Omslag Kosten eerder aan het werk zetten' zeeland j 23 m j Vlissingen opent zomerseizoen met drie dagen mode en cultuur Bonedijkestraat wordt Nieuw Bonedijkelaan Derde Walcherse Zeepkistenrace Tropical Zoo leukste uitje van Zeeland Kersenpitten spugen op jaarmarkt Borssele Woninginbraak in Vebanabos woensdag 8 juni 2011 „We hielden vroeger mensen liever nog zes maanden in een opleidingstra ject om ze klaar te stomen voor een baan dan dat we ze al aan het werk zetten. Dat moeten we niet meer doen." Gemeenten betalen gemiddeld 13.500 euro voor een uitkeringsgerechtigde. „Als we 300 mensen te veel met een uitkering hebben, kun je uitrekenen wat ons dat kost" Het werkplein in het stadskantoor van Middelburg is de plek waar vraag naar werk en aanbod van werk bij elkaar komen. Dit jaar zijn 446 mensen met een uitkering aan een baan geholpen, maar ook 436 mensen van een baan in een uitkering beland. archieffoto Lex de Meester ^ssisisssissatsaBssa door Maurits Sep UIT IN DE REGIO Waar naar toe voor een avondje uit? Kijk op www.pzc.nl/uit voor muziek, theater en films. MEEST GELEZEN. 1SDW heeft nog te veel cliënten 2. Boete voor wildslaper 3. Nieuwe naam Bonedijkestraat STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto VLISSINGEN - De Zware Plaatwerke rij op het Vlissingse Scheldeterrein is deze week weer drie dagen lang het podium voor grote evenemen ten. Van donderdag 9 tot en met zaterdag 11 juni draait het in de hal om mode en (multi)cultuur. Met de ludieke slogan 'Sjiek in de fabriek' wordt donderdagavond een modeshow gegeven in de voor malige Schelde-fabriek. Aan de show doen zeventien modewin kels uit Vlissingen mee. Deelne mers zijn onder anderen Mabélis en CoolCat (kleding), Mrs Marcos (schoenen) en Zyzou (kinderkle ding). De modeshow begint om 19.30 uur en duurt zo'n 2,5 uur. De toegang is gratis. De modeshow is de aftrap voor de daarop volgende (Multi)Cultuur- tweedaagse, die ook in de Zware Plaatwerkerij wordt gehouden. Op vrijdag en zaterdag wordt de fa briekshal omgetoverd in een multi culturele Pasar. In en buiten de Plaatwerkerij staan kramen met allerlei produc ten uit een groot aantal landen, van de Antillen tot Indonesië en van de Molukken tot Vietnam. Bo vendien vinden er allerlei optre dens plaats en zijn er demonstra ties van pencak silat en folklore. Zaterdag vinden er ook nog eens workshops en toneelvoorstellin gen plaats. Kinderen kunnen een les in graffiti krijgen. Hun werk wordt ook geëxposeerd. In het Vestzaktheater vindt om 14.30 uur een toneelvoorstelling plaats van het Surinaamse gezelschap Mute- te, uit Amsterdam. Vanaf 19.00 uur zijn er optredens in de Plaatwerke rij van onder anderen Julia van de Ketterij, the Family Tree Band, Gijs Winter en het Middelburgs Moluks Gospelkoor. Kijk voor het complete programma met alle tijden op de website www.playingforculture.nl VLISSINGEN Na de sloop van de oude flats, de bouw van nieuwe huizen en de campagne om het imago van de buurt te verbeteren, volgt nu ook een nieuwe naam voor de Bonedij kestraat in Vlissingen. De nieuwe naam maakt duidelijk dat er wat veranderd is, maar laat het verle den niet helemaal los. Het gemeen tebestuur van Vlissingen heeft ge kozen voor Nieuw Bonedijkelaan. Die naam geldt vanaf 1 augustus. WESTKAPELLE Op zaterdag 18 juni wordt in West- kapelle op de zeedijk de derde Wal cherse Zeepkistenrace verreden. De editie van 2011 is voor de eerste keer in samenwerking met de Ra- boster Zeeuwsche Eilanden en de Delta Dikke Banden Wedstrijd. De drie afzonderlijke evenementen zorgen samen voor een dagvullend spektakel op wielen in Westkapelle en omgeving. De zeepkistenrace start na de finish van de Rabo Ster Zeeuwsche Eilanden om 15.30 uur. KWADENDAMME Berkenhof s Tropical Zoo in Kwa- dendamme heeft de ANWB verkie zing van het leukste uitje van Zee land gewonnen. Bezoekers konden stemmen via een site van de ANWB. Voor de eigenaren, de fami lie Antes, is de uitverkiezing nog een beetje onwerkelijk. „Het is nog een beetje onwerkelijk om tussen een winnaarslijstje te staan met gro te namen, zoals het dierenpark Em- men, De Efteling, het Gaiapark en Blijdorp. Blijkbaar hebben wij veel bezoekers enthousiast gekregen." BORSSELE Rondritten met een Engelse dub beldekker, oude legervoertuigen uit Nieuwdorp en oldtimers op het Plein; de jaarmarkt, zaterdag in Borssele, heeft vermaak van kersen pitten spugen tot exposities in de Katharina Kerk. In de speeltuin is de jaarlijkse speeldag en knutselclub stichting Pinkeltje. In het dorpshuis staat mi niatuur Borssele. Van 10.30 tot 16.00 uur. KOUDEKERKE In een woning in het Vebenabos bij Koudekerke is afgelopen maan dag ingebroken. De inbreker(s) moet(en) volgens de politie tussen 14.00 en 17.30 uur hun slag hebben geslagen. Onderzoek wees uit dat de woning via een raampje was binnengedron gen. Uit de woning werden twee digita le camera's met onbekende waarde weggenomen. Bij NADEgïïRHT— In de PZC van gisteren stond dat de WD-afdeling Middelburg don derdag een liberaal café houdt. Dit klopt niet. Het liberaal café is giste ren, dinsdag, al geweest.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 23