zeeland 123 lenen zich prima voor kunst O berco KORTING Beslissing zeesluis valt pas in het najaar winkelpand Lege winkel in Breskens hele zomer vol kunst aantrekkelijk shoppen Broers Merckx schutterskampioen Planten tellen donderdag 9 juni 2011 begin van de jaarlijkse 'Zeven Zomer- foto's Mark Neelemans door Martijn de Koning uni is kunstmaand in West-Zeeuws-Vlaanderen. Naast de wisselende exposi ties in de rijk aanwezige ate liers en galerieën, ademen andere locaties deze maand Kunst in allerlei vormen. STELLING 'Terecht dat de gemeente koophui zen Oostburg wil opkopen in strijd tegen bevolkingskrimp' MEEST GELEZEN 1Ergernis om toestellen Ons Nootje 2. Hoge hakkenrace in Terneuzen 3. 'Sluitingstijd speelkooi Othene' TIPS NAAR zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto Zo is de kerk in Cadzand-Dorp voor de derde keer de plek voor een expositie van de plaatselijke Kunstkring. De keuze voor de loca tie is een succesformule, zegt Henriëtte de Groen. „Er passeren hier veel fietsers, die makkelijk even afstappen om bin nen te komen. Dat doen ze niet al leen voor de kunstwerken, maar ook om het kerkgebouw te bekij ken. Mensen die regelmatig in het voorseizoen hier vakantie vieren, vertellen ons dat ze blij zijn dat ze de kerk nu eens van binnen kun nen bekijken. Daardoor krijgen we in de drie weken dat we hier zijn, honderden mensen op bezoek." De exposanten zijn inwoners of oud-inwoners van Cadzand. Voor andere dorpsbewoners levert dat verrassingen op. „Hé, ik wist niet Net als in de kerken in Wa terlandkerkje en Cadzand wordt deze maand ook in Breskens op een opvallende plaats kunst getoond. Een leegstaand winkelpand aan de Dorpsstraat 4 is vanaf 17 juni de locatie van een zomerexpostie van het lokale Kun stenaarscollectief waarin Zeeuwse en Vlaamse kunstenaars verenigd zijn. Aida Ancion, Arie Vinke, Kris tin Van Nuffel, Loes Muller, Mari na Houtzager, Marjolein Innemée, Morag Paul en Tonnie Hermans la ten er hun (zowel qua onderwerp als qua materiaal zeer uiteenlopen de) werk zien. Opening van de expositie is vrij dag 17 juni om 18 uur. De tentoon stelling is daarna tot en met 27 au gustus van dinsdag tot en met za terdag te bekijken van 12 tot 18 uur; op woensdag tot 20 uur. dat de buurvrouw schildert", hoor je dan. Een deel van de exposanten laat het werk verder nooit aan de bui tenwereld zien. De Groen: „Som migen moesten echt een drempel over om hier te exposeren." Foto grafe Anneke Jansens herkent dat. „Wat ik mooi vind, hoeven ande ren toch niet mooi te vinden", wa ren haar twijfels vooraf „En dan moet je ook nog prijzen op je fo to's plakken... weet ik veel wat ze waard zijn." Haar zelfvertrouwen kreeg eerder deze week wel een op- 'Mensen komen niet alleen voor de kunst. Ze vinden het ook leuk om de kerk van binnen te bekijken.' pepper toen ze één van haar foto's verkocht. „Dat is natuurlijk wel erg leuk." Een deel van de opbrengst van de verkochte werken gaat naar het be houd van de kerk en naar Stich ting Cadzand Cultureel, waar de Kunstkring onderdeel van is. ok in de dorpskerk in Wa terlandkerkje hangen en staan momenteel allerlei vormen van kunst. De werken zijn gemaakt door mensen met een al dan niet aangeboren beperking. De link tussen locatie en doel groep ligt met name bij Bernadet- te Vandenhove, die vrijwilliger is bij de Stichting Oude Zeeuwse Ker ken en bij het Creatief Begelei dingscentrum Krekenland. Organi saties aan beide kanten van de grens werden erbij betrokken, waardoor een kunstproject met de naam 'Het gras is groen' ontstond. Dat gaat verder dan alleen het to nen van de kunst. Zo zijn er deze weken 'danslabo's', waarbij kinde ren met en zonder beperking sa men dansen, en werden mensen met een verstan delijke beperking afgelopen zondag speciaal uitgenodigd om in de kerk een concert van kamerorkest Arco Baleno bij te wonen. In het dorpshuis is een film te zien over de totstandkoming van de werken. Kunstkring Cadzand; dorpskerk Cad zand; tot en met 29 juni dagelijks ge opend van 14 tot 17 uur. Het gras is groen; dorpskerk en dorpshuis Waterlandkerkje; tot en met morgen tussen 13.00 uur en 16.30 uur. lange vorststraat - goes ®8BSB8iSffiSSaS ■HBHEHnn Henriëtte de Groen van de Kunstkring in Cadzand heeft ook zelf werk in de kerk hangen. door Wout Bareman terneuzen - Het besluit over de bouw van de nieuwe zeesluis in Terneuzen wordt zo goed als zeker over de zomer heen getild. De Vlaamse minister Hilde Crevits en haar Nederlandse collega Melanie Schultz van Haegen spraken begin dit jaar af dat deze maand de knoop zou worden doorgehakt, maar dat lijkt onhaalbaar. Er is nog geen overeenstemming over de kostenverdeling. Gedepu teerde Kees van Beveren (financi ën, infrastructuur) maakte begin deze week op het ministerie in Rijswijk duidelijk dat Zeeland de gevraagde bijdrage van vijftig mil joen euro absoluut niet kan op hoesten. Van Beveren: „Een bijdra ge van enkele miljoenen is mis schien nog wel brespreekbaar, maar meer ook niet. Dat geld moet dan van ons komen en van havenschap Zeeland Seaports. Bij het bedrijfsleven wil ik niet aan kloppen. Dat gebeurt bij projecten elders in het land ook niet, dus waarom hier dan wel?" Volgens de gedeputeerde is er geen vervolgafspraak gemaakt. Hij heeft uit het overleg wel geconclu deerd dat de besluitvorming zo goed als zeker niet voor septem ber, oktober te verwachten is. Daarvan wordt ook in Rijkswater- staatkringen in Zeeland uitgegaan. De nieuwe sluis kost ruim 700 mil joen euro, waarvan 140 miljoen door Nederland op tafel moet wor den gelegd. Achter de schermen vindt momenteel koortsachtig overleg plaats. sint jansteen - Het schuttersvier- tal de gebroeders Merckx uit Sint Jansteen heeft het Zeeuws-Vlaams kampioenschap schieten op de staande wip gewonnen. Het team uit Terneuzen werd tweede, de ploeg uit Zuiddorpe pakte de der- Werkt in je voordeel telfort.n! I 08001707 j (g) «JiMnM.nl waterlandkerkje - Natuurorgani satie 't Duumpje houdt vanavond een planteninventarisatie aan de Passageule bij Turkeye. Wie mee wil, dient zich om 19.30 uur te melden bij het vertrekpunt aan de Oudemansdijk (Turkeije in slaan vanaf weg Waterlandkerkje- [Jzendijke, doortijden tot voorbij afslag Liniedijk en daar parkeren). de plaats. Die drie teams mogen op 9 juli uitkomen op het Neder lands Kampioenschap in Terneu zen. Aan het individuele kampioen schap doen A. Goethals, L. de Be- leir en G. Merckx mee. BOBBE DAMESMODE WALSTRAAT 199 VLISSINGEN GIMBRÈRE DAMESMODE LANGE DELFT 16 MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 63