zeeland 125 Moord schokt inwoners St. Maartensdijk Zo veel positieve energie leder heeft een eigen verhaal bd store Eerste lustrum 'Vrouwen exposeren op Schouwen' CRIMINALITEIT Slachtoffer was fotograaf ...OP DE ZOMER COLLECTIE BIJ BOUWMAN LIFESTYLE Gelert Colixna tent Werkstraf voor mishandelen donderdag 9 juni 2011 door Geert Nijland SINT-MAARTENSDIJK - Normaal ge sproken kun je er een speld horen vallen, maar deze woensdag heerst er opwinding in Sint-Maartens dijk. Het Thoolse dorp is opgeschrikt door de moord op de 55-jarige fo tograaf Henry Meye. Het lichaam van de man werd gisterochtend vroeg aantroffen onderaan de trap in zijn woning aan de Keethil. De politie wil de identiteit van het slachtoffer niet bevestigen, maar meerdere omwonenden melden dat het om de fotograaf gaat. De politie kreeg om 01.15 uur afge lopen nacht de melding binnen dat de gewonde Meye onderaan zijn trap was aangetroffen door een kennis. Korte tijd later is de man overleden. Volgens een omwonende is er ge schoten in de woning, maar de po litie wil dit niet bevestigen. Voor in de middag was de technische re cherche volop bezig met foren sisch onderzoek in en rond de wo ning van het slachtoffer. Ook wor den buurtbewoners als getuigen verhoord. Henry Meye is van Surinaamse af komst en woont al jaren in Sint Maartensdijk. Een buurtbewoon ster omschrijft hem als 'hartelijk en voorkomend'. Tot het overlijden van zijn echtge note, nu enkele jaren geleden, was Meijer werkzaam als fotograaf Hij had zijn studio thuis en toonde daar onder meer bruiloftfoto's. Na de dood van zijn vrouw zou Me ijer zijn werk als fotograaf op een laag pitje hebben gezet. Hij stond op het punt naar Surina me af te reizen om zijn nieuwe vriendin te halen. Berichten dat in een garage naast de woning enige tijd geleden een hennepkwekerij werd aangetrof fen, worden door de politie beves tigd noch ontkend. RENESSE - Atelier Uit de Kunst aan de Stoofweg 5 in Renesse opent zaterdag 18 juni de deur voor het eerste lustrum van de ex positie 'Vijf vrouwen exposeren op Schouwen'. Initiatiefneemster en atelierhoud ster Marga Meijrink zegt met veel plezier elk jaar deze expositie te or ganiseren. „Ik had dit keer graag een over zicht willen tonen met werkstuk ken van alle kunstenaressen die hebben deelgenomen aan 'Vijf Vrouwen' Door overvolle expositie-agenda's is dat echter niet gelukt", zegt Meii- rink. Volgens haar is er bij deze vijfde editie echter toch veel moois te zien: keramiek van Joke Prins uit Renesse, sculpturen van Conny Polfliet uit 's Gravenpolder, bron zen beelden van Frida Overbeeke uit Goes, keramiek van Hanna Bol- ier uit Heinkenszand en schilde rijen van Nel Otzel uit Oude Ton- ge- Meijrink zelf toont nieuwe ontwer pen in haar collectie sieraden. De expostie in Atelier Uit de Kunst is van 18 tot en met 26 juni dagelijks te bezoeken van 10.30 tot 17.00 uur. De exDosanten geven graag uitleg over hun werk. inschrijvingen enkele dagen voor de start. Ik deed nooit iets aan sport tot vier jaar geleden. De eerste Ri de for the Roses was een mooie aanleiding om te gaan spor ten. Het is een mooi doel", vindt Marga Vermue, wethouder van Borsele. „Dat jaar heb ik in januari een fiets aangeschaft en ben ik in training gegaan voor die 120 kilo meter." „Die eerste keer was best pittig, het was hartstikke warm, maar die sfeer en de entourage en de men sen onderweg waren geweldig. Op Noord-Beveland had iemand zijn tuinsproeier over de weg gericht; reed je even door een gordijn van waterdruppels." De Ride kreeg Marga aan het sporten, want de fiets bleef ook na die eerste keer, en had nog een positief effect: de intrede van vrouwen in de Oude- landse tourclub. Marga was de eer ste. „De Ride brengt zo veel posi tieve energie in de samenleving. Gelukkig heeft niemand van mijn De Ride kreeg Marga Vermue aan het sporten. foto Ronald den Dekker naasten kanker, maar ik ken wel mensen die het hebben gehad en die er aan gestorven zijn. Nu ook fietst er een bekende van mij mee die kanker overleefd heeft. Zo sterk is ze alweer. Ik rij gemiddeld 27 km/u, maar het gaat niet om snelheid. Het is één groot feest." Bijna iedereen kent wel ie mand met een vorm van kanker of heeft iemand ver loren aan deze ziekte", zegt Wim Ravia uit Zierikzee. Voor de negen enthousiaste mensen met wie hij een team vormt voor deelname aan de Delta Ride for the Roses geldt in elk geval dat ieder zijn ei gen verhaal en dus motivatie heeft. „Zelf heb ik zowel mijn moe der als mijn schoonmoeder verlo ren aan deze vreselijke ziekte en momenteel ondergaat mijn zwa ger een zware chemokuur in de Daniël den Hoed Kliniek in Rotter dam. Hij vecht nu voor de tweede keer tegen leukemie. Mijn familie beseft als geen ander de belangen om KWF Kankerbestrijding te steunen", zegt Ravia. Die steun te verlenen door middel van fietsen spreekt hem zeer aan. Hij is lid van Toerclub Schou- niAn Thi „Llat- lonlr met een clubje te rijden. Acht kie Wim Ravia(midden) met zijn enthousiaste groep. foto Dirk-Jan Gjeltema zen voor 120 km en twee gaan van Joop), het echtpaar Frans en voor de 50 km. Ons team bestaat Eunice Muste, Leon Kooman, Bar- «i* Wre irvnn^pn Cor Tuffer- ry van Genderen. Gert-Tan van der mans, Patrick Jurfermans (zoon Sluis en Johan van Oeveren. www.bouwmanliff.style.nl domburg ooststraat 1 middelburg MARKT 73 goes GROTE MARKT1 renesse HOGEZOÖM 171 terneuzen NOORDSTRAAT 109 zoutelande LANGSTRAAT 13 Dames, heren kids-kleding van o.a: Gaastra, Riverwoods, Gant, Tommy Hilfiger, McGregor, Napapijri, Geisha, Maison Scotch, Vingino, Scotch Soda, NZA en Polo-jeans. Cadeau-interieur-artikelen van o.a: Rivièra-Maison, Riverdale, Bridgewater en Disenyo. AANBIEDING 2 persoons van 99.99 ni persoons van 129.99 m 69.99 i 79.99 www.bd-store.nl OUTDOOR FASHION ACTION Middelburg Achter de Houttuinen 34 Goes. Grote Markt 15 MIDDELBURG - De rechtbank heeft gisteren een 44-jarige Middelbur ger conform de eis veroordeeld tot een werkstraf van 240 uur en een voorwaardelijke gevangenisstraf van drie maanden. Op 3 februari van dit jaar kwam hij in beschon ken toestand thuis en kreeg bin nen de kortste keren ruzie met zijn echtgenote. Er ontstond een handgemeen en daarbij kneep hij haar keel dicht. Zijn dochter en twee zoontjes die tussenbeide wil den komen om erger te voorko men, werden eveneens bij de keel gepakt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45