Uiteindelijk vertrekt de 21 zeeland 'Laat actievoerders schade betalen' PZC Voetbal De krant 6 weken voor 18 euro! woensdag Actievoerders van Greenpeace dwarsboomden dinsdagochtend het treintransport van kernafval vanuit Borssele naar het Franse Cap la Hague. woensdag 8 juni 2011 Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken.gratis en neem aansluitend: D een doorlopend abonnement met automatische betaling van 71,95 per kwartaal (nam) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 74,95 per kwartaal (nam) ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (p6) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088-013 9910 Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaal zorgvuldig om met persoonsgegevens In het colofon treft u nadere informatie aan door Guido van der Heijden ACTIE TEGEN KERNTRANSPORT De zomer, ik ben er gek op. Zon, zee, strand en... wekenlang geen voetbal. Wie mij een beetje kent, weet dat ik niet van voetbal hou. Mijn va- dèr hield wel van de volkssport Vurig wenste hij een zoon met wie hij naar Studio Sport kon kij ken. Het was hem niet gegeven. En ik héb het geprobeerd. Een klein jaartje in het dertiende van de pupillen: twee eigen goals. Richten was altijd al mijn zwak ste punt, met voetbal. Mijn afwij king was ongeveer negentig gra den. Wanneer ik recht vooruit wil de schoppen kwam de bal ergens ver links of rechts terecht. Een voorzet werd een doelpoging en een doelpoging werd een inworp voor de tegenpartij. Hard schop pen kon ik weer wel, liefst recht omhoog. Even verdween de bal in de hemel en een hele tijd later kwam hij weer een meter achter me terecht. De andere pupillen vonden dat cool. Omdat ik toch een flink schot in de benen had, mocht ik met de jongens uit de buurt voetballen. Guido kon soms toch spectaculai re dingen doen. Altijd weer verras send - ook voor Guido zelf - maar zeker de moeite waard. Zo mocht ik eens het nieuwe ca deau van Richard en Frank inwij den. Een échte leren bal, in een tijd dat dat nog heel bijzonder was. Apetrots kwamen de twee pezige zonen van de melkboer met hun bal aanzetten. Het pleintje lag temidden van drukke wegen en leende zich niet echt voor voetballen. En jawel, het ging mis. Ik kreeg de bal toegespeeld en punterde die met een afwijking van negen tig graden onder de achterwielen van buslijn 39, die juist voorbij reed. Een keiharde knal, twee opengesperde monden van de zo nen van de melkboer. Ik verwacht te een historisch pak rammel. Frank en Richard stonden stil, zei den niks, maar zakten simultaan door de knieën en begonnen kei hard te huilen. Bk snapte er niks van, maar greep mijn kans en ren de de straat over naar huis. Nooit meer iets van gehoord. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91,4330 AB Middelburg T: 0118-43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162,4460 AD Goes T:0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145,4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80,4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed, T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement c Vul het formulier in öp: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 9910 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersseance Postbus 3229,4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 25,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 71,95 (acceptgiro €74,95) Jaar €274,95 (acceptgiro €277,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wégener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl DEN HAAG - Actievoerders die fi nanciële schade toebrengen door bijvoorbeeld een kerntransport te blokkeren, zouden daarvoor moe ten opdraaien. Dat zei minister Maxime Verhagen (Energie) gisteren in de Tweede Kamer. CDA-Kamerlid Gerda Ver burg vroeg of Verhagen de schade wil terugvorderen. „In z'n alge meenheid ben ik het met u eens, maar de ervaring leert dat dat niet zo makkelijk is", antwoordde de minister. Liesbeth van Tongeren (GroenLinks) pleitte voor een stresstest voor kemtransporten. Ook vroeg ze hoe het zit met de rampenplannen van gemeenten als Goes en Roosendaal. „Stel dat er een onverlaat met een vliegtuig op de trein stort." Ze trok de veilig heid van het kemtransport van Borssele naar Frankrijk in twijfel en zei dat Greenpeace straling heeft gemeten rondom de contai ners. Verhagen: „Voorzorg plegen wij door de internationale vergun ningseisen voor dit soort vervoer na te leven. Het nakomen van de eisen is gecontroleerd door de Raad van State. De rechter heeft het bezwaar van de burgemeester van Gent van tafel geveegd. Over veiligheidsmaatregelen doe ik - vanwege de veiligheid - geen uit spraken. De Kernfysische Dienst heeft metingen uitgevoerd en geen straling gemeten. Ik betwijfel of Greenpeace gelijk heeft. luist actie voerders horen dit transport zo vei lig mogelijk te laten plaatsvinden en niet te verhinderen." Een vrachtwagentje, met actievoerders die daaraan vastgeketend zitten, blokkeert de rails bij Nieuwdorp. Rond zeven uur ketenden actie voerders zich vlak bij de Covra - waar het kernafval opgeslagen lag -- op verschillende plaatsen vast aan het spoor. Die actie duurde maar even: de politie rekende de Greenpeace-leden snel in. De blok kade door de vrachtwagen is min der snel opgelost. Ike Teuling, cam pagneleider van Greenpeace, kijkt tevreden toe. „De politie schijnt het er erg moeilijk mee te heb ben", zegt ze opgewekt. Milieuorganisaties maakten eerder dit jaar bezwaar bij de rechter te gen de vergunning voor het kern- transport. Met de blokkades wil Greenpeace nog maar eens wijzen op de gevaren. Teuling: „We wil len laten zien dat het de hoogste tijd is om te stoppen met kemener- Ze kijken stoïcijns voor zich uit, terwijl agenten van de Mobiele Eenheid en de politie om hen heen drentelen. Ook in de wagen zitten enkele actievoerders. Politiemannen lopen het vracht wagentje in en uit, inspecteren het voertuig en overleggen druk met elkaar. Ondertussen rinkelen de bellen van de spoorwegovergang op de Europaweg-Noord bij Nieuwdorp onophoudelijk. Zo'n dertig meter verderop wacht de trein met drie containers gebruik te splijtstofelementen, die vanuit Borssele naar het Franse La Hague worden gebracht. Politieagenten met honden bewaken de trein. Het is niet de eerste keer dat het transport geblokkeerd wordt. door Cornelleke Blok en Marcel Modde Het witte vrachtwa gentje staat dwars op de rails. Twee ac tievoerders zitten dinsdagochtend rond half negen aan weerszijden van de wagen. Hun handen ver dwijnen in een betonnen blok, dat vastgeklonken zit aan het spoor. a La Hague laatste deel per .Valnon,a': vrachtwagen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 2