'Wat Pinksteren zal 241 zeeland Hoge hakkenrace in winkelstraat Veel getuigen van gewapende overval italiaanse keukens m Bespaar met Energiecollecti www.binnenuit.nl RENESSETOUR De verwachting is dat het komend weekend weer druk 1 Proefrit woensdag 8 juni 2011 W Profiteer ook van de laagste tarieven en bespaar flink op uw energierekening. Meld u voor 15 juni aan en stap samen over naar een goedkopere leverancier. De Consumentenbond regelt het allemaal voor u! Ga naar consumentenbond.nl/energiecollectief f mm Het aantal plaatsen is beperkt, dus wees er snel bij. Op=op! Consumentenbond Dan weet je het. Rectificatie namens De Stichting Medical First Service te Vlissingen De Stichting Medical First Service in de persoon van haar bestuurder C.J. Kwist te Vlissingen hebben aan diverse personen en organisaties een mailbericht gestuurd waarin staat dat Event-Safe te Oost-Souburg zich bedient met wan- praktijken en dat zij werken met mensen die alleen over een cursusje EHBO beschikken terwijl reanimatie AED intern wordt gegeven en er bij die stichting slechts 4-6 mensen met een diploma werken. Dat is onjuist en in strijd met de waarheid. Alle mensen die door Event-Safe worden ingezet bij evenementen beschikken over de vereiste diploma's. De Stichting Medical First Service te Vlissingen. MIDDELBURG - Vlissingen heeft hem al, maar vanaf donderdag rijdt ook in Middelburg de Zonnetrein Zeeland zijn rondjes door de stad. Gisteren wer den al wat proefrondjes gereden en dat zal ook vandaag gebeuren. De 'thuisbasis' van de zonnetrein is de Loskade. Op zijn route door de stad zijn zeven haltes bij de bekende toeristische punten als de Markt, de Abdij en de Oostkerk. De trein rijdt tussen 11 en 17 uur elk uur een rondje. De be doeling is dat na een opknapbeurt ook het parkeerterrein op Ramsburg in de route van de zonnetrein wordt opgenomen. Vandaag begint de gemeen te daar met het aanbrengen van een nieuwe asfaltlaag. foto Izaak Verkeste TERNEUZEN - De politie is druk be zig met het horen van getuigen van de gewapende overval op de woning van de eigenaar van coffee shop Miami aan de Vrijheidslaan in Terneuzen. Veel mensen meld den zich als getuige of gaven bruik bare informatie tijdens een buurt onderzoek, dat zondagavond en maandagochtend werd gehouden. Hoeveel mensen zich meldden, wil de politie niet kwijt. Ook wor den aangiftes opgenomen van de drie slachtoffers van de overval. Vier gemaskerde mannen overvie len zondagavond een 28-jarige Spanjaard en een 29-jarige Belg, die op het huis van de vakantievie rende coffeeshopeigenaar pasten. Zij werden bedreigd, geslagen en vastgebonden. Een 27-jarige Belg werd met een wapen bedreigd toen hij tijdens de overval de' wo ning betrad. Eén dader vluchtte in de zwarte Mercedes (kenteken 15-KKJ-8), waarmee de 27-jarige Belg was gekomen. De drie ande ren gingen er in een onbekende au to vandoor. Bij de Wijkraad Othe- ne meldden zich nog geen veront ruste buurtbewoners. Veel omwo nenden zeggen geen last te heb ben van de woning, omdat er bijna nooit iemand aanwezig is. Pinksteren in Renesse heeft een nieuwe opzet. De oude for mule van een georganiseerd feest buiten op straat is verla ten. Drank mag uitsluitend binnen de poorten van de kroe gen en terrassen worden verkocht en genuttigd. Ook extra activiteiten zoals muziek op het terras zijn ko mend weekend verboden. door Melita Lanting Hoe zal Pinksteren er dit jaar uit gaan zien? Dat is de grote vraag die veel mensen op dit mo ment bezighoudt. Het zal - als de voortekenen zich niet bedriegen - als vanouds druk zijn. Maar daar mee houdt ook iedere overeen komst met voorgaande jaren op. Burgemeester Gerard Rabelink wil geen Renessetour oude stijl meer. Hij kan - met gebeurtenissen als Hoek van Holland of Duisburg in het achterhoofd - de veiligheid van de bezoekers niet garanderen. Dus zijn alle verkooppunten van dranken en eten in de openbare ruimte geschrapt en kregen horeca ondernemers geen vergunning meer voor muziekactiviteiten op het terras. „Het moet als een ge woon weekend in de zomer wor den" zei Rabelink bij de bekend making van de plannen. Hij ver wachtte toen dat er veel minder Duitse jongeren zouden komen. Ter vergelijking: vorig jaar waren op zaterdagavond 16.000 bezoe kers in het centrum. Of er inderdaad minder jongeren komen is de vraag. Signalen geven aan dat veel jongeren zich niet la ten tegenhouden door afgelasting van het randprogramma. Dat stelt de horeca voor een bij zondere uitdaging. „Alcohol op straat is verboden en daar zullen ze ongetwijfeld op gaan handha ven", zegt Michel de Vlieger, voor zitter van de stichting Horeca Ren esse. „Mensen zullen naar binnen of op het terras moeten om een biertje te bestellen en ze moeten het daar ook opdrinken. Daar zul len de beveiligers goed op toe zien." Dat niet alle bezoekers op de terrassen van de horecagelegen heden terecht kunnen staat wel buiten kijf, al hangt natuurlijk veel af van het uiteindelijke aantal jon geren en het weer. De verwachting is dus reëel dat groepen mensen op straat blijven staan zonder drankje. Zelf wat meenemen is in het centrum ook verboden. „Ja, maar we zullen ons echt aan onze gebruiksvergunning gaan houden en vol is dan vol", zegt De Vlieger. Volgens Rabelink zal ook echt ge controleerd worden op drinken op straat. „Natuurlijk, daarover zijn duidelijke afspraken gemaakt. Wij hebben een alcoholmatigingsbe- leid en dan moet je stappen onder nemen." Op de vraag of er wat moet gebeu ren als blijkt dat grote groepen mensen gedwongen op straat staan zonder drankje, blijft Rabe link op de vlakte. Misschien dat te ruggaan naar de camping dan een alternatief is. Verschillende cam pinghouders hebben in ieder geval op hun terrein een programma op gezet omdat er in het dorp niets wordt georganiseerd. Volgens de Vlieger is de horeca in het dorp er ook helemaal klaar voor. „En hoe deze opzet uiteindelijk uit zal pak ken? Dat weten we dinsdag." De Renessetour is erg populair onder groepen Duitse jongeren. Vaak komen ze uitbundig uitgedost of herkenbaar als groep door een eigen shirt te dragen. foto Dirk-jan Gjeltema TERNEUZEN - Frederike van Battum en Francheska Donze willen Ter- neuzen verrijken met een nieuw evenement: een stilettorun door de Noordstraat. De hoge hakkenra ce door de winkelstraat is gepland op 17 september om 14.00 uur. De start is op de kop van de Noord straat, de finish 300 meter verder. Deelnemers moeten minstens 18 jaar zijn. Hakken moeten min stens 7 centimeter hoog en maxi maal 1,5 centimeter breed zijn. De run gaat alleen door bij voldoende belangstelling. Deelnemers kun nen zich melden bij Studio Blique via frederike@studioblique.nl en 0115-648091.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 24