22 zeeland Ruilwinkel heropent Opvolgers wijngaard haken af om bouwplan Veel getuigen van gewapende overval Zakjes met larven van kapoentjes gaan linden in Kersenpitten spugen op jaarmarkt Borssele Afterwork party met walking dinner MEEST CELEZEN Zeeuws landschap in Peilhuisje aan de sluis Open tuindagen bij Hof Overwellingen Reizende expositie voor Stichting ALS WEDEROPBOUW Goese voorziening heeft maanden na brand zicht op Tropical Zoo is leukste uitje van Zeeland woensdag 8 juni 2011 «S8JS58 BORSSELE Rondritten met een Engelse dub beldekker, oude legervoertuigen uit Nieuwdorp en oldtimers op het Plein; de jaarmarkt, zaterdag in Borssele, heeft vermaak van kersen pitten spugen tot exposities in de Katharina Kerk. In de speeltuin is de jaarlijkse speeldag en knutsel club stichting Pinkeltje. In het dorpshuis staat miniatuur Borsse le. Van 10.30 tot 16.00 uur. GOES Amadore Jersey op de Markt in Goes geeft donderdag 16 juni de tweede Aftërwork Party van 18.00 tot 24.00 uur. De bedoeling is dat de party een netwerkbijeenkomst wordt van werknemers uit het bedrijfsleven, begeleid door dj's en een 'geurjoc- key'. Aanmelden kan via info@afterworkpartyzeeland.nl. www.pzc.nl 1Acrogymtrio pakt bronzen plak. 2. Straten Ovezande vol met theater. 3. Rioolheffing Kapelle fors omhoog. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto WEMELDINGE Op het kop van het sluisplateau, aan het einde van de Middensluis, staat in Wemeldinge het Peilhuisje. Daar exposeert vanaf zaterdag Jan- neke Rottier met schilderijen rond het Zeeuwse landschap. Het Peilhuisje is elke zaterdag en zondag open van 13.00 tot 16.00 uur voor koffie en thee. De exposi tie duurt tot en met medio augus tus. WEMELDINGE 't Hof Overwellingen aan de Kerk- weg in Wemeldinge houdt nog drie open tuindagen. In de tuin zijn een aantal bijzondere bomen en heesters te vinden, vijvers en bronzen van Maité Duval en Evert den Hartog en heel veel rozen, prijst eigenaresse Charlotte Zwaan aan. De open dagen zijn steeds van 13.00 tot 17.00 uur, op zaterdagen 11, 18, en 25 juni. KAPELLE De Stichting ALS Zeeland laat deze zomer op verschillende locaties in Zeeland schilderijen zien die schil derclub Het Perspectief maakte voor de fondswerver voor de spier en zenuwziekte. Eerste adres van de reizende expositie is zorgcen trum Cederhof te Kapelle. Daar opent burgemeester Anton Stapel kamp woensdag 15 juni om 14.00 uur de tentoonstelling, die er tot 8 augustus hangt. Cederhof is alle da gen open van 08.00 uur tot 21.00 uur. Uiteindelijk worden de doe ken geveild voor ALS. door Claudia Sondervan WISSENKERKE - Niek en Lidy Reij- nen moeten opnieuw in onderhan deling over de overname van de wijngaard Druivengaerde in Wis- senkerke. Het paar Dorry Moens en Wouter Freeling dat de gaard zou overnemen en dat plannen had voor een huis met wijnmake rij en proeverij in de gaard, is afge haakt. Er zijn nog gegadigden voor over name, maar de Reijnens zijn niet temin teleurgesteld. Ze werkten al een paar maanden met het paar sa men in de wijngaard. „Het is een voordeel dat nieuwe kopers nu mB&amammmmmaum COLIJNSPLAAT - De gemeente Noord-Beveland laat veertien lei linden aan de Voorstraat in Co- lijnsplaat morgenmiddag versieren met kleine zakjes. De larven en - na verpopping - nieuwe lieveheers beestjes moeten de bladluizen te lijf gaan die de linden in grote geta le bevolken en overlast veroorza door Luc Oggel Wanneer gaan jul lie weer open? Het is een vraag die de coördina toren en vrijwil ligers van de Ruilwinkel in Goes meerdere keren per dag wordt ge steld. Maar ze kunnen nu ant woord geven: half augustus. De Ruilwinkel aan de Couwerves- traat werd in de nacht van zater dag 26 op zondag 27 maart getrof fen door brand. Een deel van de benedenverdieping brandde uit, maar de grote loods waar alle spul len staan opgeslagen kon worden gered. Desalniettemin een domper voor de 4700 leden en coördinato ren en vrijwilligers van de Ruilwin kel, waar mensen diensten en pro ducten aanbieden in ruil voor pun ten. Daarmee kunnen weer andere goederen en diensten worden afge nomen. Zeker nadat bleek dat de schade veel groter was dan aanvan kelijk gedacht een de winkel nood gedwongen de deuren moest slui ten. „Het had veel meer inpact dan we beseften", zegt coördinator Ria Karman. „We hadden eerst het idee dat we hooguit een week je dicht zouden zijn en dat het met een beetje poetsen wel weer zich zeker weten dat de gemeente wil meewerken aan de ontwikke ling van de wijngaard", zegt Niek Reijnen. Hj begrijpt weinig van de redenen van Freeling en Moens. Zij reageerden dinsdag nog niet op contactpogingen. Wethouder Adrie van der Maas kan zich niet voorstellen dat de reden die de Re ijnens te horen kregen, een geschil met de Welstandscommissie, door slaggevend is geweest. Het paar streefde naar een strakke vormge ving voor het gebouw in de gaard, een combinatie van wonen, wijn- verwerken en beperkte horeca. „Daar zijn we op Noord-Beveland nog altijd uit gekomen." Het kantoorgedeelte van de Ruilwinkel moest helemaal worden gestript. Er moeten nieuwe vloeren en plafonds in. wmmmtmiBaatamm door Raymond de Frel ken door het suikervocht dat de in secten afscheiden. Het plakkerige goedje bevuilt auto's en de straat. De gemeente hoopt dat de roofke- vers en hun larven de luizenpopu latie in bedwang kunnen houden. Het gaat om een proef; de overige bomen worden nog steeds bespo ten met een bestrijdingsmiddel. TERNEUZEN - De politie is druk be zig met het horen van getuigen van de gewapende overval op de woning van de eigenaar van coffee shop Miami aan de Vrijheidslaan in Temeuzen. Veel mensen meldden zich als ge tuige bij de politie of gaven bruik bare informatie tijdens een buurt onderzoek, dat zondagavond en maandagochtend werd gehouden. Hoeveel mensen zich met tips meldden, wil de politie nog niet kwijt. Ook worden aangiftes opge nomen van de drie slachtoffers van de overval. Vier gemaskerde mannen overvie len zondagavond een 28-jarige Spanjaard en een 29-jarige Belg, die op het huis van de vakantievie rende coffeeshopeigenaar pasten. Zij werden bedreigd, geslagen en vastgebonden. Een 27-jarige Belg, werd met een wapen bedreigd toen hij tijdens de overval de wo ning betrad. Eén dader vluchtte in de zwarte Mercedes (Nederlands kenteken 15-KKJ-8), waarmee de 27-jarige Belg naar de woning was gekomen. De drie anderen gingen er in een onbekende auto van door. Bij de Wijkraad Othene meldden zich nog geen verontrus te buurtbewoners. KWADENDAMME - Berkenhof s Tro pical Zoo in Kwadendamme heeft: de ANWB verkiezing van het leuk ste uitje van Zeeland gewonnen. Veel bezoekers hebben hun waar dering uitgesproken via een site van de ANWB. Voor de eigenaren, de familie An tes, is de uitverkiezing nog een beetje onwerkelijk. „Het is nog een beetje onwerkelijk om tussen een winnaarslijstje te staan met grote namen, zoals het dierenpark Emmen, De Efteling, het Gaiapark en Blij dorp. Blijkbaar hebben wij veel van onze bezoekers enthou siast gekregen." De prijsuitreiking is donderdag in Den Haag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 42