Zeeian PZC Boerenbioscoop in het vlakke land Eend SCHOUWEN-DUIVELAND 22 en 23 24 en 25 INITIATIEF Agrarisch Schouwen-Duiveland beleven op tribune van strobalen Nieuw jasje voor Muziektent Zierikzee almanak tuajüjd^a- staan we De Punt bij Ouddorp verandert in een rijk met hoteleilanden 21 Donderdag 9 juni 2011 Iedereen die meefietst in Ride for the Roses heeft een eigen verhaal Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Ali Pankow ELLEMEET - Toeristen uit stedelijke gebieden hebben vaak geen idee wat werken en leven in het boeren bedrijf nou eigenlijk inhoudt. „Wij willen ze dat op diverse manieren laten ervaren. Eén daarvan is een boerenbioscoop die we op vrijdag 5 augustus gaan houden op een stuk land van Mari Kristalijn in El- lemeet", laat voorzitter André Slootmaker van Agrarisch Schou wen-Duiveland (ASD) weten. Die boerenbioscoop is een vervolg op Roots Route, een kunst-fiets- ronde langs blow-ups van schilde rijen, foto's, ontwerpen en gedich ten die vorige zomer in akkers en weilanden stonden opgesteld. „Die route kwam in nauwe samen werking met Jaap Verseput van de Stichting Zonnemaire Buitenge woon tot stand. Hij heeft meerde re ideeën over hoe we agrarisch Schouwen-Duiveland kunnen la ten beleven. De boerenbioscoop is één van zijn voorstellen", zegt Slootmaker. „Met mooi weer komt dit evenement het beste tot zijn recht. We bouwen een tribune van strobalen met plaats voor een paar honderd mensen. De voorstel ling begint 's avonds om half tien als het al wat donkerder begint te worden", vult ASD-bestuurslid Wim Roskam aan. Volgens hem moet het een bijzon dere ervaring zijn middenin het vlakke land te zien hoe akker bouw, veeteelt, visserij en toeris me zich manifesteren hier in de re gio en hoe ze elkaar beïnvloeden. „Jaap Verseput maakt voor ons een film van circa anderhalf uur waar al die sectoren in worden be licht", zegt Roskapi. Mocht het onverhoopt slecht weer zijn dan wordt de bioscoop ver plaatst naar de schuur bij Krista lijn. Hoewel de boerenbioscoop kleinschaliger van opzet is dan Roots Route vorig jaar,- zijn er wel kosten aan verbonden. „We krijgen een bijdrage van de Stich ting Renesse en diverse agrarische en toeristische ondernemers spon soren deze activiteit. De toegang voor de boerenbioscoop is gratis, want we willen de drempel zo laag mogelijk houden", zegt Ros kam. Andere promotie-activiteiten van de agrarische sector deze zo mer zijn de fietsavonden met steeds een bezoek aan een bedrijf en de open dag op 2 juli in het ka der van Nieuwerkerk Bruist bij een melkveehouderij, kippenbedrijf, ffuitsorteerder en landbouwbe drijf met recreatie-activiteiten. ZIERIKZEE - Onder het motto 'het werd tijd' ondergaat de muziektent op het Havenplein in Zierikzee een schilderbeurt. Het werk wordt uitgevoerd door Rob van der Zande uit Ouwerkerk. Hij heeft het karwei aangemeld voor de nationale schildersvakprijs 2011. De jury heeft Van der Zande inmiddels ook gese lecteerd voor die prijs. Derhalve wordt van de ze schildersbeurt een filmpje gemaakt dat op de website www.schildersvakprijs komt te staan. De muziektent werd in 1999 flink geres taureerd. Dat gebeurde op verrassend particu- Jubileumtrekking 10 juni lier initiatief van inwoner Fred van Herpen, die er 250.000 gulden voor over had het deso late aanzien van het bouwwerk te verbeteren. foto Dirk-Jan Gjeltema Tip? redactie@pzc.nl www.nz.nl OPEN VOOR AL JE VRAGEN a. lAj' H VAN 18.00 TOT21.00u J yV* Hogeschool j^pZeefond In één klap is zijn hoop dat de mens heid ook best iets goeds kan beteke nen voor de natuur, verdwenen. Bij het binnenrijden van Middelburg ziet de Zierikzeeënaar een deux-che- veaux (beige met paarse achterdeu ren) stoppen voor een groen verkeers licht. Bij nadering krijgt hij in de ga ten waarom. Een moedereend loodst haar drie piepende jongen over de drukke weg naar de slootkant. Na een korte aarzeling besluit ze dat het blik niet vijandig is. Zodra ze de veili ge berm bereiken, ziet de automobi list hoe de moedereend in gevechts houding springt. Een gitzwarte kraai neemt in zijn duikvlucht een kuiken in zijn bek en vliegt ervan door. Het blik is soms genadeloos, maar verliest het van de natuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41