Alternatieve locaties 22 zeeland PZC Eend WEST-ZEEUWS-VLAANDEREN Exposities in kerken en in een leegstaand Fotoclub Brandpunt exposeert in schuur Oecumenische dienst in kerk De Brug Schapen scheren op de kinderboerderij Inbrekers stelen geld en horloge uit woning almanak pzc.nl/webwinkel Nederlanders overzee donderdag 9 juni 2011 Cor en Nel van Ceel maken er, ondanks wat tegenslag, het allerbeste van. foto Mark Neelemans door Wilma Valk OOSTBURG - Een jaar geleden was het verhaal van Nel van Geel-Goe- degebuure (77) in deze krant te le zen. Na een vervelende val in Sluis en diverse telefoontjes naar alarm nummer 112 wilde de ambulance niet komen en moest er zelf ver voer het. ziekenhuis geregeld wor den. Ze is nu een jaar verder en kampt nog steeds met de nasleep. „Mijn vrouw heeft last van nierfa- len en we moeten vier keer daags een half uur manueel spoelen", vertelt echtgenoot Cor (79) „Geluk kig zijn we optimisten; we maken er wel iets van." Nel en Cor zijn afkomstig uit Bre da en leerden elkaar kennen tij dens het zwemmen. „Bij de Moer- dijkbrug. Jongelui gingen vroeger op de fiets die brug over om aan de overkant te gaan zwemmen. Daar mocht het: gemengd, zomaar jongens en meisjes samen! In het streng katholieke Brabant was dat verboden." Cor heeft altijd als zelfstandig huis schilder gewerkt. „Voor mij was er werk genoeg tijdens de wederop bouw en later. We hebben eerst in Vlissingen jaren zeventig naar Oostburg ver huisd." Daar wonen ze aan de Maaidijk, net buiten de kern. Gisteren was het paar zestig jaar getrouw. Hun diamanten huwelijk vieren ze rustig. „De bezoektijden zijn aangepast aan het schema van Nel. Maar we vieren het wel. Zon dag komen dan onze drie dochters met familie. Er zijn al vijf kleinkin deren en een achterkleinkind." STEENOVENS Fotoclub Brandpunt exposeert op 18 en 19 juni van 11.00 tot 18.00 uur werk aan de Steenovens 33 tussen Axel en Zaamslag. De twintig le den hebben een selectie gemaakt uit foto's, die zij in een jaar namen. Al het werk is te zien in een schuur, die gratis toegankelijk is. OOSTBURG Inbrekers sloegen dinsdag hun slag in een woning aan de Tulpstraat in Graauw. Het ongewenste bezoek kwam tus sen 11.00 en 20.30 uur binnen door een deur te vernielen. De daders na men enkele tientallen euro's en een horloge mee. TERNEUZEN GRAAUW De kerk in Waterlandkerkje is omgetoverd naar expositieruimte. De tentoonstelling 'Het gras is groen' is tevens het se Weken Kunst' in de plaatselijke kerk. Om de week laten daar andere kunstenaars hun werk zien. Protestantse gemeente De Brug en de katholieke gemeenschap Eligius houden zondag een gezamenlijke, oecumenische Pinksterdienst. Die vindt plaats in het kerkgebouw van De Brug aan het Kerkplein in Oostburg. De dienst begint om 10.45 tiur. De schapen van de Terneuzense kinderboerderij lopen er vanaf za terdagmiddag weer een stukje fris ser bij. Ze worden die dag gescho ren tijdens het jaarlijkse schaaps- scheerdersfeest. Van 10.30 tot 16.00 uur zijn er ook ritjes met de huif kar en oude ambachten te zien. Tip? redactie@pzc.nl In één klap is zijn hoop dat de mens heid ook best iets goeds kan beteke nen voor de natuur, verdwenen. Bij het binnenrijden van Middelburg ziet de Zierikzeeënaar een deux-che- veaux beige met paarse achterdeu ren) stoppen voor een groen verkeers licht. Bij nadering krijgt hij in de ga ten waarom. Een moedereend loodst haar drie piepende jongen over de drukke weg naar de slootkant. Na een korte aarzeling besluit ze dat het blik niet vijandig is. Zodra ze de veili ge berm bereiken, ziet de automobi list hoe de moedereend in gevechts houding springt. Een gitzwarte kraai neemt in zijn duikvlucht een kuiken in zijn bek en vliegt er van door. Het blik is soms genadeloos, maar verliest het van de natuur. categorie dvd's en games 14 gedramatiseerde documentaires Deze documentaireserie vertelt u over de Nederlandse pioniers die vanaf eind zestiende eeuw in kleine schepen hachelijke tochten ondernamen over de wereldzeeën op zoek naar handel, winst en avontuur! 4 dvd's, speelduur ca. 700 minuten, Nederlands ondertiteld. Adviesprijs 49,95 Lezersprijs 24,95* exclusief verzendkosten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 62