Souburger: 'Onschuldig' 261 zeel; Al bijna een half jaar wacht Babijn (PvZ) op zijn antwoord Nieuwe datum concert Al Di Meola gepland Bootlieden in het gelijk gesteld door rechtbank Expeditie op de Noordzee voor bescherming wrakken en natuur Startpakket met SIM-kaart voor' woensdag 8 juni 2011 door Nadia Berkelder Ik merk dat ik een nieuw sta- tenlidje ben, verzucht Francois Babijn, van de Par tij voor Zeeland. „Onderwer pen worden voortdurend van de agenda gehouden." Babijn probeert nu al bijna een half jaar antwoord te krijgen op vragen over het viskweekproject Zeeuwse Tong. Maar de antwoorden komen steeeds niet. Half januari stelde zijn partij de eerste reeks vragen. Aanleiding was het debacle op de kweekloca- tie van Zeeuwse Tong bij Kats: dui zenden vissen bleken in december te zijn doodgevroren. Het project, bedoeld om te experimenteren met de kweek van vis op het land, krijgt miljoenen euro's subsidie, onder meer van de provincie. De antwoorden kwamen, maar die waren niet bevredigend: de fractie vroeg door. Of deed althans een poging. En dan begint het grote doorschui ven: vragen in de commissie ruim te, ecologie en water worden niet beantwoord. Reden? „Ze hebben betrekking op de commissie econo mie en mobiliteit." In februari vraagt Babijn daar of hij het rap port over Zeeuwse. Tong mag heb ben. En dat mag. In april probeert Babijn, na lezing van het rapport, opnieuw zijn vragen in de commis sie te stellen. Dat mislukt. SGP-statenlid Ad Dorst zegt dat die vragen al zijn be antwoord tijdens een bezoek dat de Staten in februari aan het pro ject brachten. Daar waren de twee statenleden van de Partij voor Zee land niet bij aanwezig - „we had den andere afspraken". Met het voorstel om het verslag van die bij eenkomst op te sturen en de beant woording van de vragen op te. schorten, stemt Babijn in. Maar dat verslag is ook vaag, stelt Babijn afgelopen maandag vast, bij de volgende vergadering van de commissie. „Er staan wel mooie plaatjes in. Dat wel, maar geen en kel antwoord, zegt hij de volgende dag. „Het komt er denk ik op neer dat ze weinig zin hebben om ant woord te geven." Of hij zich niet voor de gek gehou den voelt door het dagelijks provin ciebestuur? „Ik denk dat u de ach tergrond kent. Die kent iedereen. Niemand heeft blijkbaar behoefte om daar in te roeren. Of ik doel op het feit dat Rinus Platschorre, de echtgenoot van Karla Peijs, voorzit ter is van de Zeeuwse Tong? Ik denk dat u zelf uw conclusies kunt trekken." Babijn schikt zich in zijn lot. „Als ik iedere keer moeilijk ga doen, dan krijg ik nooit meer me destanders." Francois Babijn GERECHTSHOF Behandeling zaak smokkel 40 kilo cocaïne in ananassen den haag - Een door de Middel burgse rechtbank tot vijf jaar cel veroordeelde Oost-Souburger (64) heeft gisteren in hoger beroep bij het Haagse gerechtshof volgehou den dat hij onschuldig is aan de in voer van 40 kilo cocaïne die zat verborgen in een zeecontainer ge vuld met ananassen uit Ecuador. De ananassen waren vanuit Ecua dor naar Antwerpen vervoerd en vanuit daar verder getransporteerd naar een loods aan de Waldamme- weg in Middelburg. De Belgische transporteur kreeg cash betaald voor het fruit en moest de ananas sen achterlaten in een loods zon der koeling. Dat wekte argwaan bij de transporteur en hij tipte de Zeeuwse politie. De politie vond de drugs en hield de verdachte aan die de beschikking over de verval len loods had gekregen omdat hij deze zou opknappen voor de eige naar. Na de aanhouding werd de woning van de verdachte in Oost-Souburg doorzocht en daar werden een gasdrukwapen en een elektrisch stroomstootwapen aan getroffen. Vorige week is door de politie in deze zaak overigens nog een tweede verdachte aangehou den. Het hof wil deze verdachte graag als getuige horen in de zaak van de Oost-Souburger. Daarom kwam het gisteren nog niet tot een strafeis. Verzoeken van raadsman A. Syriër om ook nog andere Ecuadoriaanse getuigen te horen zijn gisteren door het hof verworpen. Volgens het hof zijn er geen aanwijzingen dat het transport door andere par tijen is georganiseerd. Voortzet ting van de zaak volgt later dit jaar. renesse - De bekende gitarist Al Di Meola komt na het zomersei zoen alsnog naar Renesse. De nieu we datum voor zijn optreden in het Dorpshuis Renesse staat ge pland op zaterdag 22 oktober. Het aanvankelijk op zaterdag 14 mei gepland staande concert in Renesse kon niet doorgaan we gens het overlijden van de vader van Al Di Meola. Al Di Meola brak toen zijn Europese tournee af om terug te gaan naar de VS. Het luk te niet meer het optreden in Ren esse vervolgens nog vóór de zo mer in te plannen. Het concert op 22 oktober begint om 20.30 uur. Bij grote belangstelling zal er moge lijk een tweede concert op diezelf de avond worden gegeven. In dat geval worden de aanvangstijden aangepast. Informatie daarover is te zijner tijd te vinden via de web site: www.hetwapenvanzeeland.nl Gekochte kaarten blijven geldig, maar voor wie de nieuwe datum niet gelegen komt, kan de tickets vóór 20 juni terugsturen naar: Het Wapen van Zeeland, L. Vlaander, Korte Reke 1, 4325 AM Renesse. vussingen-oost - De Vlissingse Bootliedenwacht moet vier werk nemers weer toelaten tot het werk. Dat heeft de kantonrechter in Middelburg besloten. De vier werden geweigerd nadat ze had den gestaakt. Het arbeidsconflict bij de bootlie denwacht begon vorig jaar, toen het bedrijf een nieuw dienstroos ter wilde invoeren. Wie niet wilde tekenen, moest ander werk zoe ken. Het personeel ging in staking, het bedrijf dreigde vervolgens met ontslag. Vier werknemers zitten sindsdien thuis. Bootlieden hel pen schepen met aanleggen en brengen voorraden aan boord. Cor Bos van FNV bondgenoten zegt dat de vier werknemers graag aan het werk willen. „De directie moet accepteren dat mensen kun nen staken. En dat je ze dan niet mag ontslaan." Namens de direc tie laat Louis Roxs weten dat de vier nooit meer bij het bedrijf aan de slag zullen gaan. „We gaan een bod doen om de arbeidsovereen komst te ontbinden. Als ze dat niet accepteren, beginnen we een ontslagprocedure. Ik adviseer ze het bod te accepteren." wmmmmKtimiimmiMmmmmammmmsmmBBmm middelburg - Een team Noordzee- duikers vertrekt 11 juni vanuit Ant werpen voor een tiendaagse expe ditie naar natuurgebieden ver op zee. Doel is het onderwaterleven op deze bijzondere zandbanken uitgebreid in beeld te brengen en zo een steentje bij te dragen aan de bescherming. De expeditie wordt gehouden on der de vlag van Duik de Noordzee Schoon, een samenwerkingsver band van diverse organisaties. De eerste etappe voert naar het wrak van de SS Copenhagen. Het Britse passagierschip verging in 1917 voor de Zeeuwse kust. De expeditiele den willen het wrak uitgebreid fo tograferen en filmen. Tegelijkertijd wordt de Copenhagen ontdaan van de meeste netten en vislijnen. De tiendaagse onderneming voert verder langs de Bruine Bank en Klaverbank naar de Doggersbank. Onderweg worden scheepswrak ken aangedaan en onderzocht. kpa winkel kpa.com j 0800 0105 Gepensioneerd* verzekeringsagent stoelt bijna 900 fietsen Bijt» «©aenhondsnJ ttkt» gestoten ia een peróöe van m jaar oorpagin* S Algemeen ïeeoomie Spon fflleeh Achtebdap Opmerkelijk Beurs Wetenschap i aCulluur Werk Privé SMonöhexS Utesiyfe Auto NU lokt») Nieuws «a j» buurt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 62