221 zeeland 'Minihotels op De Punt trekken nieuwe RECREATIE "Ok De Punt bij Ouddorp verandert de ko mende jaren in een eilandenrijk met Het aantal nkuwe banen dat het duurzame en luxe minihotels de deuren worden geopend. Foto-expositie Space Station 'Óp 'r best' pzc.nl/webwinkel Nederlanders overzee donderdag 9 juni 2011 pp,jÊLm„, Ecohotel oplevert als in juni 2014 BRUINISSE - In zorgcentrum In 't Opper in Bruinisse wordt morgen middag om 16 uur de expositie Op 'r best geopend. De tentoonstelling bestaat uit 18 foto's, gemaakt tij dens workshops van Space Sta tion. Dat is het theater zonder woorden voor mensen met een meervoudige beperking. De foto's zijn van Marijke Folkertsma, Silvia- Wennekes en Ans Overdevest. De expositie is tot juli te zien in het zorgcentrum. Tijdens de opening overhandigt Wim Capelle van aan nemersbedrijf lumelet een cheque aan Stichting Space Station. Het geld is bijeengebracht door perso neel en vrijwilligers. MENING GEVRAAGD Volgend jaar Pinksteren toch weer een echte Renessetour. Reageer op: www.pzc.nl/schouwen-duiveland Uitslag vorige stelling: 'Havenplein Zierikzee is niet op tijd klaar om subsidie te krijgen.' Eens: 74% Oneens: 26% Aantal reacties: 203 TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Het nieuws van vandaag staat op www.pzc.nl/schouwen-duiveland categorie dvd's en games door Joeri Wisse Bij een luxe viersterrenho- tel met honderdtwintig kamers denk je niet met een aan hier en daar wat groepjes gebouwen.met hotelka mers die bescheiden opdoemen uit een glooiend landschap aan de rand van het Grevelingenmeer. Toch past dit beeld het beste bij wat het Grevelingenschap voor ogen had bij de openbare aanbeste ding voor een ecohotel op De Punt nabij Ouddorp. „Het wordt zeker geen standaardhotel, in plaats van een hoog gebouw voor ziet het winnende plan in losse pa viljoens met hotelkamers", zegt Siemco Louwerse van GZH die na mens het Grevelingenschap de 'prijsvraag' had uitgeschreven. Voor Marco bij de Vaate van DPP Vastgoed uit Zierikzee was het al snel duidelijk dat er op De Punt geen conventioneel hotel van vier a vijf bouwlagen zou moeten ver rijzen. Samen met architect Thijs Zeelenberg en recreatieonderne mer Leo van Vliet vormt de pro jectontwikkelaar een consortium dat het gedateerde recreatiegebied aan de Brouwersdam onder han den mag nemen door er de ko mende jaren een complex met twaalf 'minihotels' en bijbehoren de voorzieningen te realiseren. De minihotels worden, net als het centrale gebouw met congreszalen en restaurant, deels 'verstopt' in heuvels op een terrein van zo'n 2,5 hectare groot. De glooiingen ont staan door dat er straks op het ter rein flink gegraven wordt om geul tjes en waterlopen te creëren. „We gaan het water naar binnen halen. Zo ontstaan er eilandjes, waardoor de belevingswaarde van het gebied groter en veelzijdiger wordt", voor spelt Bij de Vaate. De bestaande 'geborgen' sfeer op De Punt, die volgens het consor tium gekenmerkt wordt door de rijke begroeiing, moet zo veel mo gelijk in stand worden gehouden. Vanaf het meer krijgen de miniho tels een bescheiden uiterlijk, alhoe wel het wel de bedoeling is dat er #WEBWINKEL 14 gedramatiseerde documentaires Deze documentaireserie vertelt u over de Nederlandse pioniers die vanaf eind zestiende eeuw in kleine schepen hachelijke tochten ondernamen over de wereldzeeën op zoek naar handel, winst en avontuur! 4 dvd's, speelduur ca. 700 minuten, Nederlands ondertiteld. derdeel uit van het plan. Die zijn gesitueerd rond het bestaande zoetwatermeertje. „We hebben let terlijk de grens van ons werkge bied opgezocht, door een soort muur aan zuidoever van het meer tje te plaatsen. We onderzoeken of die gebouwd kan worden met een natuurlijke Zwitserse steensoort. Die zou zoveel zonlicht op kun nen nemen, dat je de sauna er mee kan verwarmen." Het hele project staat als het goed is bol van zulke duurzame toepassingen.HDe ambitie is immers om onafhanke lijk te zijn van externe energie bronnen. Een voorwaarde die ook in de aanbesteding is opgenomen. Niet alleen de gasten van het vier- sterrenhotel kunnen straks profite ren van het opnieuw ingerichte ge bied. Ook dagjesmensen zijn wel kom in het horecagedeelte of op één van de strandjes. „We vinden het juist leuk dat er levendigheid in het gebied ontstaat."' Bij het hotel komt geen jachtha ven, maar wel worden er steigers aangelegd zodat watersporters de i mogelijkheid hebben voor kortere periode aan te meren. Dergelijke faciliteiten zijn momen teel ook in andere delen van het Adviesprijs €49,95 Lezersprijs 24,95* vanuit elke kamer zicht is op het Grevelingenmeer. Echte blikvanger op De Punt wordt straks het centrale gebouw. In de voorlopige schetsen bestaat de gevel voor een groot deel uit glas, zodat vanuit het restaurant en de vergaderzalen een optimaal uitzicht is op het water. Verder maakt ook een reeks van weiness voorzieningen een belangrijk on-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 42