spot, 21.00 uur Vlissingen Multicultuurtweedaagse. Pasar Malam met demonstraties, muziekoptredens en kramen met producten uit diverse cultu ren. Gratis toegang. Wolphaartsdijk Excursie agrarisch natuurbeheer. Broeder en zusterpolderweg 1,19.30 uur Zerikzee Pop aan Zee: Hatesphere en Backlash. Brogum, 21.00 uur. ZATERDAG 11 JUNI Domburg Brassband Apollo geeft een buitencon cert met een gevarieerd programma. Protestantse kerk, 19.30 uur. Dreischor Zangavond met Duivelands Mannen koor en jongerenkoor Hananja uit Tholen. Hervormde Kerk, 19.30 uur. Groede Kleinkunstenaar Adrie Oosterling ver zorgt aperitiefconcert. De Twee Duiven, 17.30 uur Kortgene Rockcoverband Starfish. Graaf van Buren, 21.30 uur Middelburg Prómotieoptreden van de Canadese muzikanten Allison Russell en JT Nero. Brasserie Drvkkery, 15.00 uur. Concert Allison Russell en JT Nero. De Spot, 21.00 uur Neeltje Jans Hans Verkooijenwandeling (wandelen langs de vloedlijn). Vertrek vanaf informatiezuil parkeerplaats bij Deltapark Neeltje Jans, 14.00 uur. Ritthem Open tuin dagen bij Rammekenshof. Rammekensweg 11, 10.00-17.00 uur Vlissingen 'Hun hebben de taal verkwanseld'. Le zing Jan Stroop over zijn nieuwste boek. Bibliotheek Vlissingen, 14.00 uur. Multicultuurtweedaagse. Pasar Malam met demonstraties, optredens en kramen met producten uit diverse culturen. Muzikale middag met Piano Menno. De Schutterij, 14.00 uur. Amuse Me 2011. Culinair evenement waar 12 restaurants aan deelnemen. ZONDAG 12 JUNI Goes Manhuistuinconcert New Orpheans. Manhuistuin, 12.00 tot 13.00 uur Heinkenszand Pinkstermarkt Oldtimerbeurs. Industrieterrein Noordland, 13.00 uur Vlissingen Argentijns Tango café met muziek van DJ Guillermo. Cine café, 16.00 uur. Wilhelminadorp Breeband speelt akoestische muziek, 't Loze Vissertje, 15.00 uur MAANDAG 13 JUNI Heinkenszand Pinkster autopuzzeltocht, sporthal de Stenge. Inschrijven: 18.30 - 19.00 uur Oostburg Pinksterconcert 'Sjaloom' door Jubilate/St. Laurentiuskoor i.s.m. het Vlaams Strijkkwartet LUCE. Protestante Kerk, 15.00 uur Zierikzee Weidepicknick bij de boer in het kader van de Campina Open Boerderijdag. Bij de boerderij van familie Den Boer aan de Zandweg 29. Van 10.00 tot 16.00 uur. DINSDAG 14 JUNI Oost-Souburg Wedstrijd ringrijden. Oranjeplein, 08.00 uur Ritthem Rondleiding natuurgebied Rammekens door een IVN-gids. Fort Rammekens, 19.30 uur WOENSDAG 15 JUNI Vlissingen Meezingmiddag met accordeonist Monty van Belzen. De Schutterij, 14.00 uur. Zierikzee Veiling eerste vaatje haring tijdens Ha ringparty Schouwse Maatjes. Bij de haven. Inloop vanaf 16.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 73