21 zeeland Enquête is voorlopig Van Heukelom in het nauw Ouwezakkenbak PZC donderdag Door het gezondheidsonderzoek naar de effecten van de uitstoot van Thermphos moet de ongerust heid van omwonenden worden weggenomen. De krant 6 weken voor 18 euro! donderdag 9 juni 2011 door Willem van Dam De recensies zijn weinig vleiend: 'een ouwezak kenbak', 'een trutten- kar' en meer van dat soort kwalificaties. Sinds kort rij den we rond in een Opel Zafïra. Voor de onwetenden: dat is een MPV, hetgeen Multi Purpose Vehicle betekent - een automobiel dus die voor meerdere doeleinden kan worden gebruikt. We kunnen er zeven mensen in proppen - da's prettig, want we bezitten zo langzamerhand een complete kud de kleinkinderen. Dankzij een ver nuftig systeem kunnen we een paar stoeltjes.in de vloer laten zak ken en hebben we (hocus, pocus, pilatus, pas!) plots een bestelbus, waarmee vele kratten bier en do zen vol Ikea-meubilair vervoerd kunnen worden. Op de waarderende reactie van de overbuurman na ('Zo, jullie zijn er wél op vooruitgegaanontvingen we uit vrienden- en kennissen kring echter slechts smalende op merkingen; - „Goh, gaan jullie een koeriersbe drijf beginnen?" - „Hé Willem, nooit gedacht dat jü bestuurder van een bejaarden taxi zou willen worden." Vervolgens stapten ze grijnzend in hun snelgesneden Alfa Ro meo's, Volvo's en Citroëns en re den zij hikkend van de lach onze straat uit Laat ze lekker lullen, zeiden we te gen elkaar. Oké. Ons Opeltje is niet echt een model voor de Snelle Jelle. Maar zie ons eens zitten. Wij glijden te vreden met onze grijze Zafïra over 's heren wegen. Wel eens het genot van cruise control geproefd? Toetsje indrukken en huppetee, ontspannen zoeven we over de snelweg. En dankzij de hoge in stap hoeven we onszelf niet lan ger moeizaam in en uit ons ver voermiddel te takelen; als een ga zelle spring ik achter het stuur. Gisteren kwam het eerste tele foontje: - „Zeg Willem, we moeten van de week een voorraad brandhout op halen, jij hebt toch zo'n handig au tootje, zouden we misschien...?" We laten ze lekker lullen. PS: dit stukje is NIET gesponsord door meneer Opel. THERMPHOS Heeft u last van korta demigheid? Jeuk? Huiduitslag? Slape loosheid? Heeft u hinder van rook van wegverkeer? Bedrijven? Scheep vaart? De gezondheidsenquête van de GGD Zeeland over Thermp hos bevat een lange lijst vragen. En als het goed is, geven de ant woorden een beeld van de effec ten van de uitstoot. De vragenlijst is maar een deel van het onderzoek. Er wordt ook beke ken of er rond het Sloegebied meer kanker voorkomt dan elders in Zeeland, hoewel daar tot nu toe nooit aanwijzingen voor zijn ge weest. „Er zijn geen afwijkende cij fers", zei directeur Ronald de Meij van de GGD gisteren bij de presen tatie van het gezondheidsonderr zoek. „Maar we willen dat echt uit sluiten. We hebben ook alle huis artsen in het gebied ondervraagd; die zeggen dat ze geen afwijkend beeld zien." Er is speciale aandacht voor medewerkers van bedrijven in het gebied: uit eerder onder zoek van het onderzoeksinstituut RIVM bleek al dat de normen voor schadelijke stoffen op het in dustrieterrein zelf worden over schreden. De komende maanden doet het RIVM in de omgeving van de fos- forfabriek onderzoek naar schade lijke stoffen in de lucht: er wordt op twee plaatsen in de buurt per manent gemeten. Om duidelijk heid te krijgen over de uitstoot in het verleden, worden oude filters onderzocht die Thermphos nog in het bezit heeft. Die kunnen duide lijkheid geven over de uitstoot van zware metalen. Bovendien willen onderzoekers weten welke stoffen zich in de inmiddels beruchte rookpluim van Thermphos bevin den: ze gaan 'pluimjagen'. De te hoge uitstoot van dioxine en zware metalen door Thermphos is de aanleiding voor het onderzoek. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118-43 4010 E: redactie@pze.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzcnl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162,4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145,4530 AC Temeuzen T: 0115-64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80,4300 AB Zierikzee T: 0111- 45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krantniet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 9910 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229,4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 25,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 71,95 (acceptgiro €74,95) Jaar €274,95 (acceptgiro €277,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst Deze gegevens kunnen gebruikt worden pm u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail"adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 71,95 per kwartaal (nam) een doorlopend abonnement m^fbttalihg per accept van 74,95 per kwartaal'(NAii) D ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste.3 maanden geen proef gehad) (P6) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088-013 9910 Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaal zorgvuldig om mei persoonsgegevens In hel colofon Irett u nadere informatie aan. middelburg - Gedeputeerde Ge orge van Heukelom (SGP, jeugd zorg) heeft wat uit te leggen. In de Staten van Zeeland is twijfel ont staan over de vraag of hij wel de waarheid heeft gesproken over het ontslag van de raad van toezicht bij Bureau Jeugdzorg. Van Heukelom ontsloeg in april voorzitter Arnold Smeels van die raad en schoof de andere leden aan de kant. Aanleiding: de gang van zaken rond de benoeming van een nieuwe directeur. De gedepu teerde vertelde de Staten dat hij niet wist wie daarvoor de kandi daat was. Uit een gespreksverslag dat Smeels naar de leden van Pro vinciale Staten heeft gestuurd, blijkt het tegendeel. Ger van Unen (SP) stelde gisteren in de Statencommissie bestuur, fi nanciën en welzijn vast dat de ge deputeerde een politieke doodzon de heeft begaan als blijkt dat hij de Staten onjuist en onvolledig heeft ingelicht. Arjan Beekman (CU), die de kwestie in mei in de Staten aan de orde stelde, zei de indruk te hebben dat Van Heukelom hoe dan ook van Smeels af wilde. De gedeputeerde ging zelf niet op de zaak in, omdat Smeels zijn ont slag in een juridische procedure aanvecht. Die procedure kan enke le maanden duren. De Statenleden willen de kwestie opnieuw aan de orde hebben, in de Statenvergade ring op 27 juni. Gezondheidsonderzoek Thermphos Nieuw en St. joosland Oost-Souburg Nieuwdorp Ritthem Borssele meetpunten voor continue metingen (3) op terrein Zalco opleidingscentrum politie 's-Heerenhoek Bewoners van zeven dorpen rond het Sloegebied krijgen een vragenlijst in de bus. Het RIVM gaat metingen verrichten naar schadelijke stoffen. Er wordt gemeten hoeveel fijnstof en zware metalen (chroom, koper, lood, cadmium fosfor, kwik en dioxine) er in de lucht zit

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 2