221 zeeland Pontje Sluiskil in januari over naar stichting Vlooswijkstraat is nu Langer parkeren met bezoekersvergunning Toestellen Ons Nootj'e leiden tot ergernis VERBINDING Besprekingen bijna afgerond almanak Praatziek VLOOSWIJKSTRAAT TERNEUZEN VERPAUPERT ZIENDEROGEN Als aanhangsel van de Kop van de Noordstraat vertoont ook de Vlooswijkstraat snel verval. De voormalige kerk en de oude slagerij zijn de bewoners een doorn in het oog. Hoge hakkenrace in winkelstraat van Terneuzen woensdag 8 juni 2011 door Wout Bareman SLUISKIL - Rijkswaterstaat, het ac tiecomité Behoud Pontje en de dorpsraad Sluiskil zijn het in grote lijnen eens over de overdracht van het pontje op het kanaal Gent-Ter- neuzen. Eind december draagt wa terstaat de ruim veertig jaar oude pont over aan een nog op te rich ten stichting. Voorzitter Meerten Dallinga van het actiecomité: „We willen in au gustus de zaak geregeld hebben. In de tussentijd moet er nog heel wat werk worden verzet. We zijn bezig met de oprichting van een stich ting, met het polsen van sponsors, met het opzetten van een goede organisatie en allerlei andere za ken. Rijkswaterstaat draagt de pont niet zomaar over, ze verbindt er een heel eisenpakket aan." Voor zitter Adri de Bruijne van de dorpsraad: „Er komt natuurlijk veel meer bij kijken dan dat Rijks waterstaat zegt: hier heb je het pontje, succes ermee. Dat is ook lo gisch. Denk bijvoorbeeld eens aan de veiligheidsaspecten. Als je een rondvaart maakt met tientallen passagiers, moet je er toch niet aan denken dat er iets gebeurt?! Daar om is het goed dat dat soort din gen vooraf sluitend wordt gere geld." De onderhandelaars, aange vuld met wethouder Co van Schaik (verkeer, wijkbestuurder van Sluiskil), spraken maandaga vond af dat half augustus de zaak op de rails moet staan. De Bruijne lachend: „Ja, we stevenen af op het Akkoord van Half Oest." De pont wordt in de toekomst niet alleen ingezet voor het over zetten van mensen, maar ook voor toeristische doeleinden. Dallinga: „We denken bijvoorbeeld aan rondvaarten, maar we kunnen ook de route verleggen en richting Axelse Vlakte varen. We hebben daarover inmiddels overleg ge pleegd met het Portaal van Vlaan deren en afgesproken dat we niet in eikaars vaarwater gaan zitten, maar elkaar wel willen aanvullen." De pont is sinds 1967 in de vaart. In de beginperiode werden jaar lijks zo'n 800.000 passagiers over gezet. Dat aantal is door de jaren heen fors gedaald. Nu zijn er nog maar 50.000 pontgangers per jaar. Waterstaat vond dat niet meer in verhouding staan met de kosten (400.000 euro) en wilde de veer boot uit de vaart nemen. Nu de pont wordt overgedragen geeft wa terstaat een 'bruidsschat' van een klein miljoen mee. door Wout Bareman TERNEUZEN - Terneuzense binnen stadsbewoners zijn verdeeld over het plan van de gemeente om het gebruik van de speciale parkeerver- gunning voor bezoekers uit te brei den. Het gaat om mensen die bij een vergunninghouder op bezoek komen. Het gemeentebestuur wil het gebruik van de bezoekersver gunning verruimen, zodat ook tus sen zes uur 's avonds en negen uur 's morgens probleemloos kan wor den geparkeerd. De vergunning kost wel geld: 3,70 euro per dag, 7,40 euro voor twee dagen en 10,60 euro per week. Verkeerswet houder Co van Schaik en gemeen telijk verkeersdeskundige Peter Die Zeeuws-Vlaamsefotograaf, werkzaam voor deze courant, heeft de eigenschap dat hij nogal een spraakwaterval is. Vaak is dat gezel lig, maar als de deadline nadert of wanneer je als verslaggever net lek ker in je verhaal zit, zou je soms wen sen dat hij even zijn klep hield. On langs kwam hij terug van een klus en begon hij meteen weer honderduit te vertellen. „Ik heb nu toch iemand ontmoet, die praat nog meer als ik", zei hij met weinig gebrek aan zelf kennis. „Het was echt ongelofelijk", vervolgde hij. „Ik vroeg me op een ge- gegeven moment echt af hoe ik er vanaf moest komen." Zijn collega's zeiden het niet, maar dachten het al lemaal: dat hebben wij nou ook wel eens. door Wout Bareman Toen een paar maanden ge leden brand uitbrak in de leegstaande kerk in de straat, verzuchtten de om wonenden dat het jammer was dat het oude gebouw niet tot de grond toe was 'afgetikt'. De laatste kerkdienst werd er een jaar of negen geleden gehouden. Sindsdien is het gebouw in verval. Het dient nog als onderdak voor junks en aanverwanten. Net als trouwens de ook al decennia leeg staande slagerij aan de overkant van de straat. „Een erfeniskwes tie", hebben de 'buren' inmiddels van de gemeente begrepen. Hoe dan ook, de Vlooswijkstraat, ooit een trotse straat met winkels en fraaie woonhuizen in het centrum van Terneuzen, verpaupert zien derogen. Bewoners spreken van een 'puist' in de binnenstad. Voorzitter Hans Vlottes van de Wijkraad Binnenstad: „Het leefkli maat holt achteruit. We hebben de gemeente daar al heel vaak op gewezen, maar het lijkt wel tegen dovemansoren gezegd. Dat gebrek aan daadkracht werkt een verdere teloorgang alleen maar in de hand. En dat heeft ook weer z'n invloed op de rest van de binnenstad. Ik heb het al vaak gezegd: het stads centrum heeft enorme potenties, maar die worden niet uitgebuit. Wiens schuld dat is? Tja, ik denk in de eerste plaats de gemeente." Maandagavond, tijdens de wij kraadsvergadering, klaagden verschillende ouders van kinderen over de onveilige situatie rond de twee belangrijkste 'pauperpanden' in de straat, de kerk en de oude sla gerij. Aan de achterzijde van de straat staat trouwens nóg een kerk gebouw leeg. Ook dat baart zor gen. „Ie kunt je kinderen daar niet laten spelen; het is levensgevaarlijk door loszittende dakpannen en an dere mankementen. Het is een enorme rotzooi en niemand doet iets." De gemeentelijk wijkcoördi nator wees de verontruste bewo ners op het gehanteerde aanschrij- vingsbeleid van de gemeente. De eigenaren krijgen, volgens de pro cedure, zes weken de tijd hun pand in goede staat te brengen. Daarna volgt een tweede waar schuwing. Is er dan nog geen actie ondernomen, dan laat de gemeen te de werkzaamheden uitvoeren en gaat de rekening naar de eige naar. De oude kerk is momenteel eigendom van HoogHuys Vast goed in Eindhoven. Makelaar Den nis Verstralen meent dat de situa tie zeker niet onveilig is. Hij heeft de locatie speciaal laten controle ren door een verzekeringsexpert. Volgens hem is het wachten op de gemeente. HoogHuys heeft een plan ingediend voor de bouw van een complex met ruim twintig ap partementen voor senioren. Dat is al vijf maanden geleden en tot nu toe heeft hij, naar eigen zeggen, niets gehoord. Krijgt hij vandaag een vergunning, dan begint mor gen de sloop. Wethouder Frank van Hulle (ruimte) bevestigt dat er een bouwplan is ingediend. „Het ziet er leuk uit, maar eerst moet worden getoetst of er behoefte be staat aan extra seniorenapparte menten in de binnenstad." De ge meente is, volgens hem, in gesprek met de pandeigenaren over het fat soeneren van de omgeving en het afsluiten van de gebouwen. van de Kerkhove lichtten het plan toe tijdens een drukke informatie bijeenkomst in De Triangel. Daar bleek dat de bewoners uiterst kri tisch tegen het huidige parkeerbe leid aankijken en nauwelijks nog iets snappen van bijvoorbeeld de zone-indeling in het centrum. Een deel van de honderd aanwezigen voelde, zo bleek, niets voor verlen ging van de tijdsduur van de ver gunning, een iets groter deel vond het prima. Van Schaik: „Dat is jam mer natuurlijk. Op die manier word je - waarvoor je ook kiest - al tijd geconfronteerd met tegen stand." Hij beloofde de voor- en nadelen nog eens op een rijtje te zetten. De wijkraad is voor verlen ging. Tip? redactie@pzc.nl De oude slagerij staat al decennialang leeg. Het verpau perende pand bood regelmatig onderdak aan junks. De makelaar heeft beloofd ervoor te zorgen dat nie mand het pand nog in kan. foto's Mark Neelemans De situatie rond de oude kerk is ten hemelschreiend. Omwonenden durven er hun kinderen niet te laten spelen uit angst voor vallende dakpannen. De eigenaar wacht op goedkeuring van een nieuwbouwplan. TERNEUZEN - Frederike van Battum en Francheska Donze willen Ter neuzen verrijken met een nieuw evenement: een stilettorun door de Noordstraat. De hoge hakkenrace door de win kelstraat is gepland op 17 septem ber om 14.00 uur. De start is op de kop van de Noordstraat, de finish is 300 meter verder. Deelnemers moeten minstens 18 jaar zijn. Hak ken moeten minstens zeven centi meter hoog en maximaal 1,5 centi meter breed zijn. De run gaat al leen door bij voldoende belangstel ling. Deelnemers kunnen zich mel den bij Studio Blique (Noordstraat 23), via frederike@studioblique.nl en 0115-648091. mmsmmmm door Raymond de Frel TERNEUZEN - De plaatsing van zes meter hoge speeltoestellen in speel tuin Ons Nootje in de Terneuzen se wijk Othene leidt tot ergernis bij Patrick Derycke van de aangren zende Dierenkliniek Othene. Derycke stapte naar de Wijkraad Othene, nadat hij vernam dat Ons Nootje drie hoge toestellen laat bouwen. Inmiddels is er één ge plaatst. Derycke vindt dat zijn pri vacy wordt aangetast. „Ik vroeg mij af of voor zo'n ding een bouw vergunning moet worden aange vraagd. Zes meter is toch niet niks." Wethouder Frank van Hulle gaf deze week tijdens een vergade ring van de wijkraad duidelijk heid. „Volgens het bestemmings plan kan er tot twaalf meter hoog te worden gebouwd, maar er is nog geen bouwaanvraag gedaan. Als Ons Nootje dat nog doet, zie ik geen probleem." Als de vergunning is verleend, kan zes weken bezwaar worden ge maakt. „Dat is mosterd na de maal tijd. Als iets er staat, haal je het niet zo snel meer weg", zei John Lindgreen van de wijkraad. De wij kraad is niet tegen nieuwe ontwik kelingen in de speeltuin, maar hoopt op een compromis. Van Hulle gaat met Derycke in óverleg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 58