Zeeland PZCL Nieuwbouwwijk in Axel moet kleiner Veel getuigen gewapende overval 'Sluitingstijd voor speeikooi' MMKg g 1 ZEEUWS-VLAANDEREN 22 en 23 24 en 25 BUITENWEG Raad van State stelt machine- en scheepsreparatiebedrijf in het gelijk Een kilometer is voor de kleine hondjes wel genoeg Vlooswijkstraat is nu een 'puist' in de binnenstad 8533lliSisBsB 1 j j Dispuut over onkruid in Absdalepolder Woensdag 8 juni 2011 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Harmen van der Werf axel - De gemeente Terneuzen is op de vingers getikt door de Raad van State in Den Haag. In het be stemmingsplan voor nieuwbouw wijk Buitenweg in Axel is onvol doende rekening gehouden met de mogelijke gevolgen voor het na bijgelegen machine- en scheepsre paratiebedrijf Luteijn Machines en Marine Engines. Een flink gedeelte van de nieuw bouwwijk Buitenweg mag' voorlo pig niet worden gebouwd. In Bui tenweg zijn in totaal honderd wo ningen gepland. Als gevolg van de uitspraak van de Raad van State is de bouw van in totaal 36 wooneen heden op losse schroeven komen te staan. Honderd meter vanaf de bedrijfs- grens van Luteijn Machines en Ma rine Engines is woningbouw voor alsnog uit den boze. Binnen dat ge bied zijn een complex met 28 ap partementen, één vrijstaande wo ning, twee halfvrijstaande huizen en vijf rijtjeshuizen gepland, aldus een woordvoerster van de gemeen te Terneuzen. Kees Luteijn van het gelijknamige bedrijf Iaat weten dat hij bezwaar heeft ingediend, omdat hij vreest te worden geschaad in zijn bedrijfs voering. „We stallen hier alleen 's winters al twintig plezierboten van particulieren. Die mensen wer ken ook hun schepen. Dat kan ge luidsoverlast veroorzaken. Tot nu toe krijgen we daar van omwonen den geen klachten over, maar met die nieuwbouw kan dat natuurlijk veranderen. Dat wilden wij voor komen." De Terneuzense wethouder Frank van Hulle laat in een reactie weten dat de gevolgen van de uitspraak van de Raad van State op korte ter mijn nog niet groot zijn. Het deel waarop de uitspraak betrekking heeft, is de tweede fase van Buiten weg. „De eerste fase is volop in de verkoop. Het duurt nog wel even voor fase twee aan de beurt, ook gezien de huidige situatie op de woningmarkt." De gemeente Terneuzen had de uitspraak niet verwacht. „Overlast of klachten zijn er nooit geweest, maar regels worden steeds stren ger", stelt wethouder Van Hulle. Zijn bedrijf uitkopen is volgens Lu teijn de oplossing. Van Hulle wil daar niet van weten. Hij gaat eerst overleg voeren met woningcorpo ratie Woongoed over eventuele aanpassingen van het bestem mingsplan. OOSTBURC - De grote honden lopen drie da gen achter elkaar zes kilometer. De kleintjes, op de foto vooraan, kunnen nog niet zo ver. Daarom zet Hondenclub Aardenburg tijdens de jaarlijkse hondendriedaagse elke keer een aparte route van dik een kilometer uit voor puppies. De driedaagse was gisteren toe aan de tweede etappe. De route ging langs het Groote Gat bij Oostburg. Maandag werd be gonnen rond het Vlaamse Middelburg ('om onze vele Belgische leden tegemoet te ko men', vertelde woordvoerder Ronnie de Poor ter) en vandaag eindigt de driedaagse met een trip door thuishaven Aardenburg. Vijftig honden en ongeveer evenveel baasjes doen mee. foto Mark Neelemans door Raymond de Frel TERNEUZEN - De politie is druk be zig met het horen van getuigen van de gewapende overval op de woning van de eigenaar van coffee shop Miami aan de Vrijheidslaan in Terneuzen. Veel mensen meldden zich als ge tuige bij de politie of gaven bruik bare informatie tijdens een buurt onderzoek, dat zondagavond en maandagochtend werd gehouden. Hoeveel mensen zich met tips meldden, wil de politie nog niet kwijt. Ook worden aangiftes opge nomen van de drie slachtoffers van de overval. Vier gemaskerde mannen overvie len zondagavond een 28-jarige Spanjaard en een 29-jarige Belg, die op het huis van de vakantievie rende coffeeshopeigenaar pasten. Zij werden bedreigd, geslagen en vastgebonden. Een 27-jarige Belg, werd met een wapen bedreigd toen hij tijdens de overval de wo ning betrad. Eén dader vluchtte in de zwarte Mercedes (Nederlands kenteken 15-KKJ-8), waarmee de 27-jarige Belg naar de woning was gekomen. De drie anderen gingen er in een onbekende auto van door. Bij de Wijkraad Othene meldden zich nog geen verontrus te buurtbewoners. Veel omwonen den zeggen geen last te hebben van de woning, omdat er bijna nooit iemand aanwezig is. TERNEUZEN - Een tegenstander van de veelbesproken speelkooi in de Terneuzense wijk Othene wil dat er een sluitingstijd wordt inge voerd bij het multifunctionele speelveld. Eind vorig jaar kwam een einde aan drie jaar procedures, die om wonenden voerden in verband met gevreesde overlast. De voor- zieningenrechter gaf de gemeente groen licht om verder te gaan met de aanleg. De kooi is nu volop in gebruik. De gemeente kreeg onlangs het verzoek om een sluitingstijd in te voeren, bijvoorbeeld om 22.00 uur. Dat zou geluidsoverlast in de late uurtjes moeten tegengaan. Terneuzen buigt zich over dat idee. De politie gaf deze week in een vergadering van de wijkraad aan wel makkelijk overlast van luide muziek bij de kooi te kunnen aan pakken, maar het is ingewikkel der om gestuiter van ballen en ge kwebbel tegen te gaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57