URKUJERKS werken in de zorg7 Petra Burgers (48), Middelburg Diana Schipper (48), Middelburg woensdag 8 juni 2011 enorme diversiteit. Alles wat ik leuk vind, vind ik terug in mijn werk. Ik ben wel eens alleen manager ge weest, maar toen miste ik het directe contact met de mensen die zorg no dig hebben. Voor mij is het werk aan bed belangrijk en ik vind het leuk om het organiseren erbij te doen. Het prettige van de verschillende vormen van zorg is dat ik met mensen van al lerlei leeftijden te maken krijg. Wat is minder leuk? Dat de zorg tegenwoordig afhankelijk is van afgepaste tijden. Het is dikwijls schipperen om toch dat beetje extra zorg te kunnen geven dat soms toch nodig is. Hoe kijkt men tegen uw werk aan? Sommige mensen denken ook dat werken in de terminale zorg verve lend is. Natuurlijk is niemand blij wan neer iemand sterft maar het is heel waardevol als je een zieke en de fami lie kunt helpen het laatste stukje van het leven te verlichten. Dat geeft echt voldoening. Hebt u nog andere ambities? Nog volop. Ik zou de gaten in zorg nog meer willen opvullen. Wat voor werk doet u? Ik werk als verpleegkundige in de nachtdiens. Soms is dit terminale thuiszorg en soms is dit ambulante zorg voor korte zorgmomenten. Daar naast ben ik bij de Zorgcentrale eer ste aanspreekpunt tijdens avonden en weekenden. Ook heb ik met een vriendin de Stichting Zorgeloos opge zet. Die stichting organiseert week- endopvang voor kinderen met autis me op een vakantiepark in Domburg. Drie banen. Hoe combineert u dat? Het is allemaal parttime werk. De mo menten dat ik niet werk besteed ik als alleenstaande moeder aan mijn twee autistische kinderen. Wat voor opleiding hebt u? HBO Verpleegkunde en een post HBO opleiding Operationeel Manage ment. Wat is het leuke van uw werk? Mede door de verschillende banen de Waarom een baan in de zorg? Voor mij stond het als kind al vast dat ik verpleegster wilde worden. Omdat ik graag iets waardevols wil doen voor andere mensen. Verpleegkundige Werken in de de zorg kent vele gezichten. Vakmensen zijn op tal van terreinen actief. Terwijl buitenstaanders het werk al snel typeren als 'zwaar', spreken deze professionals zonder jj-j ?nm uitzondering met liefde en betrokkenheid over hun vak. door Ina Kuik Waarom een baan in de zorg? Als kind vond ik het al leuk om met mensen om te gaan. Ik wilde anderen altijd helpen en beter maken. Waarom fysiotherapie? Toen ik met fysiotherapie begon, be stond dat vooral uit massage. Het was echt werken met je handen waarbij je vooral fysiek contact had met je pa tiënt. Ik kon voelen met wat voor mens ik te maken had. Spieren maak te ik los door het masseren. Tegen woordig is het binnen de fysiothera pie 'hands off. De moderne fysiothe rapie bestaat vooral uit het de patiënt zelfstandig maken door oefeningen en adviezen. Of het lesgeven en bewe gingstherapie in groepen.lk vind het erg prettig dat ik deze twee vormen kan combineren. Mensen vinden het ook prettig als hun spieren los gemas seerd zijn voor ze aan de oefeningen beginnen. Wat voor opleiding heb je nodig? De 4-jarige dagopleiding fysiotherapie. Wat zijn de leuke kanten van uw vak? Het directe contact met mensen van alle leeftijden. Vooral bij oudere men sen vind ik het erg leuk om hun le vensverhalen te horen. Wat zijn de minder leuke kanten? De uitgebreide administratie. Verzeke ringen vragen tegenwoordig uitvoeri ge dossiervorming. Hoe kijkt men tegen uw werk aan? Volgens mij vinden andere mensen het best een interessant vak waar ze ook vertrouwen in hebben. Ze staan open voor adviezen. Het is dan ook al tijd druk op de praktijk en zelfs als mensen het zelf moeten betalen, blij ven ze komen. Geeft dit werk de verwachte voldoening? Zeer zeker. Dit ondanks het feit dat het een energie etend vak is. Maar het is altijd weer fijn als je mensen aan het lopen krijgt of wanneer ie mand met pijn binnenkomt die daar na fluitend naar huis gaat. Hebt u nog andere ambities? Die heb ik al waar gemaakt want ik heb aan mijn praktijk een medische fïttness toegevoegd. En voor de ont spanning heb ik recent een wellness afdeling bijgebouwd. Fysiotherapeut

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 71