sport 133 in Tour Zeeland voor eindoverwinning Hans Dekkers denkt in Delta Tour Zeeland vooral aan ploegbelang {Ond donderdag 9 juni 2011 nu al terugtrekt Programma door René van Stee IJZENDIJKE - Hoewel Hans Dekkers nog niet de oude is, kijkt hij reik halzend uit naar de Delta Tour Zeeland. Persoonlijk succes ver wacht de IJzendijkenaar niet te kunnen vieren, maar met name zijn ploeggenoot Aidis Kuopis bij het Belgische Landbouwkrediet zou de komende dagen hogen ogen moeten kunnen gooien. De rappe Litouwer won dit jaar al de Ronde van het Waasland, de Grote ï-Mei Prijs en de derde etap pe in de Ronde van België. Ook waren er reeds vier podiumplaat sen voor de renner uit het voorma lige Oostblok. „Aidis zal de man zijn die we uitspelen. Veel zal af hangen van de proloog. Als hij die goed doorkomt, zullen we heel at tent moeten rijden en veel werk voor hem moeten opknappen om ervoor te zorgen dat hij kan blij ven meedoen om de eindzege", vertelt de dertigjarige Zeeuws-Vla ming. Dekkers, in maart vader geworden van zoon Jens, heeft in de Delta Tour Zeeland al eerder met dit bijl tje gehakt. In 2009 leverde hij een belangrijke bijdrage aan de eind overwinning van Tyler Farrar, toenmalig ploeggenoot bij Gar- min. In die editie veroverde de Amerikaan meteen de leiderstrui in de proloog. „Zoiets straalt ook af op jezelf Bij de ploeg van een winnaar rijden is altijd prettig." Dekkers is iemand die het vuile werk niet schuwt, ook al is hij van nature een renner die behoort mee te doen om de prijzen. Dat komt er al ruim een jaar niet van, omdat hij nog altijd kampt met de naweeën van een virusinfectie aan de luchtwegen. „Ik ben behoorlijk veel kwijtgeraakt. Het loopt nog al tijd niet zoals het hoort, maar toch zit ik redelijk op schema. M'n ech te souplesse moet ik nog zien te rug te krijgen. Ook moet er nog veel gebeuren aan rn'n herstelver mogen en m'n koershardheid. Maar dat zit er langzaam maar ze ker aan te komen." Een bewijs daarvan vormt de Be verbeek Classis, waarin Dekkers deel uitmaakte van een kopgroep die uitdunde van vijftien naar drie man. „Daarin werden we pas in de laatste twee kilometer terugge pakt. Dat geeft vertrouwen." Ver der werd mede dankzij zijn inspan ningen Kuopis in een zetel in de naar de eindsprint van Ronde van het Waasland gebracht. „En daarin vrijdag 10 juni 2011 18.00 uur: Start proloog. Locatie Bad huisstraat bij Leeuwentrap in Vlissingen. Finish in Badhuisstraat bij Stadhuisplein. 20.45 uur; Aankomst laatste renner. zaterdag 11 juni 2011 11.45 uur: Huldiging eerste drie renners proloog plus uitreiking leiderstruien. 12.00 uur: Tekenen presentielijst door de renners en opstellen renners en vol gers. 12.30 uur: Start eerste etappe. Locatie: Markt Middelburg. Ca 16.27 uur: Eerste doorkomst op fi- nishparkoers Nansenbaan te Goes. 16.40 uur: Tweede doorkomst. 16.52 uur: Finish eerste renner(s). 17.10 uur: Huldiging eerste drie renners van de etappe en uitreiking leiderstruien. zondag 12 juni 2011 11.00 uur: Tekenen presentielijst door de renners en opstellen renners op de Markt. 12.00 uur: Start tweede etappe. Locatie: Markt/Stadhuisplein te Terneuzen. 15.19 uur: Doorkomst Kennedylaan, Ter- neuzen. 15.53 uur: Doorkomst bij finish, Binnen- vaartweg te Terneuzen. 16.26 uur: Finish tweede etappe. 16.35 uur: Huldiging eerste drie renners van de etappe en uitreiking leiderstruien. NB. Veel van de aangegeven tijden zijn in dicatief. Voor alle routes en doorkomsttijden zie www.deltatourzeeland.nl loften) en zijn landgenoot Graeme Brown. Tenslotte zijn er ook nog stoemper Sebastian Langeveld, die dit jaar de Omloop Het Nieuws blad won en vijfde werd in de Ronde van Vlaanderen, en co ming-man Coen Vermeltfoort. Ra bobank lijkt zo sterk, dat ze elke pion op elk gewenst tijdstip naar voren kunnen schuiven. Het wordt misschien ook weer eens tijd dat de beste profploeg van Ne derland de eindoverwinnaar van de Delta Tour Zeeland levert. Vo rig jaar werden Jos van Emden en Graeme Brown tweede en derde, in 2009 en 2008 deed de ploeg niet mee. Aan de andere kant, er zijn flink wat kapers op de kust. Veel ploegen sturen hun beste sprinter naar Zeeland. Zo heeft Landbouwkrediet de Litouwer Ai dis Kruopis, Veranda's Willems Stefan van Dijk, Franpise des Jeux de Wit-Rus Hutarovich en het Franse talent Offredo en Farnese Vini Andrea Guardini. Skil laat Kenny van Hummel thuis, maar het Duitse talent Marcel Kittel is minstens evensnel als de Neder landse sprinter. Door de komst- van worldtour- ploeg Leopardtrek, dankzij een bij drage van de Zeeuwse Verzekerin gen op het laatste moment nog aan het veld toegevoegd, kan ook Tom Stamsnijder een gooi naar de zege doen. Hij moet het doen zon der de Italiaan Daniële Bennati, die ook wilde starten. Hij is echter nog niet voldoende hersteld, van een zware val. maakte hij het uitstekend af" On danks die lichtpuntjes, is Dekkers nog niet geheel tevreden. „Natuur lijk, het is al grote winst dat ik koersen zoals de Ronde van Dren the, de Scheldeprijs of het Waas land fatsoenlijk uitrijd. Dat was vo rig jaar heel anders. Toen was ik bij wijze van spreken al gedoucht toen er nog gefinisht moest wor den. Toch wil je meer. Omdat je sportman bent, maar ook omdat je weet dat er echt meer inzit, maar dat je geduld moet hebben totdat het er weer eens uitkomt." Zijn koersdagen tot dusverre, hoog uit twaalf, vallen Dekkers dan ook niet mee. „Ik had gehoopt op meer, ook al verloopt alles volgens plan. In Picardië of Duinkerken had ik graag gereden, omdat zulk soort koersen me liggen. Maar nog maals, ik zal geduld moeten be trachten. Daar heb ik me ondertus sen ook bij neergelegd." In juli vertrekt Dekkers naar de Verenigde Staten, waar hij in drie weken tijd minstens zestien koer sen zal rijden. Die zullen moeten bijdragen aan een succesvol najaar. De laatste weken zocht hij tijdens de training regelmatig de kasseien op. Met name in de etappe Temeu- zen-Terneuzen zullen de renners die in ruime mate op hun pad vin den. De enige Zeeuwse deelnemer aan de Delta Tour Zeeland denkt echter niet dat dit oncomfortabele plaveisel van doorslaggevend be lang in de koers zal zijn. „Het zal eerder afhangen van de wind. En dat hoort eigenlijk ook wel in een Zeeuwse koers." Hans Dekkers zweep als het gaat om het aantrekken van wielerploegen. foto Peter Nicolai Sebastian Langeveld won de Omloop Het Nieuwsblad.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 33