zeeland 125 brengen weten we dinsdag' Beachvolleybal voor GelertColimat ent Zakjes larven Papegaai gevlogen bd store ...met outdoorchef barbeques www.binnenuit.nl genieten van buitenkoken... www.binnenuit.nl wordt in Renesse Stichting neemt pont Sluiskil over un-nne aanbieding 69 99 van kapoentjes uucnenne Heroes 3persoon gaan linden in Gelert Colima tent aanbieding www.vernieuwdmiddelburg.nl woensdag 8 juni 2011 W sluiskil - Rijkswaterstaat, het ac tiecomité Behoud Pontje en de dorpsraad Sluiskil zijn het in grote lijnen eens over de overdracht van het pontje op het kanaal Gent-Ter- neuzen. Eind december draagt wa terstaat de ruim veertig jaar oude pont over aan een nog op te rich ten stichting. De pont wordt in de toekomst niet alleen ingezet voor het overzetten van mensen, maar ook voor toeristische doeleinden, zoals rondvaarten. De pont is sinds 1967 in de vaart. In de beginperiode werden jaar lijks zo'n 800.000 passagiers over gezet. Dat aantal is door de jaren heen fors gedaald. Nu zijn het er nog maar 50.000 per jaar. Water staat vond dat niet meer in verhou ding staan met de kosten (400.000 euro) en wilde de pont uit de vaart nemen. Nu de pont wordt overgedragen geeft waterstaat een 'bruidsschat' van een klein mil joen mee. vlissingen - Met een beachvolley- baltoernooi in Vlissingen op 29 juni willen de studentenvereni ging Aqua Ad Vinum en communi catiestudenten van de Hogeschool Zeeland geld bijeenbrengen voor onderzoek naar Duchenne. Deze fatale spierziekte treft wereldwijd 1 op 3500 jongetjes. Deelnemers aan het beachvolley- baltoernooi op 29 juni doneren 2,50 euro per deelnemer aan het mountainbiketeam van Randy van Gils en Marco hamper. Dit duo zoekt sponsoren voor Duchenne Heroes, een loodzware mountain- biketocht van Luxemburg naar Ne derland, waarmee geld wordt inge zameld voor onderzoek naar een medicijn voor de spierziekte Duchenne. De zeven dagen duren de, zevenhonderd kilometer lange sponsortocht voert de door vier landen. Het geld dat het beachvolleybal- toernooi oplevert moet Lamper en Van Gils dichter bij hun streefbe drag van 5000 euro brengen, leder een is welkom om 29 juni om een bijdrage te leveren. Het beachvolleybaltoernooi wordt gehouden op het Vlissingse Bad- strand duurt van 13.00 tot 18.00 uur. {0 www.duchenneheroes.nl wolphaartsdijk - Toon Breeweg (85) uit Wolphaartsdijk is al een maand zijn pratende papegaai kwijt. Breeweg had de grijze roodstaart papegaai Sikko al vijftien jaar, maar hij is niet geringd. Bijzonder aan de papegaai is dat hij erg goed kan praten. „Als hij buiten stond, zei hij 'ik sta weer lekker buiten'", zegt zijn zus Corry. video op www.pzc.nl colijnsplaat - De gemeente Noord-Beveland laat veertien lei linden aan de Voorstraat in Co- lijnsplaat morgenmiddag versieren met kleine zakjes. De larven en - na verpopping - nieuwe lieveheers beestjes moeten de bladluizen te lijf gaan die de linden in grote geta le bevolken en overlast veroorza ken door het suikervocht dat de in secten afscheiden. Het plakkerige goedje bevuilt auto's en de straat. De gemeente hoopt dat de roofke- vers en hun larven de luizenpopu latie in bedwang kunnen houden. Het gaat om een proef; de overige bomen worden nog steeds bespo ten met een bestrijdingsmiddel. verNIEUWd MIDDELBURG De vooroorlogse wijk Nieuw Middel burg wordt gerenoveerd. De PZC volgt het op de voet. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl De Renessetour vorig jaar. Toen waren er nog allerlei activiteiten buiten. foto Izaak Verkeste 2 persoons van 99.991 3 persoons van 129.991 1 69.99 1 79.99 OUTDOOR FASHION ACTION Middelburg Achter de Houttuinen 34 Goes. Grote Markt 15

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 25