301 sport Einde verhaal voor RBC Oranje blijft oo Nu gratis Draadloze Verbindingsset van KPN bij bet Alles-in-één Pakket vanaf 45.- /mnd* Martin beste tijdrijder Dauphiné M fep WlN i L kpn winkel kpn.com 0800 0115 De Bakker zegt af voor Wimbledon Italiaanse wielerbond schorst Riccardo Riccö OEFENINTERLAND Dirk Kuyt maakt in blessuretij' donderdag 9 juni 2011 sluit je aan 'Deze prijs geldt voor het AUes-in-éért Pakket i.c.m. KPN Internet Basis en Digitenne voor de 2e lv-aansluiting. Vraag de verkoper naar de voorwaarden .en-beschikbaarheid of kijk op kpn.com Dirk Kuyt wint een kopduel van Martin Caceres. De aanvaller van Liverpool maal MONTEVIDEO - Aan het einde van een lang en succesvol voetbaljaar incasseerde het Nederlands elftal gisteren in Montevideo nog bijna een nederlaag. Luis Suarez deed in de slotfase wat de aanvallers van het dominante Oranje bijna de he le wedstrijd verzuimden: scoren. Even later beloonde Dirk Kuyt zijn formatie echter toch nog voor weer een acceptabel optreden (i-i). Oranje bleef daardoor ook in de elfde en laatste interland van het seizoen ongeslagen. De formatie liet voor de tweede keer binnen vier dagen zien dat het de afwezig heid van een half elftal aan dragen de spelers uitstekend kan camou fleren. De ploeg van bondscoach Bert van Marwijk nam na afloop van het duel in Montevideo wel de straf schoppen minder dan Uruguay (4-3). De Copa Confraternidad, de beker die het nationaal telecombe- drijf had uitgeloofd, bleef daar door in eigen land staan. Arjen Robben voegde zich in de aanloop naar het duel met Uru guay bij het lijstje geblesseerden waarop al de namen van Mark van Bommel, Wesley Sneijder, Rafael van der Vaart en Maarten Stekelen burg prijkten. De blessuregevoeli- HAARLEM ROME Thiemo de Bakker doet deze maand niet mee aan het grandslam- toernooi van Wimbledon. De Ne derlandse tennisser is momenteel niet fit en wil zich de komende we ken richten op het herstel van zijn lichaam. De Bakker laat het volledi ge grasseizoen aan zich voorbij gaan en ontbreekt volgende week dus ook bij het Unicef Open in Ros malen. Eerder zegde hij al af voor het toernooi in het Duitse Halle. De Bakker bereikte vorig jaar de derde ronde op Wimbledon. Riccardo Riccö is door de Italiaan se wielerbond voorlopig geschorst. De Italiaanse bond besloot daartoe omdat „er vraagtekens zijn om trent zijn gezondheid." De 27-jarige klimspecialist werd onlangs door zijn Nederlandse werkgever Vacan- soleil ontslagen omdat hij ervan wordt verdacht zichzelf een trans fusie te hebben toegediend met ei gen bloed. Ricco werd vervolgens zo ziek dat hij moest worden opgè- nomen. Zijn toestand werd des tijds als kritiek omschreven. GRENOBLE - Tony Martin heeft gis teren de derde etappe van het Cri terium du Dauphiné gewonnen. De Duitse wielrenner van HTC-Highroad was de beste in de individuele tijdrit over 42,5 kilome ter in Grenoble. Hij reed de af stand in 55 minuten en 27 secon den. De Britse specialist Bradley Wig gins bleef het dichtst in zijn buurt. Hij gaf elf seconden toe en zag zijn Inspanningen beloond met de gele leiderstrui. De 31-jarige Wiggins nam die over van de Kazak Aleks- ander Vinokoerov. In de algemene rangschikking heeft de nieuwe lei der ruim een minuut voorsprong op de Australiër Cadel Evans. Robert Gesink was de beste Neder lander. De Rabokopman, die goed reed maar begrijpelijk zo vlak voor de Ronde van Frankrijk niet al te veel risico nam, werd 23e op 2.49 van de winnaar. Daarmee bleef hij in het 'Oranje- vergelijk' Lieuwe Westra en Joost Posthuma de baas. In het alge meen klassement is Rob Ruijgh nog altijd het hoogst genoteerd. De coureur van Vacansoleil is 20e op 3-48- De tijdrit werd voor een deel van het peloton verpest door regen, die het parkoers op sommige plek ken en zeker in de bochten verra derlijk maakte. Dat dwong vooral de klassementsrenners die zich voorbereiden op de Tour tot voor zichtigheid. De pure specialisten, zoals Martin, Wiggins, de Noor Ed- vald Boasson Hagen en de Sloveen Janez Brajkovic, gingen wel voluit voor de dagprijs. Een aantal van hen had bovendien het voordeel van een droog wegdek. Voor Gesink was het, zonder de druk van hoge eisen voor het klas sement, een nuttige test voor de Tour, in twee opzichten. Het was een kwaliteitscontrole van de be nen en de conditie, maar tevens een belangrijke verkenning van de omgeving. De voorlaatste touretap pe, eveneens individueel tegen de klok, gaat immers over precies het zelfde traject. BREDA - Voetbalclub RBC is giste ren failliet verklaard. Er is in de persoon van Toine Jacobs een cura tor aangesteld. Een woordvoerster van de rechtbank in Breda heeft dat gemeld. Pogingen van de club om voldoende geld bij elkaar te krijgen voor een 'doorstart' zijn daarmee definitief mislukt. Eerder besloot de gemeenteraad van Roosendaal geen gehoor te ge ven aan het verzoek van RBC om extra steun. Daarna werd het faillis sement aangevraagd. Begin mei was er nog vreugde bij de club, omdat RBC zich wist te handha ven in het betaalde voetbal. Enkele dagen geleden vroegen de Roosendalers uitstel van betaling aan. „De surseance is een nood greep om wat lucht te krijgen", leg de advocaat Hans van Oijen toen al uit. Het gaf sponsors die een ul tieme poging ondernamen RBC alsnog te redden iets meer tijd. Dat bleek achteraf niet haalbaar. RBC had per direct 1,6 miljoen eu ro nodig om gered te worden. Almere City FC degradeerde als nummer achttien naar de topklas se, maar kan door het faillisse ment van RBC mogelijk toch in de Jupiler League blijven. Het bestuur betaald voetbal van de KNVB moet daarover beslissen. RBC werd in 1912 opgericht als Ex celsior. In 1927 kreeg de dub de naam Roosendaal Boys Combina tie, kortweg RBC. De Brabanders waren in 1954 van de partij toen het betaald voetbal in Nederland werd ingevoerd. Bij de algehele sanering in 1971 keerde RBC terug naar de amateurs, maar vanaf 1983 had Roosendaal weer een profclub. RBC bereikte in 1986 de finale van het toernooi om de KNVB-beker, maar moest daarin buigen voor Ajax. De 'oranjehemden' promoveerden in 2000 onder de toen nog jonge trainer Robert Maaskant via de na- competitie zelfs naar de eredivisie. De Roosendalers hadden welis waar een piek in de bezoekersaan tallen, maar konden slechts vier wedstrijden winnen. RBC moest terug naar de eerste divisie, maar promoveerde een jaar later op nieuw. RBC slaagde er vervolgens in vier jaar op het hoogste niveau te blij ven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 60