Dijkwater en verdronken dorpen Sparta Batavus Gazelle zeeland 125 bd store Saxonette en Natuurmonumenten Electrische fietsen Statenfractie SP tegen bouw varkensflat Duur onderhoud Stadhuis Veere Duivelands Mannenkoor zingt samen Goese pleinen opnieuw ingericht Gelert Collina tent genieten van buitenkoken... www.binnenuit.nl kenmerkt wordt door kleurrijke or chideeën. Het Dijkwater is in 1954 afgesloten van de Grevelingen. Daarvoor was het een laatste stuk je getijdengebied van de voormali ge Gouwe, die eeuwen geleden de scheiding vormde tussen Schou wen en Duiveland, met slikken, schorren en vier kleine landbouw- haventjes. De Dijkwater-excursies zijn elke donderdagavond vanaf 19.00 uur en elke zaterdagmiddag vanaf 13.00 uur. Het vertrekpunt is de knotwilgendreef langs de Weg door het Dijkwater. Staatsbosbe heer adviseert gesloten kleding aan te doen en een verrekijker mee te nemen. Op eerste pinksterdag staat om 10.00 uur de wandelexcursie 'Be leef de historie van het Slot' op het programma van Natuurmonu menten. Hij neemt de deelnemers mee langs het normaal niet toegan kelijke bos met diverse bunkers en oude bomen. Ook gaat de wande ling door een deel van de Zeepe- duinen. Ook zondag staat om 13.30 uur een natuurgids van Staatsbos beheer gereed bij de Excursie- schuur aan het begin van de Bos- wachterij aan de Kraaijensteinweg 140 in Westenschouwen. Hij gaat in groepsverband jutten langs het Noordzeestrand. Volgens boswach ter Dirk Fluijt levert strandjutten soms verrassende ervaringen op, omdat er met enige regelmaat din gen aanspoelen waarvan men niet weet wat het is. De gids vertelt tij dens deze excursie over eb en vloed, invoed van zon en maan hierop en over schelpen, wrak hout, wieren, eieren, schelpdieren. Op zaterdag 18 juni tenslotte krij gen de 'verdwenen dorpen en de bijzondere natuur op Schou- wen-Duiveland' alle aandacht tij dens de excursie door het land schap rondom de Plompe Toren. Dit markante bouwwerk getuigt van het vroegere dorp Coudeker- ke. Start om 10.30 uur vanaf par keerplaats Plompetorenweg. Aanmelden voor deelname aan de ex cursies van Staatsbosbeheer en Natuur monumenten kan bij de VW in Burgh-Haamstede, via tel.nr.: 0900-2020233. ^«wrean'rum °Ul - S439** Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto woensdag 8 juni 2011 DREISCHOR - Het ongeveer tachtig leden tellende Duivelands Man nenkoor houdt zaterdag 11 juni een koor- en samenzangavond in de Hervormde Kerk in Dreischor. Er wordt aan het concert meege werkt door jongerenkoor Hananja uit Tholen. Het Duivelands Mannenkoor staat onder leiding van Dinant Struik. Vaste organist is Stephan Folmer. Jongerenkoor Hananja is een zang vereniging voor jongeren tussen de 15 en de 35 jaar. Bram Bout heeft de muzikale leiding. Kees van de Maas is organist. Beide ko ren zingen bekende liederen en er is samenzang met het publiek. De avond begint om 19.30 uur. POORTVLIET - De Statenfractie van de" SP vreest dat Zeeland het 'bio-industriële afvalputje' van Ne derland zal worden. Nu er geen nieuwe varkensflats in Brabant mogen worden gebouwd, verleg gen bio-ondernemers.hun werkge bied naar Zeeland, constateert Sta tenlid Roland van Tilborg. Hij wijst op een milieuvergunning die is aangevraagd voor het vesti gen van een intensieve varkens houderij (5600 dieren) in Poort vliet. Hij wil van Gedeputeerde Staten onder meer weten of er nog meer plannen in Zeeland zijn voor varkensflats. De SP vindt het niet getuigen van behoorlijk be stuur een vergunning te verlenen voor de bouw van een dergelijke varkensflat nadat de Tweede Ka mer zich in februari uitsprak tegen de bouw van zulke bouwwerken. foto René Koster Staatsbosbeheer adviseert tijdens het strandjutten langs het Noordzee strand een fotocamera en een verrekijker mee te nemen. GOES - De herinrichting van het Kolveniershof in Goes is deze week begonnen. De klus is onder deel van het masterplan binnen stad. Nieuwe bestrating, straatmeu- bilair en bomen geven het Kolve niershof straks een heel andere aanblik. Na de bouwvak gaat de aannemer aan de slag met het Bleekveld. Door bestrating met na tuursteen en klinkers, hagen, bo men en een waterelement is het de bedoeling dat het plein bij De Mythe een gezellige uitstraling krijgt, waar ruimte is voor optre dens en andere cultuuruitingen. DOOR APPEL BIJTEN Ali Pankow zag 'Immanuel Kant' bij Theater De Appel in Scheveningen. Zie: www.pzc.nl/cultuurdichtbij UW MENING TELT Havenplein Zierikzee is niet op tijd klaar om subsidie te krijgen. Reageer: www.pzc.nl/schouwen-duiveland TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl VEERE - Het historische stadhuis van Veere blijkt ernstig bescha digd. Om verder verval te voorko men, moet snel worden ingegre pen. Dat plaatst de gemeente Veere voor een onverwachte kos tenpost van 1,2 miljoen euro. Be langrijkste boosdoener is de bonte knaagkever. Die graaft zich ver woestend een weg door dakplaten en -spanten. Ook de beelden van de voorgevel worden weggehaald. Die zijn zo poreus dat er stukken naar beneden dreigen te vallen. Eén van de kleurrijke orchideeën in natuurgebied Dijkwater tussen Sirjans- land en Dreischor. AANBIEDING 2 persoons van 99.99 nn 69.99 3 persoons van 129.99 nu 79.99 OUTDOOR FASHION ACTION Middelburg Achter de Houttuinen 34 Goes. Grote Markt 15

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 53