Zeeland PZCU Zeeuwsche Paerel mogelijk gesloopt Vliegtuigje poetsen voor Ride Zoektocht naar vermiste papegaai f jfë M mMf i 'IPT 'f -JIB BEVELANDEN-THOLEN 24 en 25 22 en 23 VOORMALIG RESTAURANT R&B Wonen wil op beeldbepalende locatie appartementen bouwen almanak Praatziek 'Een veger wind' met de geschiedenis van vier Zeeuwse klippers Ruilwinkel heropent half augustus Woensdag 8 juni 2011 ^^B^^%S33aaSS83S338B£g Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Lilian Dominicus KRUININGEN - Het voormalige res taurant Zeeuwsche Paerel in Krui- ningen wordt mogelijk gesloopt. Op de plek kunnen dan door stich ting R&B Wonen appartementen voor senioren worden gebouwd. Dat staat in een intentieovereen komst tussen de gemeente Rei- merswaal en stichting R&B Wo nen, die gisteravond door de ge meenteraad is besproken. ARNEMUIDEN - Leerlingen uit klas lB van het Goese Lyceum locatie Bergweg poetsen het vliegtuigje van Dick de Ruiter op het vlieg veld Midden-Zeeland in Arnemui- den. De Ruiter, vader van een van de leerlingen, verzorgde de afgelo pen weken rondvluchten tegen ge reduceerd tarief Dinsdag doet ie dat voor de laatste keer. De op brengst gaat naar KWF Kankerbe strijding, het goede doel van Ride for the Roses, die zaterdag 11 juni in Zeeland wordt verreden. Het is een van de acties die leerlin gen van de drie locaties van de Pontes Scholengroep - het Goese Lyceum locatie Bergweg en Düsseldorfstraat en Pieter Zeeman in Zierikzee - op poten hebben ge zet. Zo bood een andere vader, Dick Hoogesteger, massages aan. De afdeling Consumptief van de locatie Bergweg gaf een benefietdi ner, dat vergezeld ging met live muziek door leerlingen uit de on derbouw. Anderen haalden flessen op, brachten supermarktkarretjes weg, wasten auto's, bakten koek jes, pizza's en appelflappen, ver kochten zelfgemaakte sieraden en organiseerden een disco. En, niet onbelangrijk, Pontes vaardigt 70 deelnemers - ouders, leerlingen en personeel - af voor de toertocht. „De teller staat nu op 8000 euro", zegt docent Sjaak Schuit. „We gaan voor de 10.000!" Volgens het gemeentebestuur is het niet mogelijk gebleken hoog waardige horeca in het voormalige restaurant aan de Burgemeester Elenbaasstraat te vestigen. Sinds het vertrek van de voormalige uit baters in april 2008 staat het pand leeg en is het in eigendom geko men van de gemeente. Het college van burgemeester en wethouders wil-nu een ruil doen met de woningstichting. De ge meente sloopt het vervallen pand, R8cB Wonen bouwt op de locatie van de Zeeuwsche Paerel apparte mentencomplex van drie, moge lijk vier, bouwlagen. Tegelijkertijd kunnen de senioren woninkjes aan de Brouwerijstraat, nu in eigendom van R8cB Wonen, worden gesloopt. De gemeente krijgt dan de beschikking over de ze locatie. Die zou kunnen wor den gebruikt voor herinrichting van de straat en de aanleg van extra parkeerplekken. Bovendien kan ze op termijn wor den gebruikt voor mogelijke uit breiding van het gemeentehuis. Omdat de locatie Zeeuwsche Pae rel te klein is voor woningbouw, zijn beide partijen bereid geld neer te tellen voor de aankoop van het aanpalende pand aan de Rijks weg 45. R&B Wonen doet mee voor een bedrag van 75.000 euro, de gemeente voor 150.000 euro. Gezien de beeldbepalende locatie bij de entree van het dorp, vinden B&W dat bedrag 'zeker verdedig baar'. Voor de sloop van het pand en bodem- en archeologische on derzoeken vraagt het college de ge meenteraad daarom om een werk- budget van 250.000 euro. Die vindt deze uitgave echter aan de hoge kant, zo bleek gisteravond tijdens de discussie in de opinie- raad. „Wij willen graag de bedra gen gespecificeerd in het voorstel terugvinden", zei fractievoorzitter Marien Weststrate van Leefbaar Reimerswaal. Ook de SGP vond het bedrag aanzienlijk en wilde het voorstel eerst in de fractie be spreken. Ook ouders van leerlingen doen mee voor het goede doel. Zo verzorgde Dick de Ruiter met zijn vliegtuigje rondvluchten. Leerlingen van klas 1 Goese Lyceum locatie Bergweg poetsten het voertuig weer op voor komende dinsdag. foto Gina Marijs/Transal Aero S gaBB3gg8a83«awijgaag3a8ag8agsi!g?iaBagagpswRg5g?gBaE3B3 Tip? redactie@pzc.nl door Luc Oggel WOLPHAARTSDIJK - Toon Breeweg (85) uit Wolphaartsdijk is al een maand zijn pratende papegaai kwijt. Het beestje is uit zijn kooi gevlogen omdat Breeweg het deurtje per on geluk open had laten staan. „Tja, ik had het druk en dan vergeet je wel eens wat", zegt hij. Bij mooi weer zette Breeweg de kooi altijd buiten, maar op 5 mei ging het dus mis. Sa men met zijn zus Corry Tavenier, die naast hem woont, probeert Breeweg de vogel weer op te spo ren. Maar echt veel hoop dat het dier nóg terugkomt, hebben ze niet. Breeweg had de vogel, een grijze roodstaart papegaai die luistert naar de naam Sikko, al vijftien jaar, maar hij is niet geringd. Bijzonder aan de papegaai is dat hij erg goed kan pra ten. „Als hij buiten stond, zei hij 'ik sta weer lekker buiten'", zegt Corry. De papegaai vloog weg in de rich ting van Oud-Sabbinge. Een paar dagen later dacht iemand de vogel te zien, maar dat bleek loos alarm. video op www.pzc.nl Die Zeeuws-Vlaamsefotograaf, werkzaam voor deze courant, heeft de eigenschap dat hij nogal een spraakwaterval is. Vaak is dat gezel lig, maar als de deadline nadert of wanneer je als verslaggever net lek ker in je verhaal zit, zou je soms wen sen dat hij even zijn klep hield. On langs kwam hij terug van een klus en begon hij meteen weer honderduit te vertellen. „Ik heb nu toch iemand ontmoet, die praat nog meer als ik", zei hij met weinig gebrek aan zelf kennis. „Het was echt ongelofelijk", vervolgde hij. „Ik vroeg me op een ge- gegeven moment echt af hoe ik er vanaf moest komen." Zijn collega's zeiden het niet, maar dachten het al lemaal: dat hebben wij nou ook wel eens.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41