binnenland5 86,6 'Op mijn 37ste hoor ik niet in verpleeghuis' Demonstranten willen 'actie' en 'Donner weg' Paul P I M BEZUINIGINGEN Mensen met pgb maken zich grote zorgen '1500 kansarmen aan de slag bij rijk' Homohuwelijk Noord-Europa met een glimlach AlDAblu AIDAblu****+ donderdag 9 juni 2011 procent van de gemeenten stemt tegen bezuinigingen op sociale werkplaatsen ULFT - Niet alle dagen staan drie roergangers van niet onaanzienlij ke politieke partijen op een po dium in de Achterhoek, Gisteren was het zover, want Job Cohen (PvdA), Emile Roemer (SP) en Jo- lande Sap (GroenLinks) hadden de gang naar Ulft gemaakt om daar een paar duizend demon stranten - mensen die werken bij sociale werkplaatsen in het land - een hart onder de riem te steken. „Dat het kabinet wil bezuinigen, a la, maar niet over jullie ruggen", riep Roemer. Dat was een tekst die er in ging als koek bij de demon stranten, die met bussen vol naar de Achterhoek waren gekomen: „Actie! Actie!" De demonstratie werd gehouden op een steenworp afstand van de DRU Cultuurfa- briek in Ulft. Daar was tegelijk dag twee van het VNG-congres, de jaarlijkse bijeenkomst van 418 ge meenten waar burgemeesters, wet houders en hoge ambtenaren el kaar treffen. Hier werd gistermor gen gestemd over het bestuursak koord, een afspraak over decentrali seren van taken tussen kabinet en gemeenten. Daarin opgenomen de gewraakte paragraaf 6, het onder deel over de sociale werkplaatsen, 's Morgens moesten de bezoekers aan het congres al door een haag van demonstranten, voor ze de im mense vergaderzaal bij de DRU be reikten. Nu en dan leek een al te enthousiaste demonstrant zich te vergissen, schreeuwend. „VNG weg ermee", terwijl bedoeld werd „VNG zeg nee!" Maar de VNG was niet de vijand, maar de vriend en de congresleden hoefden aller minst overtuigd te worden door de demonstranten. Al voor de ver gadering was duidelijk dat de ge meenten 'nee' lieten horen tegen paragraaf 6. Immers, zoals voorma lig Kamerlid Andrée van Es, nu wethouder van Amsterdam, zei: SUMMER SALE Koopzondag 12 juni 12.00 uur - 17.00 uur Jan Gielenplein 6 (naast de Basiliek) Oudenbosch Tel: 0165 330620 E-mail: info@PaulPim.nl www.PaulPim.nl OPENINGSTIJDEN: di.-do. 9.30 - 18.00 uur vr. 9.30 -21.00 uur za. 9.30 -17.00 uur DAMES Brunello Cucinelli Jil Sander Etro Gunex Paige Jeans Maliparmi Repeat Jacob Cohën Fay Van Laack D'Exterior Coast+Weber+Ahaus Marccain Halé Bob Cambio Wolford Paule Ka Wolford Schoenen Tassen: Tod's - Brunello - Etro Maliparmi - Hogan DEN HAAG - Het rijk moet de ko mende jaren 1.500 mensen in dienst nemen die nu nog in sociale werkplaatsen werken of een Wa- jong-uitkering krijgen. Dat eist de PvdA van minister Piet Hein Don- ner. Volgens PvdA-Kamerlid Pierre Heijnen moet de rijksoverheid het goede voorbeeld geven nu het kabi net hervormingen doorvoert aan de onderkant van de arbeidsmarkt. Mensen in sociale werkplaatsen (WSW'ers) en jonggehandicapten worden geacht zoveel mogelijk re gulier werk te doen en krijgen straks moeilijker een uitkering. Vol gens het kabinet zijn er voldoende werkgevers die voor hen een baaii hebben. Heijnen vindt dat het rijk als werkgever in dat geval niet stil kan blijven zitten. „Deze maatregel is onuitvoerbaar voor de gemeenten." 86,6 procent van de gemeenten denkt er zo over, bleek na stemming. Het rijk moet met meer geld over de brug komen. Minister Piet Hein Don- ner hoorde het besluit minzaam aan en meldde de congresleden dat er dan ook geen bestuursak koord was. Tegelijkertijd betraden drie landelijke oppositieleiders het podium in de wei aan de overzijde van de rivier de Oude IJssel. „Jullie willen aan het werk blijven", zei Cohen, „En dat vinden die ge meenten daar aan de overkant ook. Ik roep Donner op opnieuw te gaan onderhandelen met de VNG, anders wordt dit land onbe stuurbaar." Pure paniek slaat toe bij zie ken die afhankelijk zijn van een persoonsgebonden bud get. „Mijn ziekte pakt steeds iets meer van mij af, nu de overheid ook nog." door Floor Ligtvoet Mike van Rijns spieren worden een voor een aangetast. Door zijn ziekte (Becker spier dystrofie) belandde hij op zijn twaalfde in een rolstoel. Al jaren wordt hij beademd en nu lijkt ook zijn hartspier aangetast. Maar Van Rijn, inmiddels 37, is veel meer dan ziek, benadrukt hij. Hij woont zelfstandig, heeft een vriendin en werkt met wat hulp van collega's drie dagen in de week bij een wo ningbouwvereniging in Grave. „Ik wil dan ook geen zielig verhaal houden", zegt hij nadrukkelijk. Al leen had Van Rijn vanochtend wel ruim drie uur hulp nodig om op tijd klaar te zijn voor zijn werk. Hij moest uit bed worden gehol- zie onze website:binnenland Bestuursakkoord opeens inte ressant: protesten voor de deur HEREN Raffaelle Caruso Brioni Etro Brunello Cucinelli Luigi Borrelli Canali Corneliani Incotex (+Red) Van Laack Hiltl Paul Smith Polo Ralph Lauren Jacob Cohën Coast+Weber+Ahaus Fay Hydrogen Boglioli Artu Napoli Schoenen: Tod's - Etro - Brunello Santoni - New Balance - Hogan pen, gewassen en geholpen wor den met eten. Zijn hulp verschoon de de ademhalingscanule en zoog met een apparaat zijn longen leeg. Van Rijn wil zo lang mogelijk blij ven werken. Maar daaraan komt waarschijnlijk snel een eind. „Om dat de regering vindt dat ik mijn zorg niet meer mag organiseren." Hij wordt dan afhankelijk van de thuiszorg. „Die helpen wel, maar niet op de tijden dat het mij of mijn baas uitkomt." Daarbij is de thuiszorg niet gespe cialiseerd in het uitzuigen van zijn longen. „Moet ik dan naar een ver pleeghuis en een uitkering krij gen? Op mijn 37ste? Ik hoor daar niet." Dit doembeeld is reëel, schetst hij. „Want ik behoor niet tot de groep die het persoonsge bonden budget (pgb) zal behou den. Mijn ziekte pakt al steeds meer van me af, nu de overheid ook nog." Vandaag bespreekt de Tweede Ka mer de bezuinigingsvoorstellen waarbij nog maar 10 procent van de pgb-houders hun budget be houdt. De overige 117.000 gevallen verliezen het pgb maar krijgen recht op zorg geleverd door een in stelling. Dit voornemen heeft tot felle kritiek van maatschappelijke organisaties en de oppositie geleid. De mailboxen van de Tweede Ka merleden lopen vol. Een van de briefschrijvers is Audrey van Stee uit Breda. Haar man heeft MS en gaat hard achteruit. Alleen door de hulp van haar mans beste vriend, die ze betalen met een pgb, kan zij fulltime werken en kan het gezin met een zoontje van zes blijven draaien, schrijft ze. De thuiszorg biedt niet alle zorg die hun pgb'er biedt. „Dus wat rest er dan?", vraagt ze. „Moet mijn jonge zoon zijn vader straks gaan bezoeken in een verzorgingshuis omdat we het thuis niet meer bolwerken?" Ook een groot deel van de men sen, die hu uit het pgb van zieken en gehandicapten wordt betaald, verliest hun baan. Zoals Karla Gok- sen. De naaatschappelijk werkster runt samen met haar man een zorgboerderij voor psychiatrisch patiënten met een beperking. „Als ons werk stopt, zijn wij werkloos en gaan drie cliënten direct naar een verzorgingshuis, als daar plek is. De andere negen blijven thuis en zijn hun structuur en daginvul ling kwijt. Wat we nu in ieder ge val gaan doen, is bidden." DEN HAAG - Ambtenaren van de burgerlijke stand die door hun ge loof grote moeite hebben met het sluiten van een homohuwelijk, moeten dat nog steeds kunnen weigeren, zei minister Van Bijster- veldt (Onderwijs) tijdens een de bat over emancipatie. De uitzonde ring is tien jaar geleden bij de komst van het homohuwelijk inge steld. De minister vindt dat de ge meente de kwestie moet oplossen. Een collega bijvoorbeeld zou twee mensen van hetzelfde geslacht wel in de echt kunnen verbinden. Aida combineert weünessvakantie, stedenreken en natuurbelevenis met de meest ontspannende vorm van cruisen. Met meer dan 180 droombestemmlngen, verzorging tot in de kleinste details en grenzeloze diversiteit worden uw vakantiedromen waargemaakt. AlDAblu begeleidt u vanaf Amsterdam of Hamburg naar enkele van de meest indrukwekkende metropolen in Europa. Wie van cultuur, lifestyle en shopping houdt zal van deze route genieten! Aan boord venvennen wij u met culinaire highlights, geweldig entertainment en heerlijke spa- en sportaanbiedingen. Amsterdam, Hamburg, Parijs (Le Havre), Londen (Dover), Antwerpen, Amsterdam Vertrek: 8, 15, 22 of 29 september Duur: 8 dagen 740 Buitenhutten met balkon: va. 1.099,- Vlucht Amsterdam Hamburg, Parijs (Le Havre), Londen (Dover), Antwerpen, Amsterdam Vertrek: alleen 10 september Duur: 6 dagen Binnenhutten: Buitenhutten: Buitenhutten met balkon: va.€ 699,* va.799,- va. i.€ 999,- Boek op cruisewinkel.nl Bel 020 421 11 15 Prijzen zijn vanaf, per persoon op basis van beschikbaarheid en wijzigingen, inclusief volpension, fooien, drankenpakket, havengelden en tax.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5