241 zeeland Schroevers had zelf kanker Meefietsen mt solidariteit Ergotherapeut Tour Zeeland Taptoe keert terug op Mosseldag SP Goes wil sanering asbestpanden Goesenaar cel in voor poging opblazen woning Zaterdag 11 juni wordt de Ride for the Roses gehou den. Duizenden gaan fietsen voor het KWF-kanker- fonds. Om 9.00 uur is de start van de eerste groep. Locatie Goes - 6 tot 8 uur per week automondo donderdag 9 juni 2011 YERSEKE - De taptoe keert terug op de Mosseldag in Yerseke. Raadslid Andries Jumelet (Christenunie) heeft de baggerbedrijven Boskalis en Van Oord bereid gevonden voor een niet nader genoemd be drag als sponsor op te treden. Vorig jaar werd de taptoe, een bij velen geliefd onderdeel van de Mosseldag in Yerseke, om budget taire redenen afgelast. Door de sloop van verenigingsgebouw Tref punt was er voor de korpsen geen goede verkleedgelegenheid voor handen. Een alternatief in de vorm van een tent met voorzienin gen was volgens het organiserende comité Zeeland Presenteert te duur. De Mosseldag vindt dit jaar plaats op 20 augustus. De deelnemende korpsen zijn al bekend: het fanfare korps Regiment Geniekorpsen, Showkorps Wilhelmus uit Slie- drecht en Inter Scaldis Pipes and Drums uit Vlissingen. GOES - De Goese SP-ffactie wil sa nering van het gemeentelijke as best. Dat blijkt uit schriftelijke vra gen van de aan het college van B&W. Bij de recente brand bij het Nijverheidscentrum, een gemeen telijk pand, is asbest vrijgekomen en als gevolg daarvan is de Houtka de langdurig afgesloten geweest. Ook bij de brand bij de Betho is as best vrijgekomen. De SP wil nu weten welke kosten de gemeente aan deze twee gevallen heeft ge had en of de gemeente nog claims boven het hoofd hangen. Op zater dag 18 juni houdt de SP een asbest- fietstocht door Goes langs enkele asbestobjecten in Goes, vanaf 13.00 uur op het parkeerterrein bij Sportpark 't Schenge. door Ad Roos MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een 20-jarige Goesenaar een gevange nisstraf van een jaar waarvan vier maanden voorwaardelijk opge legd. Ook moet hij zich laten opne men in een psychiatrische inrich ting. De Goesenaar zou op 20 septem ber vorig jaar uit zijn woning wor den gezet omdat hij zich niet aan de huurvoorwaarden had gehou den. Daarover wond hij zich zó op, dat hij de gaskranen van het fornuis opendraaide, enkele waxi nelichtjes aanstak en de woning verliet. Kort daarna kwamen twee mannen die met de uithuiszetting waren belast de woning binnen, roken een gaslucht, draaiden de gaskranen dicht en zetten de ra men open. Daarmee werd een mo gelijke brand en ontploffing voor komen. Het vonnis was conform de eis. DERDE RIDE FOR THE ROSES ZEELAND Wie meedoet aan de Ride for the Roses heeft vaak een eigen verhaal over het hoe en waarom van de deelname. Ride for the Roses Zee land vernieuwd en breidt uit met een af stand van 80 kilometer: 25 en 50 kilometer was voor een aantal fietsers te weinig, 120 kilo meter weer te veel. Het is een schot in de roos. 425 wielrenners hebben zich al voor de tachtig kilo meter ingeschreven, op een totaal van nu al 3300 deelnemers. De or ganisatie verwacht dat de 3500 deelnemers van vorig jaar ruim schoots worden overschreden. Ride for the Roses wordt 11 juni ge houden, de start is bij de Zeeland hallen in Goes. Nieuw is ook de deelname van scholen, zoals het Ostrealyceum en de Pontesscho- len. Leerlingen doen gratis mee aan het fietsevenement, maar gaan enthousiast op zoek naar sponsors voor het goede doel van dit evene ment, de KWF kankerbestrijding. Fietsers die al eerder aan de Ride for the Roses hebben meegedaan, zullen verrast worden met een nieuwe route. De organisatie heeft voor vier nieuwe routes door Zee land gekozen. De 120 kilometer ri de gaat voor een deel over het par cours waar ook de professionele deelnemers aan de Delta Tour Zee land fietsen. Het publiek en de deelnemers worden op diverse plaatsen langs het parcours ver maakt met muziek en optredens. Klaas Schroevers (61) weet waarom hij mee fietst met Ride for the Roses. De me dewerkers van de onderhouds dienst van woningcorporatie L'Es- caut in Vlissingen had zelf kanker maar is na een operatie in 2003 'ge lukkig weer helemaal hersteld'. Sa men met negen andere collega's van zijn woningbouwvereniging fietst hij zaterdag vanuit Vlissin gen naar de start in Goes om daar de ronde van 120 kilometer te rij den. „En daarna fietsen we weer terug naar huis." Voor hem zijn zulke afstanden geen enkel probleem. Jaarlijks fietst hij zo'n negenduizend kilo meter en samen met zijn maten van Ren- en Tourclub Theo Mid delkamp rijdt hij regelmatig Luik-Bastenaken-Luik en de Ron de van Vlaanderen. En zelfs La Marmotte, een van de zwaarste eendaagse wedstrijden voor ama teurs, heeft hij gereden. De Vlissin- Klaas Schroevers fietst per jaar 9000 kilometer. foto Ruben Oreel ger fietst al vijftien jaar en is nog lang niet van plan te stoppen. Zijn collega's met wie hij zaterdag fietst zijn niet zo ervaren. Dat vindt hij geen enkel probleem. The Ride is voor hem geen wedstrijd maar een manier om een bijdrage te le veren aan de strijd tegen kanker. Trainen voor de 120 kilome ter was voor Esmeralda de Groote (38) uit Schapen bout niet nodig. Ze is spinning in- structrice bij health center Bodyli- ne in Terneuzen en lid van Tour club Axel, dus de nodige kilome ters heeft ze wel in de benen. Toch is het nogal een verschil of je binnen op de fiets zit of in de bui tenlucht. „Buiten is zwaarder, want binnen heb je nu eenmaal geen last van tegenwind." TC Axel is als trio vertegenwoordigd in de toertocht. De Groote fietst als eni ge dame tussen de heren Frits Bak ker uit Terneuzen en TCA voorzit ter Bram Dieleman uit Spui. De Groote zal wel extra opvallen, want haar tenue is felroze en haar fiets is dat deels ook. „Ik vind roze gewoon mooi." Voor de derde keer doet de Scha- penboutse nu aan de toertocht mee. Omdat het-een geweldig spor tief evenement is en omdat het Esmeralda de Groote is helemaal in het 'Roses-roze'. foto Mark Neelemans doel van de rit haar erg aan spreekt. „Mijn ouders hebben alle bei kanker gehad, ze zijn gelukkig hersteld, maar je hoort het zoveel om je heen, kanker komt voor bijna iedereen dichtbij. Ook daar om fiets ik dus mee, uit solidari teit." Zorg met hart en zieI Curadomi, christelijke stichting voor thuiszorg, zoekt voor het team in Zuid Beveland een enthousiaste, betrokken collega voor de functie van ergotherapeut. Je bent opgeleid tot ergotherapeut, hebt ervaring in het werken met kin deren, bent flexibel inzetbaar en hebt bij voorkeur kennis van sensorische integratie. Daarnaast deel je de christelijke visie van onze organisatie. In deze functie zul je onder meer werkzaam zijn op een ZLM SBO school. Je werktijden zijn binnen schooluren. Meer informatie? Bel Helen van Wijngaarden - Harinck (0113) 33 30 32 of kijk op www.curadomi.nl.We zien uit naar je sollicitatie! Stuur je sollicitatiebrief per e-mail naar Curüdomi h.vanwijngaarden@curadomi.nl of per stichting voor thuiszorg post naar Curadomi, t.a.v. Helen van Wijngaarden, Laagewei 7,4464 AK GOES. Kijk snel op www.goedkopefiats.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 54