6l binnenland 'Airco ervaren we hier als een Digitale televisie nu de eerste 3 maanden gratis Deel Kamer keert zich tegen lange missie Libië POLITIEMISSIE Driehonderd Nederlanders arriveren deze maand voor de trainingsmissie in de Afghaanse provincie Kunduz. Hun onderkomens in omgebouwde zeecontainers zijn bijna klaar. Ambtenaren tegen cao-plan gemeenten Europese weg vrij voor kilometertaks woensdag 8 juni 2011 Digitaal tv-kijken met Digitenne van KPN - Voor maar 9,- per maand ontvangt u de 23 meest bekeken tv-zenders en de 18 best beluisterde radiostations - Met Digitenne kijkt u bijna 50% goedkoper tv dan dat u analoog tv-kijkt via UPC of Ziggo* Bestel nu snel op: www.kpn.com/pzc of bel: 010-266 09 06 (lokaal tarief) De kwartiermakers zijn aar dig op streek voor de lege ring van de Nederlandse po- litietrainingsmissie. Driehon derd man kunnen terecht in het kampement in Kunduz. door Gerard den Elt Rode rozen bloeien er al in Kunduz. Op de basis buiten de Afghaanse pro vinciehoofdstad doen de bloemperken een beetje aan thuis denken, zegt luitenant-kolonel Tjeerd Blankestijn vanuit Kunduz. Blankestijn is commandant van het Deployment Element, zoals het contingent kwartiermakers wordt genoemd. „Dit is de graan schuur van Afghanistan", zegt Blankestijn. „Als ik over de muur rond de basis kijk, is alles groen en zie ik de rivier de Kunduz in het dal beneden meanderen. Aan wa ter is hier geen gebrek." In amper twee maanden tijd heb ben zijn mensen de legering van circa 300 militairen en politietrai- ners in Kunduz in orde gemaakt. Ook de onderkomens voor de 200 man die in Mazar-e-Sharif worden gestationeerd en later arriveren, vorderen gestaag. Medio juni wor den de eerste politietrainers in Kunduz verwacht. Tegen die tijd is alles klaar voor een behoorlijk ver blijf. Bij lokale leveranciers zijn zeecontainers gekocht, die zijn om gebouwd tot slaap- en woonver trekken, compleet met riolering. De bouwwerkzaamheden zijn uit gevoerd in buitentemperaturen die soms oplopen tot boven de 50 graden. „Je wordt hier door de om standigheden redelijk gesloopt", zegt overste Blankestijn telefo nisch vanaf de basis, die wordt ge deeld met de Duitse gastheer. Vooral de eerste weken in tenten waren zwaar. Sinds een maand is er gelukkig airconditioning aanwe zig in de slaapvertrekken. „Dat er varen we als een enorme luxe." Het eten, bereid door de Duitsers, is volgens Blankestijn voortreffe lijk. Hetzelfde geldt voor de sfeer op de basis, waar 1200 man onder het commando van de Duitsers ge legerd zijn. „Het is hier alsof je in een dorp verblijft." (Rivier)water is er weliswaar in overvloed, dat betekent niet dat het verspild wordt. Voor een douche geldt een maximumtijd van drie minuten. Water wordt al leen gebotteld gedronken. „Ik zou best mijn tanden met het lokale water durven poetsen, maar daar mee houdt het wel op." Nederlandse genisten bouwen aan nieuwe huisvesting en werklocaties van de Nederlanders in het kader van de politietrainingsmissie in Kunduz. foto Gerben van Es/GPD DEN HAAG/TRIPOLI - Gedoogpartij PW, de SP, Groenlinks en de Par tij voor de Dieren (PvdD) willen dat Nederland maximaal nog maar drie maanden meedoet aan de Na- vo-missie in Libië. De vier partijen - samen 51 zetels - wezen er gisteren op dat er dit jaar nog maar tien miljoen euro over is voor nieuwe Nederlandse missies. Minister Hans Hillen (Defensie) overlegt vandaag en morgen in Brussel met zijn collega's van de Navo-lidstaten over de verlenging van Unified Protector. De Navo be sloot vorige week de militaire ope ratie te verlengen tot eind septem ber. ZOETERMEER Een overgrote meerderheid van de gemeenteambtenaren die lid zijn van Abvakabo FNV wijst de voor stellen voor een nieuwe cao af. Bijna negen op de tien leden vin den het bod van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten van 1 pro cent meer loon dit jaar en nog eens 1 procent in 2012 te karig. Ook zijn de ambtenaren teleurge steld dat de werkgever geen harde werkgarantie biedt. Gevechtsvliegtuigen van de Navo hebben gisteren voor het eerst overdag zeer hevige en voortduren de luchtaanvallen uitgevoerd op de Libische hoofdstad Tripoli. Vol gens waarnemers in de stad beho ren de aanvallen tot de hevigste op Tripoli sinds de Navo in maart met aanvallen begon. Onder de be stookte doelen is opnieuw het hoofdkwartier van de Libische dic tator Muammar Kaddafi. De VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR maakte gisteren bekend dat in en rond de Libische haven stad Misurata de afgelopen maan den zeker duizend mensen zijn ontvoerd of verdwenen. STRAATSBURG De weg is voor Europese landen vrij om vrachtwagens te belasten voor geluidshinder en luchtvervui ling. Bovendien kunnen landen de tarieven die nu al gelden voor het gebruik van het wegennet, straks gaan variëren, zodat rijden in de spits duurder wordt dan in de dalu ren. Met een overgrote meerder heid stemde het Europees Parle ment gisteren voor de nieuwe richtlijn die dat mogelijk maakt. EXCLUSIEF VOOR U ALS LEZER VAN DEZE KRANT Prijsvoordeel gebaseerd op standaard abonnementstarieven van Digitenne en analoge tv-abonnementstarieven van UPC en Ziggo De aansluitkosten zijn 25,- Digitenne wordt geleverd met 1 ontvanger, per abonnement zijn maximaal 3 ontvangers aan te sluiten. Digitenne van KPN ontvangt het digitale tv-signaal uit de lucht met een kleine antenne. Dus zonder kabelaansluiting, u heeft alleen een stopcontact nodig. Met Digitenne kunt u direct tv-kijken, binnen 10 minuten installeert u het zelf. U mag Digitenne de eerste 30 dagen vrijblijvend proberen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 6