PZC Plan voor skischans bij schaatsbaan Zelf koken maakt eten lekkerder ZEEUWS-VLAANDEREN 22 en 23 24 en 25 MARKT Terneuzen On Ice is op zoek naar een nieuw bestuur dat wintervertier in centrum wil voortzetten Horeca-ondernemer mishandeld Alternatieve locaties lenen zich prima voor kunst 21 Donderdag 9 juni 2011 Iedereen die meefietst in Ride for the Roses heeft een eigen verhaal Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl IIIIIIHBilimilHH lliliia HVrfiMIMiHIWI'i IlllifllffllllHilliflll i li'l'M'WMil 11 WiillWUMMIIi'lllliMMUMWMHUMiyWIHIHiilliyWIIHMIIiiyiiilil door Raymond de Frel TERNEUZEN - Als het aan hore- ca-ondernemer Ad de Brouwer ligt, krijgt de Markt in Terneuzen er in het najaar een tijdelijke attrac tie bij: een skischans. De schans kan volgens de eigenaar van café-restaurant 't Gerecht een prima aanvulling zijn op de schaatsbaan, die al jaren wordt uit gebaat door de stichting Terneu zen on Ice. De Brouwer wilde zijn plan, uitge dokterd samen met zijn overburen van De Pub en medewerkers van skipiste Snowbase, eigenlijk vorige winter al uitvoeren. Hij heeft het over een schans van vijftien meter hoog en mogelijk ook een paint- ballspel (maar dan met sneeuwbal len), die samen met een kerst markt met houten verkoopstand jes een aanzuigende werking kan hebben voor de schaatsbaan. De Brouwer: „Maar Terneuzen On Ice zag het niet zitten, zij vreesden te veel concurrentie. Terwijl ik juist denk dat beide initiatieven elkaar kunnen versterken." Penningmeester Jan Dieleman van Terneuzen on Ice stelt dat er een ander motief was om de boot af te houden. „Zoiets regel je niet even op het laatste moment. Bovendien was er geen vergunning voor." Het huidige bestuur van Terneu zen on Ice hoopt nog voor de eerstvolgende editie opvolgers te hebben gevonden. Na tien jaar vin den de bestuursleden het welle tjes. Zij zijn in gesprek met een kandidaat voor overname. Diele man: „De kans is vrij groot dat de overname slaagt." De Brouwer hoopt dat hij met het nieuwe bestuur van Terneuzen On Ice spijkers met koppen kan slaan. Dieleman: „Wij waren op zich ook niet tegen, maar .het moet wel haalbaar zijn. Als het in de toekomst wel lukt, juichen wij dat toe. Het gaat ons er tenslotte al lemaal om dat Terneuzen ook in de donkere wintermaanden bruist." De Brouwer wil graag ver der met het plan. „We leven zeven maanden voordat de schaatsbaan weer op de Markt staat. Het is nu tijd om overleg te voeren. Het gaat er ons om dat er in eindejaarspe riode op de hele Markt wat te doen is. Een beetje meer aankle ding van de schaatsbaan zou ook niet misstaan. Ik zie er heil in om dit idee weer op te pakken. Schaat sen, skiën en snowboarden op de Markt. Dat kan elkaar volgens mij alleen maar positief beïnvloeden." OOSTBURC - Pizza is het lievelingse ten van veel scholieren. Een mak kie om ze dat bij een cursus koken te laten maken, dacht de leek die gisteren binnenliep tijdens de kin derkookcursus van de Stichting Welzijn West-Zeeuws-Vlaanderen. Maar het rollen van het deeg was niet zo makkelijk en bovendien waren de leerlingen bij het berei den van een bloemkoolschotel de vorige keer net zo enthousiast. Een groot aantal van de dertien cursisten maakte de bloemkool schotel thuis al een keer en vond het weer lekker. Veel 'koksmaatjes' zijn van plan na de kookcursus vaker te koken. Al leen benjamin Joost (9) denkt niet dat hij thuis gauw in potten en pannen roert. „Ik denk dat mijn ouders nog te jong vinden." De u-jarigen Kylian, Jelke, Anneke en Isha en de 10-jarige Laura hebben de smaak letterlijk en figuurlijk te pakken. Ze weten zeker dat de pizza's die ze samen maken - de helft rolt deeg, de andere helft snijdt groen ten - uitstekend gaat smaken. Ze kijken minder uit naar de afwas na het diner. „Maar ook dat hoort erbij", leren ze van Kristine Provo van de Stichting Welzijn. „De keu ken moet er weer netjes uitzien voor je de volgende keer weer aan de voorbereidingen voor een nieu we maaltijd kunt beginnen." Jubileumtrekking 10 juni llim'l HULST - In de Kleine Bagijnestraat in Hulst is dinsdagavond een ho recaondernemer door enkele jon geren mishandeld. De 46-jarige man hoorde glasge rinkel en zag dat er enkele bier flesjes tegen de zijgevel van zijn etablissement kapot waren ge gooid. Onder de Graauwse Poort ston den enkele jongeren. De man wil de hen op het gooien van de bier flesjes aanspreken, waarop de meesten er vandoor gingen. De horeca-exploitant kon drie jonge ren tegenhouden, maar toen hij de politie wilde bellen werd hij door één van hen in zijn gezicht geslagen. Hij kwam niet onge schonden uit de strijd. Hij brak eerst twee tanden en kreeg vervolgens nog meer klap pen, waardoor hij ook last kreeg van zijn schouder. De jongens zijn er, voor de politie ter plaatse kon komen, vandoor gegaan. Isha, Jelke en Anneke (vlnr) bezig met voorbereidingen voor het kneden van het pizzadeeg. Ze luisteren goed naar aanwijzingen van begeleidsters, want dan kunnen ze ook nog eens zelf pizza maken. De bloemkoolschotel, die ze vorige keer maakten, zetten ze thuis al eens op tafel. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 61