Coffeeshop klaagt concurrenten aan Zeeland achter de draaitafel Muziekles IvAcloML Eend VLISSINCEN Rechtszaak van Home Grow tegen gemeente, Aarden en Purple WALCHEREN 22 en 23 24 en 25 almanak MIDDELBURG - Karei (wit petje), Imanuel, Jos, Jaimy en jason (vlnr) kregen woensdag les van DJ Big- BassBomb. De jongens zijn alle maal cliënt bij stichting Juvent in Middelburg en mochten even ach ter de draaitafel gaan staan en zelf muziek maken. De workshop werd mogelijk ge maakt door stichting Dancetour Goes en studenten van de Hoge school Zeeland. Die verzorgden een middag voor de kinderen van Juvent, met nog meer leuke activi teiten, waaronder dansles. Bij Juvent worden kinderen en jon geren tot 23 jaar geholpen die bij voorbeeld licht verstandelijk ge handicapt zijn, gedragsproblemen hebben of tijdelijk niet thuis kun nen wonen. Sommigen wonen in een gezinsvervangend tehuis. Stichting Dancetour verzorgt be halve een gratis dance-evenement ook activiteiten waardoor kinde ren en jong-volwassenen bij elkaar komen. De activiteitenmiddag was bedacht omdat bijvoorbeeld kinde ren met een verstandelijke beper king vaak niet de kans hebben om naar een dance-evenement te ko men. Daarom kwam Dancetour nu eens zelf naar de kinderen toe. Van 13.30 tot 16.00 uur mochten kinderen tot twaalf jaar achter de draaitafel staan, daarna gaf DJ Big- BassBomb les aan de oudere jeugd. foto Izaak Verkeste Donderdag 9 juni 2011 Tip? walcheren@pzc.nl door Emile Calon VLISSINCEN - De Vlissingse coffee- shophouder Ad Koole (Home Grow) stapt naar de rechter om sluiting van zijn zaak te voorko men. Tegelijker vraagt hij de rech ter om de gemeente te dwingèn zijn concurrenten Aarden en Purple tijdelijk te sluiten. De gemeente Vlissingen probeert al enkele jaren Home Grow te slui ten. In eerste instantie lukte dat niet omdat de gemeente, aldus raadsman Rini Moeliker, 'het ver keerd aanpakte'. "Na ontdekking daarvan is er een nieuw besluit ge nomen dat wel een serieuze be dreiging vormt voor het voortbe staan van Home Grow. Volgens Moeliker wil de gemeente Vlissingen die coffeeshop in de Kasteelstraat sluiten omdat Koole in het verleden is veroordeeld voor het kweken van zijn eigen wiet. Hij deed dat destijds omdat hij geen zaken wilden doen met criminelen. Hij is daar, aldus Moeli ker, mee gestopt omdat hij inziet dat zoiets niet mag. Koole vindt het volgens zijn raads man niet eerlijk dat hij nu wordt gepakt terwijl de andere twee cof feeshops in Vlissingen niet wor den vervolgd. „Terwijl ze aantoon baar de gedoogregels hebben over treden." Volgens de raadsman heb ben de beide coffeeshops reclame voor zichzelf gemaakt', 'wat niet mag'. Voor de coffeeshop van Aar den in de Kerkstraat stond gerui me tijd een sandwichbord met de tekst dat de coffeeshop open was. In Purple werden volgens de advo caat aanstekers uitgedeeld met naam van die coffeeshop. Moeliker stelt dat volgens de gedoogregels van de gemeente die beide coffee shops gesloten moeten worden voor zes maanden. De gemeente Vlissingen en de eige naar van Aarden wilden gisteren geen commentaar geven op de rechtszaak. Bedrijfsleider Danny Musters van Purple vindt het wel heel vreemd dat de ene coffeeshop eist dat de andere twee moeten sluiten. Volgens hem werden de aanstekers al sinds de opening van de zaak uitgedeeld en stond alleen maar de naam van het bedrijf er op. De politie heeft enige tijd te rug gevraagd te stoppen met dat uitdelen. Musters: „Dat hebben we gedaan." Het bord voor Aarden is ook al geruime tijd niet meer ge zien. De rechtszaak tegen de gemeente en beide coffeeshops dient donder dag 23 juni. Historische stadswallen van Veere ontsloten als wandelpark Iedereen die meefietst in Ride for the Roses heeft een eigen verhaal 10 juni Tip? redactie@pzc.nl In één klap is zijn hoop dat de mens heid ook best iets goeds kan beteke nen voor de natuur, verdwenen. Bij het binnenrijden van Middelburg ziet de Zierikzeeënaar een deux-che- veaux (beige met paarse achterdeu ren) stoppen voor een groen verkeers licht. Bij nadering krijgt hij in de ga ten waarom. Een moedereend loodst haar drie piepende jongen over de drukke weg naar de slootkant. Na een korte aarzeling besluit ze dat het blik niet vijandig is. Zodra ze de veili ge berm bereiken, ziet de automobi list hoe de moedereend in gevechts houding springt. Een gitzwarte kraai neemt in zijn duikvlucht een kuiken in zijn bek en vliegt er van door. Het blik is soms genadeloos maar verliest het van de natuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21