io werken in de zorg urkwerkS in ae 2or9 Nigel Simmonds (so), coiijnspiaat woensdag 8 juni 2011 kinderen werk, ga ik in eerste instan tie meestal uit van spelvormen en komt de aanraking later. Wat is uw opleiding? Ik heb eerst HBO Sociale Pedagogi sche Hulpverlening gedaan en daarna eên zesjarige deeltijdopleiding aan het Wetenschappelijk Instituut voor Hap tonomie in Grave. Wat is het leuke van uw vak? Het contact met mensen. Ik ben met de kleinste verandering al tevreden. Wat is minder leuk? Het regelwerk rond bijvoorbeeld verze keringen en andere formaliteiten. Hoe kijkt men tegen uw werk aan? Sommige mensen vragen zich af wat ze ermee moeten. Maar steeds meer mensen worden aangesproken door het menselijke aspect. In feite zijn er twee kampen. Voor sommige mensen lijkt het zweverig. Dat is het echter ze ker niet. Geeft dit werk voldoening? Meer dan dat. Het is echt heel mooi. Ik krijg van cliënten dan ook veel posi tieve reacties. I m -x Monique Kreikamp (37), viissingen Haptonoom Waarom haptonomie? Ik vind dat in de zorgverlening niet het protocol centraal moet staan maar juist het menselijke, het gevoel. In de haptonomie staat dat gevoel centraal. Het laat het hoofd en het hart samen werken. Wat doet een haptonoom? Een haptonoom spreekt iemand aan op zijn gevoelsleven. De aanraking tus sen therapeut en cliënt is hierbij een belangrijke ingang. Via aanraking kom je in contact met in het lichaam opge slagen gevoelens. Die aanraking kan heel simpel betekenen met je rug te gen elkaar aanzitten of je hand op ie mands rug leggen waardoor je de cliënt vraagt zich met jou te verbin den. Door dat lichamelijke contact kan de cliënt zijn eigen kracht aanbo ren en zijn eigen problemen ontdek ken. Als haptonoom ben je dus alleen het hulpmiddel. Omdat ik veel met Waarom een haan in de zorg? Ik werkte eerst in het bankwezen waar het commerciële aspect me te gen stond. Ik heb liever met het men selijke aspect te maken dan met het zakelijke. Daarom heb ik een overstap gemaakt. Werken in de de zorg kent vele gezichten. Vakmensen zijn op tal van terreinen actief. Terwijl buitenstaanders het werk al snel typeren als 'zwaar', spreken deze professionals zonder uitzondering met liefde en betrokkenheid over hun vak. door Ina Kuik Waarom een baan in de zorg? •Tot voor zeven jaar werkte ik in Enge land als ingenieur. Toen ik rugklachten kreeg, kwam ik uiteindelijk bij een chi ropractor terecht. Die behandelingen hebben me toen heel erg geholpen. Ik was in die tijd echter ook op zoek naar een nieuwe uitdaging in mijn le ven; een carrière switch. Ik besefte dat dit de uitdaging was waarna ik op zoek was. Waarom chiropractie? Als chiropractor kan ik met mijn han den en mijn hoofd werken en andere mensen helpen. Die combinatie van werken met hoofd en handen is voor mij heel belangrijk. Wat doet een chiropractor? Een chiropractor helpt mensen met pijnklachten in spieren of gewrichten door middel van manuele therapie. Ik ga altijd op zoek naar de oorzaak van de pijnklachten. Ik kan alleen helpen als het om lichamelijke klachten gaat van spieren, gewrichten of zenuwen. Als ik tijdens mijn onderzoek merk dat bijvoorbeeld het om geestelijke klachten gaat of klachten die veroor zaakt worden door organen, verwijs ik de patiënten door naar de huisarts. Wat voor opleiding hebt u gedaan? Ik heb de vierjarige opleiding voor chi ropractor gevolgd aan de Chiropractie College in Bournemouth, Engeland. Omdat ik geen medische achtergrond had, heb ik gedurende een jaar een vooropleiding gedaan. Je moet name lijk fysiotherapeut, verpleger of arts zijn om direct te worden toegelaten. Wat is het leuke van uw werk? Ik geniet ervan dat ik de vaardigheid van mijn handen kan gebruiken in combinatie met mijn intelligentie.Ook behandel ik veel verschillende men sen, waardoor iedere dag anders is. Wat vindt u minder leuk? Het administratieve werk doe ik min- der graag. Hoe kijkt men tegen uw werk aan? Volgens mij vinden andere mensen het een leuke baan. Geeft dit werk u voldoening? Ik ben heel tevreden. Chiropractor

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 74