Hans Vlottes: 21~ een 'puist' in de binnenstad zeeland 123 Hoofd achterover, mond wijd open Vogelverenigingen verdiepen zich in uil Zomertentoonstelling in Galerie 45 Fietstocht met bezoek aan vlasmuseum De Smokkelaars wandelen 29e Smokkeltochten Drie open dagen bij struisvogelboerderij woensdag 8 juni 2011 Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto KLOOSTERZANDE WESTDORPE Galerie 45 aan de Singel in Westdor- pe toont tot en met 28 augustus de zomertentoonstelling. In de beel dentuin is werk van elf kunste naars te bewonderen. Op banieren zijn gedichten van Jo den Brugmans te lezen. Binnen zijn schilderijen en sieraden te zien van Gerda Muizebelt, Marga von Bannisseht en Marina Water man. Galerie 45 is donderdag, vrij dag en zaterdag open van 13 tot 17 uur en 's zondags tussen 11 en 17 uur. HULST VW Zeeuws-Vlaanderen houdt ko mende zaterdag een fietstocht langs vlasvelden in de omgeving van Hulst. Een gids vertelt over het landschap. Onderweg wordt gelun- ched in vlasmuseum 't Vlasschuur ken in Koewacht. De collectie wordt ook bekeken. De trip begint om 10 uur bij het VW-kantoor aan de Steenstraat in Hulst. Deelne mers zijn terug rond 15.30 uur. Aan melden is verplicht en kan op het VW-kantoor, met betaling van 13,50 euro per deelnemer. Als het aan wethouder Frank van Hulle ligt, worden de verpauperde panden aan het begin van de Vlooswijkstraat (op de Kop van de Noordstraat) dit jaar nog gesloopt. Dat heeft prioriteit. Met de eigenaren van de oude kerk en de slagerij wordt gepraat over het dichttimmeren van die panden. Vogelvereniging Zang en Kleur komt vrijdag bijeen in café De Kas tanje in Kloosterzande. In samen werking met vereniging de Vlaam se Gaai uit Clinge wordt een lezing gehouden over 'Het hoe en wat van de uil'. Het leven van de uil in gevangen schap en in de vrije natuur komt aan bod. Er wordt ook een zestal levende exemplaren getoond. De lezing be gint om 20.00 uur. Ook niet-leden zijn welkom. De toegang is gratis. MEEST CELEZEN 1. Bestuurders voor Gerechtshof. 2. Overval op woning Vrijheidslaan. 3. Ergernis speeltoestel Ons Nootje. TIPS NAAR zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Op de plaats van de oude kerk in de straat wil HoogHuys Vastgoed een com- „Het wordt hoog tijd dat de gemeente serieus aandacht besteedt aan de plex met ruim twintig appartementen voor senioren bouwen. De plannen snel verslechterende situatie in de straat Maar het lijkt tegen dovemans- zijn vijf maanden geleden al ingediend bij de gemeente. oren gezegd. Terwijlk de straat op zich zóveel potenties heeft." door Frank Gijsel STEKENE - Wandelclub De Smokke laars houdt zondag 12 juni voor de 29e keer de populaire Smokkelt ochten en weer de Vijftig Kilome ter van Stekene. Elk jaar lopen vele honderden Zeeuws-Vlamingen de internationale wandeltocht mee. Deelnemers kunnen kiezen tussen de afstanden zes, twaalf, zeven tien, twintig, dertig, veertig of vijf tig kilometer. Zij doorkruisen alle maal natuurgebied Het Steenge- laag De startplaats is de Broeder school aan de Nieuwstraat 17 in Stekene. Inschrijven tussen 06.00 - 15.00 uur. Voor de langste afstan den gelden beperkte starturen. Meer informatie is te vinden op www.desmokkelaars.be. sluis - De hoofden gingen gister avond bij restaurant De Smoefe- laer in Sluis gewillig achterover en de monden werden wijd openge sperd voor de eerste Hollandse Nieuwe. Het eerste vaatje haring werd de Oude Kerkstraat binnen gebracht door een carnavaleske uit voering van de.Vlaamse kusttram, die helemaal uit De Panne naar Sluis was komen rijden. Een flinke groep ongeduldige gasten stond toen al te popelen om de proef op de som te ne men. Maar voordat het zo ver was, mocht eregast en oud-burge meester Cees van Liere een woordje doen. Hij prees de smaak van de vis en sprak van een vetger halte van bijna twintig procent. Cees van Liere heeft de eerste haring te pakken. foto Mark Neelemans Hierna mochten de genodigden, eindelijk vol overgave proeven, onder wie topchef Francois de Pot- Ook in Hulst, bij restaurant De Ko ter van restaurant La Trinité en renbeurs, werd gisteravond geno- stadsomroeper Cees Blaeke, dan ten van de eerste maatjes. Z SLUIS Struisvogelboerderij Monnikenwer- ve aan de Hogeweg bij Sluis houdt komend Pinksterweekeinde drie dagen open huis. Bezoekers wor den rondgeleid door het bedrijf. Ze kunnen de pakweg 150 grote en kleine struisvogels zien en er alles over horen. Verder kan likeur en cake van struisvogelei worden ge proefd en struisvogelvlees worden gekocht. Kinderen mogen de vo gels aaien. Bezoekers kunnen zater dag, zondag en maandag terecht tussen 10 en 18 uur. Toegang gratis. Q www.destruisvogel.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 59