27 Theaterpersoneel vreest grote verarming cultuur VOOR AL JE VRAGEN Pieter (11) in Senaat van Nederlandse Kinderjury brieven Hogeschool Zeeland woensdag 8 juni 2011 VOLG ONS OP: Tube 6ï WE STAAN OPEN VAN 18.00 TOT 21.00u Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Corruptie De Senaat is de spreekbuis van de Nederlandse Kinder jury, een jaarlijkse publieksprijs die sinds 1988 wordt toegekend aan de beste kinderboeken van het afgelo pen jaar. Op 29 juni maakt zij de winnaars van 2011 be kend. Pieter leest graag. „Sommige kinderen zoeken een held' in een film, ik in boeken." foto Ruben Oreel De heer Blatter herkozen tot voor zitter van de Fifa, hij laat een on derzoek uitvoeren naar twee men sen, ook bekende figuren binnen het voetbalgebeuren, die worden voorlopig geschorst (kunnen dus niet meedoen). Als enige kandi daat wordt hij natuurlijk 'herko zen'. Nederland laat bij monde van de heer Van Praag weten, dat Blat ter de nodige commissies in het le ven zal roepen om een en ander te onderzoeken. Dus is er geen reden meer om tegen te stemmen! Blat ter zou ook opties bekijken om elektronische waarneming op de doellijn te plaatsen, daar hoor je niemand meer over. Kissinger (88 jaar) gaat in de onderzoekscommis sie zitten. Als je Blatter bezig ziet en hoort zou je medelijden met hem krijgen, als je tenminste niet beter wist. Die heeft alleen ja-knik kers nodig en daar gaan de toer nooien en mooie baantjes heen. Italië heeft Berlusconi. Die is zelf wetgever, rechter en beklaagde. A. de Waele H. Dunantstraat 20, Koewacht Kanonnen in Veere Toegegeven, ik begrijp wel wat van die folklore. H^t herinnert mij aan helden in stripverhalen en span nende jongensboeken. Het kloeke ijzer, het ambachtelijke hout. Er zijn kanonnen opgegraven, ze zijn voorbestemd voor herstel en krij gen dan een plaats op de bastions van het stadje. Ook hier wordt naar middelen gezocht voor de uit voering van deze werken. De per ceptie van historische waarde heeft mij altijd gefascineerd. Hier in het bijzonder hoe een wapen plots aai baar geworden is. Zouden we met hetzelfde doel over honderd jaar de kruisraketten van vandaag langs de randen van oude steden opstel len? Buiten op straat speelt een kind, de zon staat laag, het licht weerkaatst in ruiten. Ik bedenk hoe mooi het is, die cultuurdaad van kanonnen in de grond ge priemd. In het wuivend gras alsof het 'nooit meer oorlog' zeggen wil. Jos Willemsen Scheldestraat 22-1 in Vlissingen Varkens De gemeente Tholen is van plan een milieuvergunning te verlenen aan een Brabantse boer voor het houden van 5600 vleesvarkens in een etagestal van twee verdiepin gen. Ook komt er een mestbassin. Naast de stank, wat voor de mees ten een doorslaggevend argument is, is de manier waarop deze die ren gehuisvest worden beneden al le peil. Het varken leeft zes maan den lang op.een minimale ruimte (0,3 tot 1 vierkante meter) in een dichte stal. Als er brand of ziektes uitbreken zijn al deze varkens de dupe. De dieren van deze boer zijn bestemd voor de export. Wanneer ze op transport gaan, kunnen ze voor het eerst, en tegelijk ook voor de laatste keer, de buitenlucht op snuiven. Op Tholen wonen ruim 40.000 varkens, en ik heb er nog nooit één buiten gezien! Dominique du Fossé Hartogsweg 14, Scherpenisse Mladic Ik verheug me al op de confronta tie tussen generaal Mladic en kolo nel Karremans bij het Joegoslavië- Tribunaal. Karremans stond er bij in Srebrenica en keek er naar hoe duizenden moslims, die op be scherming rekenden van Dutchbat, werden gescheiden van de vrou wen en werden vermoord. De doodsbange Karremans sprak toen de historische woorden: 'Don't shoot the pianoplayer.' Ijzervreter Mladic antwoordde: 'U bent een waardeloze pianospeler.' Eind goed, al goed: de pianospeler bleef ongedeerd. Sterker, hij werd later gepromoveerd tot kolonel. Karre mans geniet van zijn pensioen aan de Costa Blanca en verkeert in een blakende gezondheid. Ongetwij feld heeft hij zich daar ontwikkeld tot een voortreffelijke pianist. Kees van Oosten Binnendijk 2 90, Wemeldinge door Rolf Bosboom MIDDELBURG - Middelburg en Goes wacht een grote verarming aan cul tuur. De theaters krijgen een 'puur commerciële programmering' met 'alleen wat publiekstrekkers'. Dat stelt een deel van het perso neel van Theater Exploitatie Zee land (TEZ) in een verklaring. Deze hebben zij opgesteld na de bekend making gisteren van de reorganisa tieplannen. TEZ wordt per 1 juli overgenomen door Theater BV van Frans Lievens, exploitant van het Scheldetheater in Terneuzen. De personeelsleden zeggen zich 'absoluut niet' te kunnen vinden in de denkbeelden en aanpak van Lievens. Zij vrezen dat de onder scheidende programmering van Middelburg en Goes verloren zal gaan. „Frans Lievens zal alles afbre ken wat wij met zijn allen de laat ste jaren hebben opgebouwd aan goodwill en vertrouwen. Dat is iets dat we niet kunnen aanzien." De betrokken werknemers zeggen zich bovendien niet vertegenwoor digd te voelen door de huidige on dernemingsraad. Die heeft positief geadviseerd over de reorganisatie, inclusief het ontslag van artistiek directeur Peter de Neef. Volgens OR-voorzitter Bart Hill is de reorganisatie ook zonder de overname door Theater BV onver mijdelijk, aangezien TEZ al jaren met financiële tekorten kampt. „Er moet iets gebeuren. Het is geen vijf vóór twaalf, maar vijf óver twaalf We hebben geprobeerd de gevolgen voor het personeel tot een minimum te beperken." De kwaliteit van de programme ring is volgens Hill gewaarborgd. „Daar komt namens de gemeen ten een raad van toezicht voor." MIDDELBURG - De 11-jarige Pieter Parlevliet uit Zierik- zee is gisteren geïnstalleerd als lid van de Senaat van de Nederlandse Kinderjury. Gedeputeerde Ben de Reu overhandigde hem de bijbehorende sjerp en baret. De Senaat kwam 's middags in Den Haag meteen voor het eerst bijeen, waar ze de vijf genomineerde boeken kre gen waarover ze een juryrapport gaan schrijven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 55