gasten' CT7TTH zeeland 23 KORTING berco Roggenplaat krijgt als laatste grote turbines Maat Gidsje met Schouwse wandelingen Ondernemer moet 'illegale' studio's boven windsurfwinkel ontmantelen Ervaren trio van bedrijven tekent voor bouw hotel Omvorming van recreatiegebied kan in drie jaar aantrekkelijk shoppen Hennepdrogerij ontdekt door brandje motor donderdag 9 juni 2011 'Dit is een project van ondernemers uit de regio, daarom willen we ook graag met lokale aannemers werken.' Marco bij de Vaate, DPP Vastgoed Grevelingenmeer aanwezig. Met het ecohotel willen de onderne mers een nieuwe groep toeristen aantrekken die vooral op zoek is naar rust en ruimte, en die op hun vakantieadres ook willen ervaren. Daarnaast moeten de weiness-, zorg- en congresvoorzieningen er voor zorgen dat er ook gasten bui ten het hoogseizoen naar de kust komen. Met de bouw van het Ecoho tel is ruim 20 miljoen euro gemoeid, schat Marco bij de Vaate van DPP Vastgoed in. Een aanzien lijk deel moet bekostigd worden door de verkoop van hotelkamers aan particulieren. Die kunnen er zelf verblijven en de rest van de tijd de kamers laten verhuren. Een zelfde constructie wordt ook toege past bij Grand Hotel Ter Duin in Burgh-Haamstede, een project waarin Marco bij de Vaate en Leo van Vliet eveneens samenwerken. Beide partijen hebben ruim schoots ervaring in de recreatiesec tor. Zo is Van Vliet eigenaar van hotel De Zeeuwse Stromen in Ren- esse en heeft DPP meerdere recrea tieparken ontwikkeld. Ook de der de participant in het Ecohotel, Zee- lenberg Architectuur, is beslist geen onbekende in de recreatiesec tor. Het Ouddorpse bureau teken de onder meer voor Port Zélande. Nu het Grevelingenschap de ontwikkeling van het Ecoho tel heeft gegund, kunnen de plan nen in samenspraak met het schap en de gemeente Goedereede ver der worden uitgewerkt. Het con sortium neemt hier tot oktober de tijd voor. Daarna volgt de bestem mingsplanprocedure die in februa ri 2013 kan zijn afgerond. De om vorming van het terrein en de bouw van het hotel kan daarna be ginnen. Dat proces neemt een jaar in beslag, waardoor het hotel op z'n vroegst in juni 2014 open kan. Op De Punt is nu nog een leeg staand en verpauperd restaurant te vinden. Dat gebouw wordt ge sloopt. Ook het tijdelijke bezoe kerscentrum van het Grevelingen schap is er nu gevestigd. Dat wordt vervangen door een gloednieuw bezoekerscentrum, dat midden op de Brouwersdam moet verrijzen. lange vorststraat - goes MIDDELBURG - Een oververhitte motor van een roldeur zorgde er voor dat de brandweer gistermid dag in Middelburg op een hennep drogerij stuitte. De brandweer werd gealarmeerd over een bin nenbrand bij een bedrijf op indus trieterrein Arnestein. Medewer- -kers van een aangrenzend bedrijf zagen rook ontsnappen en sloegen alarm. Aangekomen bij het bewus te bedrijf moest de brandweer de deur forceren omdat er niemand in het pand aanwezig was. Bij in spectie van de loods stuitte de brandweer op de drogerij. BOBBE DAMESMODE WALSTRAAT 199 VLISSINGEN GIMBRÈRE DAMESMODE LANGE DELFT 16 MIDDELBURG door Ton van den Nouweland NEELTJE JANS - De Windwerkgroep Oosterscheldekering is begonnen met voorbereidingen voor de bouw van zeven nieuwe windtur bines op de Pijlerdam. Vier nieu we molens op het voormalige werkeiland Roggenplaat vormen het slotstuk van het Blokkenplan van landschapsarchitect Bosch Slabbers. De twaalf kleinere turbines op de Roggenplaat worden gesloopt. In de zomer van 2012 moeten de gro te vervangers er staan. De molens worden 120 meter hoog, met een ashoogte van 78 meter. Tegen de bouw kwam verzet vanuit Burgh-Haamstede. Dat werd in 2008 gestaakt toen de gemeente Schouwen-Duiveland via metin gen aantoonde dat de vier hoge turbines minder geluid maken dan de huidige twaalf Bij de Vluchthaven op Neeltje lans stonden al drie hoge turbines. Daar wordt er eentje bij geplaatst. Op Noordland Buiten staan er al twee op de noordelijke havendam, daar komen er nog twee op de zui delijke dam bij. Op Roggenplaat, Vluchthaven en Noordland ont staan zo drie rechthoeken van vier turbines: het Blokkenplan van Bosch 8c Slabbers. De turbines op Vluchthaven en Noordland wor den 125 meter hoog (ashoogte 80). Tuin- Serremeubelen Is in het seizoen 2011 gevestigd in VROUWENPOLDER AAN DE DORPSDIJK 31! Wê MaatGarant Tuin- Serremeubelen Dorpsdijk 31 Vrouwenpolder 0118 - 551 444 info@maatgarant.nl door Joeri Wisse WESTENSCHOUWEN - Het is voor Jan en Ellen Midavaine de voorlo pige bekroning op twintig jaar wandelen door Schouwen. Het nieuwe boekje met zestien wande lingen van de IVN-gids en onder nemer is vanaf vandaag te koop bij alle VW-kantoren op het eiland. Een zeehond met een vis in de bek kijkt de lezers vanaf de voor kant aan. „Die verwijst naar de Zeehondenroute van Renesse naar de Brouwersdam", zegt ]an. „De meeste routes zijn speciaal voor het boekje gemaakt." Vaak staat een thema, zoals Vikingen of Neanderthalers, centraal. Behalve een plattegrond, treft de wande laar ook veel extra informatie aan over de natuur en andere beziens waardigheden op de route. De wandelingen variëren behoor lijk in lengte. Zo is het 'Ommetje Slotbos Haamstede' 2,2 kilometer lang terwijl de Blote-voetenwande- ling een tocht van 25,5 kilometer is. Bij deze route staat ook waar mensen hun schoenen en andere bagage kunnen stallen. Een ander voorbeeld van de handige tips in het boekje zijn de vermeldingen van watertappunten onderweg. Het boekje kost 3,95 euro. Een Duitse versie is in de maak. door Jan van Ommen RENESSE - De Raad van State vindt zes studio's boven een windsurf winkel in Renesse geen verrijking voor het toerisme in Schou wen-Duiveland. De Raad is dan ook eens met de gemeente Schouwen-Duiveland die eerder een bouwvergunning weigerde voor de studio's, die elk 25 vierkante meter groot hadden moeten worden. De uitspraak is een tegenvaller voor Arjan de Vries van Windsurf ing Renesse. Hij vroeg eerder om een bouwvergunning voor zes stu dio's boven de winkel aan De Zoom 15. De kwestie sleept zich overigens al zestiem jaar voort. Al in 1995 deed De Vries een zelf de verzoek om studio's boven zijn winkel te bouwen. Het gaat niet om bed breakfast of hotelka mers, maar om tijdelijke woon ruimte voor mensen die in de ho reca werken. Daaraan is volgens De Vries zeer grote behoefte. De gemeente wees de aanvraag af omdat zes studio's boven de winkel niet in het plaat selijke bestemmingsplan passen. In het plan is slechts ruimte voor één woning boven de winkel. Eer der al keurde de Raad van State dat bestemmingsplan goed. Van de zes studio's zijn twee ka mers als slaapkamer bij de woning boven de winkel getrokken. De vier overige studio's wachten nog op legalisatie. Nu de Raad van State middels haar uitspraak de kant van de ge meente heeft gekozen zal De Vries de studio's moeten verwijderen. Al eerder was de gemeente met een handhavingprocedure begon nen, maar die is door allerlei oorza ken op de lange baan geschoven. Maar met deze uitspraak in de hand kan de gemeente Schou wen-Duiveland aandringen op ont manteling van de 'illegale' stu dio's. telfort.nl 08001707 (g)adslwinkc(.r

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 43